دکوراسیون محل کار, عمومی, کفپوشها

کفپوش کارواش

کفپوش کارواش

کفپوش مناسب محیط کارواش

کارواش جزو معدود مشاغلی است که در تمام طول سال با آب، بخار و انواع شوینده سروکار دارد میزان رطوبت و نم موجود هرگونه ساختاری را تحت شعاع قرار می‌دهد. انتخاب یک کفپوش کارواش مناسب از مهمترین اولویت ها برای ساخت یک کارواش است.

زیر سازی کارواش ؛ اولویت اول

برای داشتن کارواشی سالم و مطمئن مهمترین اولویت زیر سازی دقیق و مطمئن است جدای از متریالی که در مرحله آخر استفاده خواهید کرد باید توجه خاصی به زیر کار داشته باشید استفاده از بتن مصلح با کیفیت و اجرای دقیق بهترین و مطمئن ترین روش است. بتن مصلح در صورت اجرای دقیق در مقابل آب و رطوبت مقاومت بسیار بالایی از خود نشان خواهد داد.

استفاده از کفپوش مناسب

در زمان‌های گذشته بیشترین و پرکاربردترین نوع کفپوش در کارواش ها استفاده از موزاییک و سیمان صاف و مسطح بود. سیمان یا همان بتن مگر به مرور زمان دچار ترک هایی میشد که باعث میشد بتن مقاومت خود را به مرور از دست بدهد موزاییک نیز در صورتی که زیرسازی خوبی انجام نمی‌گرفت به مرور زمان در جای خود لق می‌شد و پس از مدتی دچار شکستگی میشد ؛ در حال حاضر کفپوش های جدید و مناسب جایگزین موزاییک و بتن شده اند که علاوه بر راحتی در نصب در مقابل رطوبت نیز کامل مقاوم هستند.

کفپوش تایل صنعتی مشبک

کفپوش صنعتی مشبک همانگونه که از نامش مشخص است به صورت تخصصی برای فضاهای صنعتی کارگاه‌های تولیدی طراحی و ساخته شده است. کفپوش صنعتی مشبک در مقابل وزن های بالا و رفت و آمد کاملاً مقاوم است قابلیت شست و شوی بالا، مقاومت در مقابل انواع تغییرات آب و هوایی عبور دادن آب و زباله بخشی از ویژگی های منحصر به فرد کفپوش صنعتی مشبک است. کفپوش صنعتی در زمان کوتاهی نصب می‌شود و نیاز به زیرسازی خیلی دقیق ندارد.

کفپوش مرغداری

شاید عجیب به نظر برسد ولی کفپوش مرغداری یکی دیگر از گزینه های قابل استفاده در کارواش است. این کفپوش نیز به راحتی آب و زباله را از خود عبور می دهد و مواد شوینده هیچگونه تاثیری بر روی آن ندارد. البته ناگفته نماند کفپوش مرغداری مانند کفپوش صنعتی در مقابل خودروهای سنگین مقاوم نیست. کفپوش مرغداری نیز در رنگبندی متنوعی در دسترس است.

کفپوش اپوکسی

کفپوشهای اپوکسی نیز جزوه گزینه های بسیار مناسب برای کارواش است.این کفپوش به صورت پودر های بسته بندی آماده شده و به محل پروژه منتقل میشود.این محصول برای اجرا نیاز به زیر کار کاملا مسطح و بدون هرگونه ترک و برجستگی دارد.در صورت اجرای دقیق و داشتن زیر کار خوب این محصول تا چند سال نیاز شما را از بابت تعویض کفپوش راحت میکند ولی هر گونه اشتباه در زیرسازی و اجرا باعث خورد شدن و از بین رفتن کفپوش میشود.

سخن پایانی

کفپوش های تنیس اسکیت و … نیز می توانند در کارواش مورد استفاده قرار گیرد ولی به دلیل مقاوم نبودن در مقابل وزن خودروها توصیه نمیشود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها