نمونه کار کفپوش مسکونی در شمال کشور

اهمیت پروژه‌های شمال کشور

مهمترین ویژگی مناطق شمالی کشور وجود رطوبت و بارندگی زیاد است. هنگامی که این پروژه به کفپوشان واگذار شد، اوّلین نکته‌ای که به آن توجّه شد، همین موضوع بود. وجود رطوبت و نم بر کیفیت کفپوش تاثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، اگر کفپوش چوبی باشد، رطوبت باعث می‌شود تا چوب ورم کند. علاوه بر این، وجود موریانه نیز می‌تواند باعث از بین رفتن چوب کفپوش شود.

وجود رطوبت در فضا باعث می‌شود تا اگر فضای مسکونی برای مدّتی بلا استفاده باشد، بویی نامناسب از کفپوش‌هایی چون موکت متصاعد شود. از اینرو، متوجّه می‌شویم که انتخاب نوع کفپوش بستگی مستقیم به فضای مورد نظر دارد. در رابطه با کفپوش‌های پی‌وی‌سی باید بگوییم، این کفپوش‌ها به طور کلّی در برابر رطوبت مقاوم هستند؛ امّا چسبی که کفپوش با استفاده از آن به سطح زمین می‌چسبد، می‌تواند در برابر رطوبت و نم آسیب پذیر بوده و دچار مشکل شود.

به همین جهت کفپوش ال وی تی یا اس پی سی یا به اصطلاح کفپوش‌هایی با ضخامت ۵ میلی‌متر که کلیک‌دار هستند، بهترین گزینه برای چنین کاربری‌ای محسوب می شوند؛ چرا که هم تمام ویژگی‌های مثبت پی‌وی‌سی را دارا بوده و علاوه بر این، برای نصب به چسب نیاز ندارند.

فهرست مطالب

جدول مشخصات پروژه کفپوش مسکونی در شمال کشور

مکان ویلای مسکونی

مساحت

۳۳۰ متر مربع
نوع کفپوش کفپوش ال وی تی آدو (۵ میلی متر)
زمان اجرای پروژه اسفند ۱۴۰۲
مدت زمان اجرای پروژه ۲ روز
هزینه تقریبی پروژه ۵۴۰ میلیون تومان
کارفرما بانک پاسارگاد

نمونه کار کفپوش مسکونی

کفپوش ال وی تی آدو به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای فضای مسکونی شمال کشور دارای ویژگی‌های قابل توجّهی است. یکی از این ویژگی‌ها بالا بودن ضخامت رویه کفپوش است که در تردّد و سایش بالا دچار مشکل و آسیب دیدگی نخواهد شد. از این جهت، حتّی از این کفپوش می‌توانیم در فضاهای تجاری نیز استفاده کنیم.

نکته دیگر اینکه کلیک‌دار بودن این کفپوش باعث می‌شود تا به راحتی بتوانیم آن را جمع کنیم و در فضای جدید از آن استفاده نماییم. از نظر طرح و رنگبندی باید بگوییم که این کفپوش تنوّع بسیار بالایی دارد و طرح‌هایی شیک مطابق با به روزترین طرح‌های بازار را داراست.

کفپوش ال وی تی آدو در برابر تغییرات دما و سرما و گرما مقاومت فوق العاده بالایی را از خود نشان می‌دهد و در مقایسه با سنگ و سرامیک هنگام راه رفتن روی آن احساس گرمای بیشتری می‌کنیم و از آن جهت که در برابر رطوبت مقاومت فوق العاده بالایی دارد، گزینه‌ای بسیار مناسب برای فضای مسکونی شمال کشور به حساب می‌آید. شستشو تمیز کردن و تی کشیدن این کفپوش نیز بسیار ساده و بی دردسر است.

نصب کفپوش ال وی تی آدو

در هنگام اجرای پروژه شمال توسّط کفپوشان، پس از نهایی شدن کفپوش ال وی تی به کارفرما اعلام شد که انجام این پروژه و نصب و پیاده سازی کفپوش نیازی به زیرسازی ندارد و این یکی از مشخّصه‌های فوق العاده کفپوش ال وی تی آدو است. در مقایسه با کفپوش‌هایی که ضخامت ۲ یا ۳ میلی‌متر دارند کفپوش ال وی تی تنها به یک سطح صاف معمولی نیازمند است. به همین دلیل این کفپوش طی دو روز برای فضای مسکونی مورد نظر در شمال کشور اجرا و نصب شد.

این کفپوش‌ها به صورت کلیک‌دار بوده، کلیک ها به یکدیگر وصل و چفت می‌شوند و در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با نصب انواع کفپوش که رابطه با این کفپوش نیز صدق می‌کند، این است که کفپوش ۲۴ ساعت قبل از اجرا و نصب باید در دمای طبیعی محیط قرار گیرد. دمای مورد نیاز ۲۴ یا ۲۵ درجه سانتیگراد است. تغییر دما حین نصب باعث می‌شود تا کفپوش تغییر ابعاد دهد و کفپوش دچار مشکل و ضربه خوردن شود.

ترمیم پذیری کفپوش‌های ال وی تی

کفپوش ال وی تی یک ویژگی ممتاز دارد و آن اینکه اگر کفپوشی دچار آسیب شود، به راحتی می‌توانیم کفپوش را بشکافیم و قطعه آسیب دیده را عوض کرده و قطعه‌ای جدید را جایگزین آن کنیم. پیشنهاد کفپوشان به شما عزیزان این است که هنگام خریداری کفپوش، چند بسته اضافه از آنها را خریداری کنند تا در صورت مشکل از قطعات یدکی بهره برید.

اجرای کفپوش ال وی تی در آشپزخانه

کفپوش‌های ال وی تی و کفپوش‌های اس پی سی در برابر رطوبت، مقاومت فوق العاده‌ای دارند و نسبت به کفپوش‌های دیگر نمره بالاتری کسب می‌کنند. از این جهت در فضایی چون آشپزخانه که رطوبت، نم و آب سرازیر شده از یخچال، ماشین لباسشویی و سینک ظرفشویی وجود دارد، این کفپوش ها بهترین مقاومت را در برابر رطوبت از خود نشان می‌دهند.

اجرای کفپوش بر روی پله‌ها

نصب و اجرای کفپوش ال وی تی بر روی پلّکان به صورت یک دست و یکپارچه صورت می‌گیرد و نمایی شیک و زیبا به ارمغان می‌آورد.

طول عمر کفپوش ال وی تی

این کفپوش با طول عمر فوق العاده بالای خود می‌تواند به راحتی ۱۵ سال در یک فضای مسکونی مورد استفاده قرار گیرد. ضخامت لایه رویین این کفپوش ۰.۵ میلی‌متر است که باعث می‌شود این محصول حتّی برای فضاهای اداری و تجاری نیز گزینه‌ای مناسب و خوب تلقّی شود و استانداردهای لازم را برای چنین فضاهایی فراهم آورد. کفپوش ال وی تی آدو ساخته کشور ترکیه است و استاندارد گواهی این محصول از رتبه بالا در بازار جهانی برخوردار است.

سوالات متدوال

بالا بودن ضخامت رویه کفپوش که در تردّد و سایش بالا دچار مشکل و آسیب دیدگی نخواهد شد. نکته دیگر اینکه کلیک‌دار بودن این کفپوش باعث می‌شود تا به راحتی بتوانیم آن را جمع کنیم و در فضای جدید از آن استفاده نماییم. از نظر طرح و رنگبندی باید بگوییم که این کفپوش تنوّع بسیار بالایی دارد و طرح‌هایی شیک مطابق با به روزترین طرح‌های بازار را داراست.

کفپوش ال وی تی آدو در برابر تغییرات دما و سرما و گرما مقاومت فوق العاده بالایی را از خود نشان می‌دهد و در مقایسه با سنگ و سرامیک هنگام راه رفتن روی آن احساس گرمای بیشتری می‌کنیم و از آن جهت که در برابر رطوبت مقاومت فوق العاده بالایی دارد، گزینه‌ای بسیار مناسب برای فضای مسکونی شمال کشور به حساب می‌آید. شستشو، تمیز کردن و تی کشیدن این کفپوش نیز بسیار ساده و بی دردسر است.

نصب و پیاده سازی این کفپوش نیازی به زیرسازی ندارد و این یکی از مشخّصه‌های فوق العاده کفپوش ال وی تی آدو است.