دکوراسیون منزل, سبک زندگی

راه هایی برای بلندتر نشان دادن سقف خانه

بلندتر نشان دادن سقف

سقف خانه‌تان را بلندتر کنید

یکی از ویژگی هایی که خانه را بزرگتر و دلبازتر نشان میدهد، داشتن سقف بلند و ارتفاع زیاد است. ممکن است بودن در اتاقی که سقف آن کمتر از دو متر باشد، حسابی خلقتان را تنگ کند. به همین دلیل در اینجا قصد داریم شما را با راه های ساده ای که به بلندتر نشان دادن سقف کمک می‌کند، آشنا کنیم. اگر شما هم در یکی از همین خانه های با سقف کوتاه زندگی میکنید، خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکینم.

  • آویختن پرده‌ها از سقف

استفاده از پرده های بلند که ارتفاعشان از سقف تا کف زمین برسد، یک راه بسیار مناسب برای بلندتر نشان دادن سقف خانه است. نصب این پرده ها، وسعت دیدتان را افزایش میدهد، چشمانتان را به سمت بالا سوق میدهد و اینگونه به نظر میرسد که سقف در ارتفاعی بالا قرار دارد. نصب پرده های کوتاهی که درست به ابعاد پنجره باشند، جریان دید شما را متوقف میکنند و به این ترتیب سقف کوتاه تر به نظر می‌رسد.

بلندتر نشان دادن سقف

  • استفاده از پرده های ساده

روش دیگری که در اینجا پیشنهاد میدهیم، استفاده از پرده های ساده، بدون طرح و به رنگ روشن است. پرده هایی که دارای دراپه هستند، توجه تان را به سمت بالای پرده جلب میکند و کوتاهی سقف بیشتر به چشمتان نمایان میشود. علاوه بر این، وجود پنجره های بیشتر، خانه را دلبازتر، روشن تر و در نهایت ارتفاع سقف را بلندتر نشان میدهد.

  • استفاده از مبلمانی با ارتفاع کم و عرض زیاد

بلندتر نشان دادن سقف

مبل هایی که ارتفاع کمی دارند، کمک میکنند تا سطح بیشتری از دیوار نمایان شود و اینطور به نظر میرسد که سقف در ارتفاع بالاتری قرار دارد. همچنین عرض زیاد مبل، شما را متوجه ارتفاع پایین سقف، نمی‌کند.

  • نصب آینه بزرگ روی دیوار

بلندتر نشان دادن سقف

استفاده از آینه های بزرگ که بیشتر سطح دیوار را پوشش میدهند، به طور چشمگیری فضا را بزرگتر نشان میدهند. آنها نور سقف را منعکس میکنند و همین نکته باعث بزرگ تر نشان دادن فضا میشود. استفاده از آینه هایی که به شکل پنجره هستند، این تصور را ایجاد میکند که پنجره دیگری در خانه وجود دارد.

  • عدم استفاده از لوسترهای سقفی

بلندتر نشان دادن سقف

استفاده از دیوارکوب به جای لوستر، برای خانه هایی که سقف های کوتاه دارند، مناسب تر است. لوسترهای سقفی، به میزان بیشتری شما را متوجه ارتفاع سقف میکند. لوسترهای دیواری، به جای اینکه نور را از بالا منتشر کنند، از کناره ها انتشار میدهند، در نتیجه از ایجاد سایه های اضافی در مرکز اتاق و تاریک شدن آن جلوگیری میکنند.

  • قرار دادن یک جاکتابی به ارتفاع سقف

بلندتر نشان دادن سقف

یک جاکتابی یا قفسه بزرگ که ارتفاع آن تا سقف برسد، باعث بلندتر نشان دادن سقف خانه میشود. استفاده از چنین کتابخانه ای، درست مانند پرده های بلند عمل میکند و وسعت دیدتان را افزایش میدهد. بهتر است آن را در روبروی مسیر ورودی اتاق و در انتهای آن قرار دهید تا هنگام ورود به اتاق کاملا مقابل دیدگانتان قرار بگیرد.

  • نصب تابلو های افقی با طول زیاد

بلندتر نشان دادن سقف

یک راه بسیار موثر برای بلندتر نشان دادن سقف، آویزان کردن تابلوهایی از سقف است که ارتفاع زیاد دارند. میتوان رنگ دیوار پشت تابلو را با قالیچه ای که در اتاق پهن کرده اید، هماهنگ کنید. این کار وسعت دیدتان را افزایش داده و اتاق را بزرگتر نشان میدهد.

  • استفاده از کاغذ دیواری های خاص

بلندتر نشان دادن سقف

یکی از روش هایی که چشمان بیننده را به سمت سقف جلب میکند و ارتفاع آن را بلندتر نشان میدهد، استفاده از طرح های راه راه بر روی دیوار است. در این مورد می توان به طور مشخص به کاغذ دیواری هایی که راه راه های افقی یا راه راه های سیاه و سفید دارند، اشاره کرد. اگر می خواهید این طرح ها خیلی محسوس نباشند، میتوانید از نوارهای باریک تر با کنتراست رنگی پایین تری استفاده کنید.

  • همه چیز را به یک رنگ درآورید

یکی از روش هایی که نه تنها ارتفاع سقف را بلندتر بلکه فضای خانه را هم بزرگتر نشان میدهد، یکدست کردن رنگ دیوارها، سقف و وسایل خانه است. در این مورد، استفاده از رنگ روشن را پیشنهاد میکنیم. با یکرنگ کردن دیوارها و سقف، مرز بین دیوار و سقف و ارتفاع کم آن، به راحتی نمایان نمی شود.

بلندتر نشان دادن سقف

  • از تیره به روشن

برای بلندتر نشان دادن سقف، دیوار خانه تان را هایلایت کنید. از رنگ های تیره برای قسمت های پایینی دیوار شروع کنید و برای قسمت های بالایی، سراغ رنگ های روشن بروید. بهتر است رنگ سقف را با رنگ قسمت بالای دیوار هماهنگ کنید. اینگونه میتوان مرز بین دیوار و سقف را استتار کرد.

بلندتر نشان دادن سقف

محصولات مرتبط

موکت اداری

موکت مسکونی

موکت پالاز طرح کات B

کفپوش رول اکسکلوسیو ۲/۶

کفپوش رول اکسکلوسیو

کفپوش پازلی ورزشی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها