راهنمای خرید و قیمت کفپوش

کفپوش حیاط مدرسه

کفپوش حیاط مدرسه

در این مقاله تلاش ما بر آن است تا خواننده عزیز را با تعدادی از انواع کفپوش حیاط مدرسه آشنا کنیم و نکته های فنّی مربوط به آنها را بر شماریم. حیاط مدرسه فضایی است که دانش آموزان در زنگ تفریح و یا زنگ ورزش خود به آن یورش می برند و انرژی کودکی و نوجوانی خود را در آن تخلیه می کنند. به دلیل حرکات غیر قابل پیش بینی دانش آموزان ، کفپوش حیاط مدرسه ، باید پاسخگوی نیاز دانش آموزان و تصمین کننده سلامت آنان باشد.

ما دهه شصتی ها دیدی که از کفپوش حیاط مدرسه داریم، اصولا همان آسفالت سیاه و سخت است و شاید از فضای مدارس امروزی فاصله گرفته باشیم. با توجه به تکنولوژی و فناوری رو به پیشرفت کفپوش، رعایت نکات فنّی و ایمنی این فضاها، مدارس امروزی با انواع و اقسام کفپوش از لحاظ طرح و رنگ مواجه هستند و نمای کف حیاط مدارس با آنچه ما تصوّر می کنیم فرق کرده است.

از مهمترین نکاتی که برای کفپوش کردن حیاط مدارس باید به آن توجه کنیم، مسئله ایمنی دانش آموزان است؛ چرا که همان طور که گفتیم، دانش آموزان در زنگ های تفریح یا زنگ های ورزش و در اوقات فراغت خود در مدرسه، جنب و جوش زیادی دارند و حرکات غیر قابل پیش بینی آنها ممکن است برایشان خطرهایی در بر داشته باشند. به همین دلیل از جمله نکات ایمنی که برای کفپوش حیاط مدرسه باید در نظر داشته باشیم، قدرت ضربه پذیری بالای کفپوش، سُر و لغزنده نبودن آن و عبور دادن رطوبت، باران و برف از سطح کفپوش است.

از آنجایی که کفپوش حیاط مدرسه از جمله کفپوش های فضای باز است، باید فوق‌العاده مقاومت بالایی داشته باشد تا بتواند برای مدت زمان طولانی دوام بیاورد. به عنوان مثال، کفپوش برای حیاط مدرسه باید در برابر حجم تردد، رفت و آمد و جنب و جوش فراوان دانش آموزان، مقاومت بالایی از خود نشان دهد. همچنین مهم است که کفپوش حیاط مدرسه در برابر تابش نور آفتاب، عواملی که باعث لیز و لغزنده شدن کفپوش می شوند، مثل نم، باران، رطوبت و برف مقاوم باشد.

نکته مهم دیگر در رابطه با  کفپوش مناسب حیاط مدرسه که به ویژه در مدارس دولتی نمود بیشتری پیدا می کند، قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن آن است؛ چرا که کفپوش ها باید در ابعاد وسیع حیاط مدرسه پیاده سازی و اجرا شوند و این می تواند هزینه بر باشد.

انواع کفپوش حیاط مدرسه

کفپوش تایل کورت

از ویژگی‌های ممتاز کفپوش تایل کورت این است که دارای مقاومت سایشی فوق العاده بالایی است. مقاومت فوق‌العاده کفپوش تایل کورت در برابر تابش و اشعه های نور آفتاب، یخبندان، رطوبت و نم  از جمله ویژگی هایی است که باعث شده این کفپوش در میان کاربران کفپوش حیاط مدرسه از مقبولیت و محبوبیت فوق‌العاده‌ای برخوردار شود. از آنجایی که این کفپوش از شیارهایی در سطح خود برخوردار است، به راحتی آب را از خود عبور می دهد و از این جهت است که شستشو و تمیز کردن آن بسیار آسان است و همین ویژگی باعث می شود تا آب در سطح کفپوش جمع نشود و کفپوش دیگر لیز و لغزنده نباشد. 

پس پیدا است که  این ویژگی ها چه قدر برای امنیت فیزیکی دانش آموزان مهم هستند. علاوه بر اینها، ویژگی منحصر به فرد کفپوش‌های مدرسه، یعنی قدرت ضربه پذیری بالای  کفپوش تایل کورت هم حائز اهمّیت است. اصولا کفپوش تایل کورت کفپوشی است که در فضاهای ورزشی چند منظوره، به عنوان مثال، برای زمین های والیبال، بسکتبال و غیره استفاده می شود.

چمن مصنوعی

ناگفته پیداست که چمن مصنوعی گزینه ای فوق العاده برای حیاط و مدارس به حساب می آید. از آنجایی که این کفپوش ها دارای قدرت ضربه پذیری بالایی هستند، توجه مدارس را به خود جلب کرده اند؛ چرا که اگر دانش آموزان روی این کفپوش ها بدوند یا روی آنها بیفتند، آسیبی به آنها وارد نخواهد شد. اگر چمن مصنوعی را درست انتخاب کنید، از طول عمر فوق‌العاده‌ای برخوردار است و این عامل خود  برای حیاط مدارس بسیار ضروری می نماید. 

از جمله ویژگی های مهم دیگر چمن مصنوعی این است که آب، رطوبت و نم را از خود به راحتی عبور می دهد، در برابر یخ زدگی مقاوم است و مقاومت فوق العاده آن در برابر تابش نور آفتاب و اشعه و حفظ رنگ و نمای اوّلیه خود بر اثر آن  حائز اهمّیت است.

کفپوش حیاط مدرسه

کفپوش گرانولی

کفپوش گرانولی از جمله کفپوش های مورد پسند در فضای بازی کودکان در پارک ها است و از این لحاظ می تواند گزینه ای مناسب برای کفپوش حیاط مدرسه نیز باشد که دانش آموزان در آن جنب و جوش و حرکت های زیادی دارند. ضربه پذیری فوق‌العاده کفپوش گرانولی از این حیث این کفپوش را در رده‌های بالای جدول کفپوش‌ها قرار می دهد. این کفپوش در برابر اشعه آفتاب و نور خورشید مقاوم است و دوام و طول عمر بالایی دارد. 

نکته مهم دیگر برای مشتریان این نوع کفپوش این است که انعطاف اقتصادی این کفپوش بالا است؛ یعنی رِنجِ قیمتی متنوّعی را در بر می گیرد و از این جهت خریداری، پیاده سازی و اجرای آن مقرون به صرفه است. البتّه این نکته را باید در نظر داشته باشید که کیفیت و طول عمر کفپوش در انتخاب شما نقشی بسیار کلیدی بازی می کند تا در کوتاه مدت مجبور نشوید، هزینه بیشتری صرف کنید و چندین مرتبه کفپوش گرانولی حیاط مدرسه را تعویض نمایید. 

یک نکته مهم و جذّاب در رابطه با کفپوش گرانولی این است که تنوع رنگی و طرحی بالایی نیز دارد و از این حیث نیز دست مشتری و خریدار را باز می گذارد. این ویژگی، ویژگی مهمّی است؛ چرا که ایجاد فضایی دلپسند و جذّاب برای دانش آموزان، رغبت حضور آنها در مدرسه را بیشتر خواهد کرد و روحیه آنها را بالا خواهد برد.

کفپوش پلی اورتان

مقاومت سایشی کفپوش های پلی اورتان بالا است و طول عمر آنها نیز از این لحاظ بالاست و چندین و چندسال می توانید از وجود آنها بر کف حیاط مدرسه برخوردار شوید. همچنین مقاومت آن در برابر حجم تردد شگفت انگیز است و یک نکته منحصربه‌فرد در رابطه با کفپوش پلی اورتان آن است که شما می توانید طرح های متنوعی با کفپوش پلی اورتان بر کف حیاط مدرسه ایجاد کنید.

توصیه ما به شما عزیزان این است که پیش از خریداری کفپوش حیاط مدرسه مورد نظر خود، از مشاوره رایگان کفپوشان برخوردار شوید.

سوالات متدوال

از مهمترین نکاتی که برای کفپوش کردن حیاط مدارس باید به آن توجّه کنیم، مسئله ایمنی دانش آموزان است؛ چرا که همان طور که گفتیم، دانش آموزان در زنگ های تفریح یا زنگ های ورزش و در اوقات فراغت خود در مدرسه، جنب و جوش زیادی دارند و حرکات غیر قابل پیش بینی آنها ممکن است برایشان خطرهایی در بر داشته باشند.
از جمله نکات ایمنی که برای کفپوش حیاط مدرسه باید در نظر داشته باشیم، قدرت ضربه پذیری بالای کفپوش، سُر و لغزنده نبودن آن و عبور دادن رطوبت، باران و برف از سطح کفپوش است.

مقاومت سایشی کفپوش های پلی اورتان بالا است و طول عمر آنها نیز از این لحاظ بالاست و چندین و چندسال می توانید از وجود آنها بر کف حیاط مدرسه برخوردار شوید. ضربه پذیری بالا و مقاومت آن در برابر حجم تردّد شگفت انگیز است و یک نکته منحصربه‌فرد در رابطه با کفپوش پلی اورتان آن است که شما می توانید طرح های متنوّعی با کفپوش پلی اورتان بر کف حیاط مدرسه ایجاد کنید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها