سرامیک, کفپوشها

سرامیک و پرسلان گزینه آخر در لیست ضد آبها

سرامیک

سرامیک مرسوم ترين ضد آب دنيا

تا به حال درباره همه انواع گزینه های موجود برای مکانی که مایلید کف آن را با محصولی ضد آب بپوشانید چیزهای زیادی شنیده اید. در اینجا به آخرین و مرسومترین این گزینه ها یعنی سرامیک و پرسلان می‌پردازیم تا با بررسی همه گزينه هاي موجود، بهترين را انتخاب كنيد.

گزینه ای مرسوم و قدیمی در میان محصولات ضد آب

در مقایسه با دیگر گزینه های محصولات ضد آب برای کف خانه، انواع سرامیک بيش از ديگر كفپوش ها مورد استقبال قرار میگیرند. به خصوص در ايران كه اين محصول، جايگاه نخست را براي پوشش كف سرویسهای بهداشتی كسب كرده است.

همه اینها به نحوه تهیه کاشیهای سرامیکی، باز میگردد. سطح روی کاشیهای چینی و سرامیک به گونه‌ای لعاب داده می‌شوند که مانند موکتهای صدرصد ضد آب اجازه نمیدهند هیچ مایعی به درون آنها رسوخ کند. این دقیقا همان چیزی است که یک محصول ضد آب باید داشته باشد. مکانی که احتمال ریختن آب در آن زیاد است قطعا با لکه‌ها هم بیشتر سر و کار دارد. سرامیک همچنين نظافت بسیار آسانی هم دارد.

یکی دیگر از دلایل استقبال از اين محصول، تنوع ظاهری آن در بازار محصولات كفپوش است. تنوع آن در سالهای اخیر آنقدر زیاد شده است که هم شکل و ظاهر موزاییک و سنتی آن را مشاهده مي‌كنيم و هم طرح های زيبايي از چوب و سنگ را. در واقع یک گزینه ایده آل برای جایگزینی کالاهای گرانقیمت در میان دیگر محصولات کف است. در اين بخش ویژگی های مثبت و منفی سراميك را آورده‌ايم تا با مقایسه آن با دیگر محصولات ضد آب به یک انتخاب درست برسید.

محاسن سرامیک

دوام فوق العاده:

کاشی های سرامیک یکی از بادوام ترین محصولات کف، حتی بیشتر از pvcها، در بازار محسوب می‌شوند.

صد در صد ضد آب:

اين محصولات لعاب داده شده و بنابراين کاملا ضد آبند و نیازی به زحمت اضافی برای ضد آب شدن ندارند.

زیبایی ظاهری:

اگر در هر حال طرفدار کفپوش‌های چوبی هستید ولی به محصولي کاملا ضد آب نیاز دارید، مي توانيد سراغ مدلهای جدیدي برويد كه طرح چوب و سنگ دارند. از قضا این مدلهای تازه وارد بسیار محبوب هم هستند.

کمترین زحمت برای نگهداری:

تنها يك جارو برقی ساده و تی خیس ظاهر آنها را برای شما مثل روز اول فوق العاده خواهد کرد.

قابلیت استفاده گسترده:

کف هر اتاق و مکانی را می توان با آنها پوشاند. اين محصولات برای مکانهای عمومی نیز انتخاب مناسبی به شمار مي آيند.

معایب سرامیک

سرد در زیر پاهای شما:

سرمای کف خانه شاید برای مناطق گرمسیر گزینه خوبی است اما قطعا قدم گذاشتن بر روی مکانی به سردی یخ در زمستان آزار دهنده خواهد بود. سرامیکها به اندازه دیگر محصولات گرما را در خود نگاه نمیدارند. و غالبا برای آنکه در زیر پاهای اهالي خانه گرم بمانند، به گرم کننده های تابشی نياز دارند. اين نوع گرم كننده ها در واقع شوفاژهایی هستند که در زیر کف خانه کار گذاشته میشوند.

محصولی سخت برای پا و مفاصل:

برعکس محصولات pvc ضد آب، کاشی های سرامیک هیچ انعطافی در زیر پاهای شما ندارند. پای شما با ایستادن طولانی مدت روی آنها قطعا خسته خواهد شد. در نهایت شما در مکانهایی که زیاد می‌ایستید به پهن کردن موکتهای کوچکی نیاز خواهید داشت که اندکی نرمی و انعطاف داشته باشند.

نصب چالش برانگیز:

وقتی بحث نصب اين محصول به میان می‌آید، در مقایسه با دیگر محصولات و pvcها،  این محصولات از سوی مشتریان با استقبال روبرو نمیشوند. مخصوصا برای آنهایی که دوست دارند هر چند وقت یک بار کفپوش مکان مورد نظر خود را تعویض کنند. برای این امر شما حتما به نصابهای حرفه‌ای نیاز دارید. مخصوصا اگر در حین نصب یکی از آنها بشکند یا نیاز به همسان سازی در ردیف يا گل و خطوط مشخص داشته باشد.

محصولات مرتبط

کفپوش مکالئوم

کفپوش تایل وینیل مرمری

کفپوش تایل وینیل گرانیت

کفپوش بیمارستانی اسمارت

کفپوش بیمارستانی پریموپرمیوم

کفپوش بیمارستانی تارکت

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها