بازدید از محل پروژه سی تلکام

نمونه کار کفپوش پرتردد اداری

تیم کفپوشان پیش از اجرای پروژه از محل اجرای آن بازدید به عمل آورد. آنچه کارفرما در نظر داشت این بود که کفپوشی برای فضایی با حجم تردد بسیار بالا و مقاوم در برابر شست و شو و تمیز کردن کفپوش به دلیل رفت و آمد بالا و نیز ایجاد کفپوشی بسیار لوکس و شکیل تعبیه شود.

یکی از نکات خاص و ویژه در رابطه با این پروژه نزدیکی محل آن به ورودی خیابان و درب کوچه بود. بنابراین باید در برابر کفش‌های گِلی نیز تدابیر لازم را به کار می‌بستیم. از این جهت کفپوشان در صدد ایجاد یک پادری جلوی درب محل پروژه درآمد.

پیشنهاد کفپوشان برای این پروژه، کفپوش پرتردد هرمس بود که در ابعاد ۴۵ در ۴۵ و ۹۱ در ۹۱ قابل سفارش بود. از نکات برجسته این کفپوش، رنگبندی‌های بسیار مدرن و به روز و شیک و لوکس آن است و جزو معدود کفپوش‌های طرح سنگ و بتن است که برای چنین کاربری قابل استفاده می‌باشد.

ضخامت کفپوش پرتردد هرمس ۳ میلی‌متر است و اندازه لایه محافظ آن ۴۰۰ میکرون است که باعث می‌شود مقاومت بالایی برای کفپوش در برابر حجم تردد بالا، کشیده شدن و جابجایی اجسام بر روی آن و همچنین خط و خش حاصل شود.

فهرست مطالب

جدول مشخصات پروژه کفپوش پرتردد اداری

مکان فضای اداری

مساحت

۱۴۰ متر مربع
نوع کفپوش کفپوش پرتردد هرمس
زمان اجرای پروژه اسفند 1402
مدت زمان اجرای پروژه 2/5 روز
هزینه تقریبی پروژه 930 میلیون تومان
کارفرما شرکت سی تلکام

زیرسازی مناسب برای کفپوش پرتردد اداری تجاری هرمس

تیم کفپوشان پیش از اجرای پروژه با بازدیدی که از محل نصب کفپوش به عمل آورد، متوجه شد که با سطحی مواج، پر از پستی و بلندی روبروست و اساسا این عامل باعث شد تا تیم متخصصان کفپوشان زیرسازی اساسی برای اجرای این پروژه در نظر بگیرند.

تیم اجرایی کار با هماهنگی کارفرما قرار شد تا محل مورد نظر را یک یا دو بار ساب اساسی و کامل بزنند و از سیمان نرمه و ماله پروانه استفاده کند تا سطح مورد نظر برای اجرای پروژه کاملا صاف و یکدست شود.

اجرای کفپوش پرتردد اداری هرمس

کفپوش پرتردد هرمس با دو نوع چسب چهار هشت صنعتی و چسب خمیری قابل اجرا است. کارفرما برای بهبود کار نصب از چسب خمیری استاندارد وینیفلکس استفاده کرد. با توجه به برآورده شدن نیاز زیرسازی اساسی اجرای پروژه به یک روز کاری نیاز داشت و انجام پروژه از ساعت ۸ تا ۵ بعد از ظهر طول کشید.

هزینه کفپوش پرتردد اداری هرمس

در زمان عقد قرارداد در برج دوازدهم سال ۱۴۰۲ قیمت این محصول برای هر متر مربع ۴۴۰ هزار تومان بود که 9 درصد مالیات ارزش افزوده نیز به آن تعلق می‌گرفت.

هزینه اجرا و زیرسازی کفپوش پرتردد هرمس

با توجه به استفاده از چسب خمیری وینیفلکس به عنوان یکی از مرغوب‌ترین چسب‌های کار در بازار امروز هزینه کار برای هر متر مربع ۱۵۰ هزار تومان و برای هر متر مربع زیرسازی ۳۰ هزار تومان به مبلغ فاکتور اضافه شد.

مدت زمان زیرسازی و اجرای پروژه

در کل، کفپوشان توانست تا پروژه را در دو روز و نیم انجام دهد. با توجه به متراژ ۱۴۰ متر مربعی پروژه دو روز زمان برای زیرسازی و تراش سطح سیمان کردن و ماله پروانه زدن و خشک شدن متریال زمان برد و خود پروسه اجرا همانطور که اشاره شد از ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر به مدت ۹ ساعت زمان لازم داشت.

سوالات متدوال

ضخامت کفپوش پر تردد هرمس ۳ میلی‌متر است و اندازه لایه محافظ آن ۴۰۰ میکرون است که باعث می‌شود مقاومت بالایی برای کفپوش در برابر حجم تردد بالا، کشیده شدن و جابجایی اجسام بر روی آن و همچنین خط و خش حاصل شود.