راهنمای خرید و قیمت کفپوش

کفپوش اتاق کودک

قیمت و خرید کفپوش اتاق کودک

هنگامی که صحبت از اتاق کودک می شود احتمالا اولین چیزی که به ذهن ما می رسد رنگ و نمای شاد این اتاق است که البته امری بسیار مهم و حائز اهمّیت است و این مورد درباره کفپوش اتاق کودک نیز صادق است. امّا نباید فراموش کنیم که کودکان جنب و جوش زیادی دارند و از اینرو در اتاق آنها باید توجّه خاصّی به امنیت آنها داشته باشیم و کفپوش به عنوان یک اِلِمان اساسی در طرّاحی و فضای اتاق کودک می تواند نقشی اساسی در امنیت او ایفا کند.

به همین خاطر است که والدین پرسش ‌های زیادی را درباره کفپوش مناسب اتاق کودک خود می پرسند. ما در این مقاله تلاش داریم تا به تمام پرسش ‌های آنها پاسخ گوییم.

گزینه های معمول کفپوش اتاق کودک

یکی از گزینه‌های فوق‌العاده برای پوشش کف اتاق کودک ، موکت است که به عنوان یک بستر برای کودک ما کار می کند. خریداران عزیز می توانند این مطلب را در بخش موکت اتاق خواب قسمت مربوط به کودک مطالعه کنند؛ امّا اگر خریداران و مشتریان عزیز بخواهند برای اتاق کودک خود از کفپوش استفاده کنند، باید نکات مهم و حسّاسی را مدّ نظر قرار دهند که ما در اینجا به آنها اشاره خواهیم کرد.

ویژگی های کفپوش اتاق کودک

اولین ویژگی حیاتی کفپوش اتاق کودک ، ضربه پذیری آن است که کفپوش مورد استفاده باید ضربه پذیری بالایی داشته باشد. از این جهت است که ما از گزینه ‌هایی چون کفپوش های سرامیک و سنگ برای اتاق کودک خود استفاده نمی کنیم؛ چرا که به دلیل جنب و جوش بالای کودکان امکان آسیب رسیدن به کودک در چنین فضاهایی وجود دارد.

قیمت و خرید کفپوش اتاق کودک
راهنمای قیمت و خرید کفپوش اتاق کودک

امّا به طور کلّی می توانیم از تمام انواع کفپوش ها به جز کفپوش های فضای باز که از جنس سفت و سخت ساخته شده ‌اند در اتاق کودک خود استفاده کنیم. به عنوان مثال، حتّی می‌توانیم از کفپوش های پی وی سی با ضخامت 2 میلیمتر نیز استفاده کنیم؛ چرا که همین ضخامت می‌تواند نیازهای مورد نظر در رابطه با ضربه پذیری کفپوش و امنیت کودک را برطرف سازد. این مسئله مربوط می‌شود به ماهیت پی وی سی که نسبت به سنگ و سرامیک قابلیت بالاتری را دارد.

پارکت لمینت در اتاق کودک

یکی دیگر از گزینه های مورد استفاده به عنوان کفپوش اتاق کودک ، پارکت لمینت است. با آنکه لمینیت سطح سفت و سختی دارد امّا از آنجایی که لایه زیرین آن از فوم ساخته شده و خودش نیز از جنس چوب است، تا حدود زیادی ضربه پذیری مورد نظر را تامین می کند.

قابلیت ضربه پذیری و ایمنی

نکته‌ای که باید به آن توجّه کنیم این است که حسّاسیت ما نسبت به مولّفه ضربه پذیری به اندازه سالن ها و باشگاه های ورزشی نیست و ضربه پذیری مورد نظر برای کفپوش اتاق کودک باید در حدّی باشد که اگر کودک به زمین بیفتد به او آسیبی وارد نشود.

قابلیت شستشو

ویژگی دیگری که در رابطه با کفپوش اتاق کودک اهمّیت دارد، قابلیت تمیز کردن و شستشوی آن است که با توجّه به فعّالیت های کودک باید به آن توجّه ویژه ای داشته باشیم.

طرح و رنگ مناسب کفپوش اتاق کودک

موضوع دیگر که سرآغاز بحث نیز بود به طرح و رنگ کفپوش اتاق کودک مربوط است. در حقیقت رنگ و طرح کفپوش به عنوان یکی از اساسی ترین المان ‌های اتاق کودک می‌تواند در روحیه و حتّی آموزش مهارت های مختلف به کودک تاثیر بسزایی داشته باشد.

عدم ایجاد حساسیت برای کودک

ویژگی دیگری که در رابطه با کودکان اهمّیت ویژه‌ای پیدا می‌کند، عدم حسّاسیت زایی کفپوش اتاق کودک است. برای نمونه یکی از عوامل حسّاسیت زا در گذشته موکت های پلی استر بودند که در قالب موکت های نمدی در خانه های ما به وفور مورد استفاده قرار می‌گرفتند و مورد دیگر نیز موکت های گرانولی هستند که بیشتر در فضاهای باز و پارک ها مورد استفاده قرار می گیرند که ممکن است برای کودکان ما حسّاسیت زا باشند.

انواع کفپوش اتاق کودک

اصولا کفپوش اتاق کودک دارای تنوّع گسترده ای است و این تنوّع در قالب دو نوع محصول اصلی به نام های کفپوش رول و دیگری کفپوش تایل شایان ذکر است.

کفپوش رولی اتاق کودک دارای تنوّع و گستردگی وسیع است. از میان کفپوش های رولی اتاق کودک که طرفداران پر و پا قرص ای دارند و در وب سایت کفپوشان می توانید با آنها روبرو شوید، این موارد قابل توجّه هستند: کفپوش السا که رنگ های شادی دارد، کفپوش اکسکلوسیو دو و شش و کفپوش اکسکلوسیو معمولی، کفپوش های طرح عروسکی و کفپوش پایا فلور و کفپوش آکام و نیز کفپوش رول ورزشی جیم فیت. این موارد کفپوش های بسیار پرطرفدار ای هستند؛ امّا این خود دلیل نمی‌شود که نتوانیم از کفپوش های دیگری برای اتاق کودک خود استفاده کنیم. 

از جمله کفپوش های مناسب دیگر می توانیم به کفپوش مدا، کفپوش اکومه و حتّی کفپوش های بیمارستانی که دارای رنگ های متنوّعی هستند، مانند کفپوش Sphera ، کفپوش اپتیما و کفپوش پریمو پریمیوم از جمله محصولات دیگری هستند که دارای رنگ بندی های متنوّعی هستند.

از جمله کفپوش های تایل اتاق کودک که مورد توجّه بسیاری از خریداران و مشتریان عزیز هستند، می توانیم به کفپوش پازلی فروشگاهی، کفپوش کلیک تایل نیو دیزاین، کفپوش های تایل دایمند، کفپوش های کلیک تایل چند منظوره ورزشی و کفپوش تایل پازلی 50 در 50 اشاره کنیم که دارای تنوّع رنگ و طرح بالایی هستند و نزد خریداران و مشتریان فروشگاه کفپوشان از جذّابیت و مقبولیت گسترده‌ ای برخوردار هستند.

کفپوش های تایل کریستال، کفپوش وینیل گرانیت، کفپوش وینیل مرمری، کفپوش هرمس، کفپوش تایل کلاسیک و کفپوش تایل اف وی از گزینه‌های دیگری هستند که می‌توانیم از آنها به عنوان کفپوش اتاق کودک استفاده کنیم.

قیمت کفپوش اتاق کودک

خریداران و مشتریان عزیز می توانند کفپوش های اتاق کودکی را در فروشگاه کفپوشان مشاهده کنند که طیف قیمت آنها از 115 هزار تومان شروع شده و تا مدل های بالاتر حدود یک میلیون تومان متغیّر است. امّا به طور کلی برای مدل هایی چون پایا فلور و کفپوش های پشت فوم دار قیمت برابر با 280 یا حتّی تا 300 هزار تومان نیز متغیّر است.

خرید کفپوش اتاق کودک

خریداران و مشتریان عزیز می توانند با تماس تلفنی با فروشگاه کفپوشان یا سر زدن به صفحه اینستاگرام کفپوشان و یا با مراجعه به وب سایت، کفپوش اتاق کودک مورد نظر خود را خریداری نمایند.

کفپوش اتاق کودک
راهنمای قیمت و خرید کفپوش اتاق کودک

قابل توجّه است که خریداران عزیز می توانند پیش از اقدام به خرید کردن کفپوش اتاق کودک خود، با مشاوران و متخصّصان حوزه کفپوش مشورت های لازم را صورت دهند و بعد اقدام به خرید نمایند.

کفپوش اتاق کودک طرح دار

یکی از پرسش ‌های خریداران و مشتریان عزیز فروشگاه در رابطه با کفپوش اتاق کودک طرح دار است. در واقع این کفپوش همان کفپوش طرح دار عروسکی است و بیشتر از آنکه به عنوان کفپوش اتاق کودک مورد استفاده قرار گیرد، در مهدکودک ها و فضاهای عمومی مربوط به کودکان مورد استفاده قرار می گیرد و طرح‌های مختلف پازلی و طرح ‌های گوناگون خیابانی دارد.

خریداران عزیز می توانند به صفحه کفپوش طرح دار عروسکی مراجعه کرده و اطّلاعات لازم در رابطه با این کفپوش را مشاهده کنند. لایه زیرین این کفپوش ها قابلیت ضربه پذیری بالایی دارند و از این حیث برای امنیت کودکان کارایی فوق العاده ای را از خود نشان می دهند.

فروش اینترنتی کفپوش اتاق کودک

خریداران محترم می توانند به وب سایت فروشگاه کفپوشان مراجعه کنند و اطّلاعات مورد نظر خود درباره کفپوش اتاق کودک را کسب نمایند و با تنوّع و گستردگی مختلف این محصولات آشنا شوند و پیام اینترنتی خود را از طریق واتس اپ برای فروشگاه ارسال نموده تا ثبت سفارش صورت گیرد و ما سفارش شما را در هر نقطه از ایران که باشید برای تان ارسال خواهیم کرد.
منتظر تماس شما عزیزان هستیم!

سوالات متدوال

ضربه پذیری بالای کفپوش، حسّاسیت زا نبودن کفپوش، طرح و رنگ متنوّع و قابلیت شستشوی مناسب از جمله ویژگی های اساسی کفپوش اتاق کودک هستند.

1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها