انتخاب کفپوش مناسب برای راهروهای اداری

45

مسیرهای طولانی یا کوتاه که ما را به مقصد می رسانند

انتخاب یک کفپوش مناسب برای راهروهای اداری با دانستن و توجه به چند نکته ساده می تواند بسیار آسان باشد. به طور کلی در انتخاب یک کفپوش باید به عملکرد، مکان، میزان تردد، نگهداری، نظافت و بسیاری موارد دیگر دقت كرد تا از این محصول به بهترین شکل ممكن استفاده شود.

راهروها، محلی پر تردد برای گذر

راهروهایی که عموما در پشت اتاق ها و فضاهای بزرگ اداری قرار دارند یکی از پر ترددترین مکان ها هستند. در انتخاب کفپوش مناسب برای راهروهای اداری بدون شک باید به مواردی همچون تردد آنها دقت کنیم. شاید هیچ مکان دیگری به اندازه همین راهروها در یک اداره همگانی نباشند. در واقع راهروها در یک مکان اداری بار ترددی بسیار زیادی را تحمل می کند. چراکه خاصیت محیط های اداری امروزی به گونه ای است که عمدتا افراد بسیاری پشت میزهای خود در حالت نشسته کار می كنند. حتی می توان گفت در برخی ادارات تنها افرادی همچون نیروهای خدماتی در حال رفت و آمد هستند. اما شرایط برای راهروها فرق می کند. همه افراد دست كم روزی دو بار به دلیل ورود و خروج به محل کار از راهروها می گذرند. بنابراین این مکان ها در اداراتی که ارباب رجوع دارند به مراتب پر ترددترند.

نکاتی در باب انتخاب و نگهداری کفپوش مناسب برای راهروهای اداری

همانطور که از نظر گذشت راهروها مکان های پر ترددی هستند. مکانی که محل تردد است ممکن است با مشکلی مثل سایش بیش از حد روبرو شود. این مكان ها همچنین به نظافت بیشتری نیاز دارند. از سوی دیگر کفپوشی که به طور مرتب نظافت می شود، باید مقاومت مناسبی در برابر مواد شوینده و رطوبت داشته باشد. چون راهروری برخی ادارات یا ساختمان ها روزانه به چندین بار نظافت با مواد بهداشتی و تی نیاز دارند. وقتی کفپوشی نیازمند نظافت مدام است باید به سرعت هم خشک شود تا آسیب كمتری ببیند. به خصوص در مکانی مثل راهروهای یک اداره که افراد به طور مداوم در آنها تردد دارند. این فضاها همچنین باید در برابر لغزش و لیز خوردن نیز مقاوم باشند تا در صورت مرطوب بودن، اصطحکاک مناسبی میان کفش و وسایل محرک و چرخدار ایجاد شود.

کفپوش مناسب برای راهروهای اداری

سکوت محل کار با راهروهای آرام

نكته مهم دیگر درباره کفپوش راهروهای اداری ، وجود یا عدم وجود آلودگی صوتی است. ادارات می توانند اتاق های بسیاری داشته باشند که با راهروهای متعدد به یکدیگر وصل شده اند یا می توانند سالن بزرگی داشته باشند با تعدادی راهرو که از طریق آنها به یکدیگر وصل شده اند. در هر دو صورت کارمندان به سکوت و آرامش نیاز دارند. و با توجه به آنکه راهروها محل پر رفت و آمدی هستند، در ایجاد آلودگی صوتی تاثیرگذارند. به همین روی یکی دیگر از نیازهای کفپوش مناسب برای راهروهای اداری خاصیت عایق بندی آنها در برابر صداست. طوری كه صدای جیر جیر کفش یا پاشنه های بلند کفش بانوان به گوش نرسد.

انتخاب کفپوش مناسب برای راهروهای اداری

پی وی سی نیاز راهروهای اداری را بر آورده می کند

برای انتخاب کفپوش مناسب برای راهروهای اداری باید تمام این موارد را در نظر بگیرید. در صورت در نظر گرفتن تمام موارد گفته شده پی وی سی یک انتخاب اصلح برای کفپوش مناسب راهروهای اداری است. چراکه در برابر سایش و تردد زیاد مقاوم است. به راحتی نظافت می شود و در برابر رطوبت و مواد شوینده مناسب خود نیز آسیب پذیر نخواهد بود. پی وی سی ها حتی در صورت داشتن رطوبت نیز لغزنده نیستند. این در حالی است که ضریب اصطحکاک مناسبی برای حرکت گاری یا وسایل چرخدار ایجاد می کنند. بسیاری از این محصولات در برابر دما و حریق نیز مقاومت بالایی دارند. در کنار تمام موارد گفته شده، پی وی سی ها دارای تنوع و اندازه های متنوعی هم هستند و برای اداراتی كه راهروهای بسیار طویل یا راهروهای کوچک و باریک دارند، گزینه خوبی به حساب می آیند. به دلیل تنوع در رنگ بندی و طرح نیز می توان آنها را با محیط های گوناگون، هماهنگ و فضای زیبا و دلنشینی در آنها ایجاد کرد. و البته یادمان نرود که پی وی سی ها دارای مدل های رولی هستند که كار نصب را برای نصاب ها آسان می کند.
کفپوش مناسب برای راهروهای اداری
تنوع کفپوش مناسب برای راهروهای اداری بسیار زیاد است. اما با توجه به تمام مطالب فوق مواردی نیز وجود دارد که در انتخاب کفپوش راهروها باید به آنها دقت شود. در نظر گرفتن تمام شرایط و موارد بدون شک انتخاب درستی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

محصولات مرتبط

منبع:
https://professionals.tarkett.com/en_EU/explore-segments-home/corridors

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید