عمومی, کفپوشها

خانه جنیفر لوپز

خانه جنیفر لوپز

در جوامع مختلف، اکثر مردم در رابطه با سبک زندگیِ سلبریتی ها کنجکاو هستند و حتّی خیلی از مردم از لایف استایل آنها تقلید می کنند و این پدیده یکی از واقعیّت های فرهنگی جوامع مدرن است. از مولّفه های سبک زندگی سلبریتی ها می توانیم به محل زندگی آنها اشاره کنیم و ناگفته پیداست که خانه افراد مشهور دارای جزئیّات فراوان و به روزی هستند که توجّه طرفداران را به خود جلب می کنند.

در این مقاله می‌خواهیم با نگاهی کفپوشانی، کفپوش های خانه جنیفر لوپز ، سلبریتی مشهور، خواننده، بازیگر و رقصنده بِنام آمریکایی را بررسی کنیم. احتمالا خیلی از خوانندگان عزیز که این مطلب را می خوانند، از دنبال کنندگان جنیفر لوپز در شبکه های مختلف اجتماعی هستند.
جنیفر لوپز پس از ازدواج با بِن اَفلک، به خانه جدیدی نقل مکان کرد که قیمت آن حدودا۵۰ میلیون دلار برآورد شده است. این خانه دارای چندین اتاق خواب، چندین سرویس بهداشتی، حیاط، استخر و سالن های سینما و بیلیارد است و از جمله خانه های مشهور و گران قیمت کشور آمریکا است. جالب اینجاست که هر یک از فضاهای موجود در این خانه، کفپوش خاص خود را دارند. با این وجود، سلیقه صاحبِ خانه به این صورت است که خواسته فضایی یک دست ایجاد کند.
در ادامه به بررسی کفپوش های موجود در بخش هایی از این خانه لوکس می پردازیم:

ورودی خانه

تصمیم صاحبخانه آن بود که در ورودی خانه هنگامی که درب باز می شود، با کفپوش شطرنجی مواجه شویم. این کفپوش، وینیل بوده و در طرح شطرنجی آن از رنگ های سیاه و سفید استفاده شده است. این طرح، کل فضا از درب ورودی تا درب پشتی را پوشش می دهد و تا جلوی پلّکان ادامه دارد. یکی از کلاسیک ترین طرح های لوکسِ کفپوش، همین طرح شطرنجی است که بسیاری از طرّاحان بر سر این مسئله توافق نظر دارند.

فروش ویژه

آشپزخانه

جنیفر لوپز از آن جمله زن هایی است که با وجود شهرت و سلبریتی بودن، تمایل دارد سنّت هایی را حفظ کند و یکی از این سنّت ها این است که به عنوان خانم خانه و مادر فرزندانش، خودش غذا درست کند. پس پر واضح است که محیط کار او، یعنی آشپزخانه برایش فضایی مهم محسوب می شود. آشپزخانه مانند سایر بخش های این خانه از کفپوش های طرح چوب بهره می برد. سلیقه شخصی جنیفر لوپز در استفاده از کفپوش های چوبی، رنگ های تیره این کفپوش است. کفپوش به کار رفته در این فضا کفپوش اس پی سی است که یکی از بهترین گزینه ها برای آشپزخانه به شمار می رود؛ چرا که مقاومت فوق ‌العاده‌ای در برابر رطوبت و آب دارد و اصولا رطوبت، جزء لاینفک فضایی چون آشپزخانه است. علاوه بر این، این کفپوش ها از دوام و طول عمر بالایی برخوردارند. جالب است که از این کفپوش در سرتاسر اتاق خواب ها و راهروها استفاده شده است.

خانه جنیفر لوپز

اتاق خواب ها

در اتاق خواب های این عمارت همچون فضای آشپزخانه از کفپوش های طرح چوبِ تیره رنگ استفاده شده است. برای دل بازتر جلوه دادن فضای اتاق خواب ها، از سرویس خواب های روشن بهره برده اند. یک نکته دیگر آنکه در اتاق های مختلف این عمارت و در تناسب با سلیقه های مختلفی که وجود دارند، از فرش و موکت روی این کفپوش ها استفاده شده است. در حقیقت می توان گفت، صاحبان خانه به جای آنکه در هر اتاق از کفپوش متفاوتی استفاده کنند، ترجیح داده اند تا از کفپوش های یک دست بهره برده و در عوض از طرح ها و رنگ های مختلف فرش و موکت استفاده کنند تا تنوّع و تفاوت را به اتاق ها هدیه دهند.

سالن نمایش سینمای خانگی

سالن سینمای این عمارت نیز مانند سایر سالن های سینما از کفپوشِ موکت بهره برده است. در این عمارت از موکت نوع رول استفاده شده؛ چرا که موکت رول عایق صدای خوبی است و صدای رفت و آمدِ پاها و صداهای اضافی را به خوبی حذف می کند و کمک شایان توجّهی به سیستم صوتی داخل سالن سینما می نماید و این مسئله به این دلیل است که انعکاس صدا را کاهش می دهد.

خانه جنیفر لوپز

استودیوی ضبط عمارت

جنیفر لوپز به عنوان یک خواننده و ترانه سرای مشهور که بیشتر وقت خود را صرف خوانندگی می کند، برای ضبط موسیقی های خود در خانه لوکسش، استودیوی خانگی تدارک دیده است. کفپوشِ موکت در این بخش به کار رفته است و در کنار دیوارپوش های عایق صدا از جنس فوم، پکیجی ایده آل برای کیفیّت صدای ضبط شده و موزیک پخش شده مهیّا می سازد؛ چرا که عایق صوتی فوق‌ العاده مناسبی هستند و صداهای اضافی را خفه یا حذف می کنند.

نویسنده: بهنام رشیدی

یکی از کلاسیک ترین طرح های لوکسِ کفپوش، همین طرح شطرنجی است که بسیاری از طرّاحان بر سر این مسئله توافق نظر دارند.

کفپوش های اس پی سی، یکی از بهترین گزینه ها برای آشپزخانه به شمار می روند؛ چرا که مقاومت فوق ‌العاده‌ای در برابر نرم، رطوبت و آب دارند و اصولا رطوبت، جزء لاینفک فضایی چون آشپزخانه است. علاوه بر این، این کفپوش ها از دوام و طول عمر بالایی برخوردارند

موکت رول عایق صدای خوبی برای این دست فضاها است و صدای رفت و آمدِ پاها و صداهای اضافی را به خوبی حذف می کند و کمک شایان توجّهی به سیستم صوتی داخل سالن سینما می نماید و این مسئله به این دلیل است که انعکاس صدا را کاهش می دهد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها