راهنمای خرید و قیمت کفپوش

کفپوش نرم

انتخاب و خرید کفپوش نرم مناسب با بهترین قیمت

خصیصه کفپوش نرم این است که حس نرمی را به کف پاهای ما منتقل می کنند و طبعا جسم سختی نیستند. این مسئله که کفپوش باید نرم باشد شاید بدیهی به نظر برسد؛ امّا ما کفپوش های سخت نیز در بازار موجود داریم. این ویژگی نرم بودن کفپوش ، مسئله ای است که بسیاری از تولیدکنندگان کفپوش را به خود جلب کرده و آنها برای تولید کفپوش نرم ، فرمول های خاصّ خود را دارند و به روش‌ های مختلف توانسته اند کفپوش های نرم را تولید کنند. 

اگر دقت کنیم می بینیم که یکی از کفپوش های نرمی که در خانه‌ها و محیط‌ های مختلف به وفور با آن برخورد کرده‌ایم، موکت های پرز بلند هستند که در بخش های دیگر وب سایت فروشگاه کفپوشان می توانید درباره آنها اطّلاعات لازم را کسب کنید. امّا در این مقاله ما به کفپوش ‌های نرمی اشاره خواهیم کرد که کاربری های بسیار خاصّی دارند و مخاطبان و خریداران بسیاری را به خود جلب کرده‌اند.

کاربری های کفپوش نرم

همانطور که می دانید کفپوش های نرم به دلیل ویژگی ‌های خاصّ ساختاری که دارند، از ضربه پذیری بالایی برخوردارند و از این حیث در جاهایی که بحث ضربه پذیری، امنیّت و ایمنی دارای اولویت هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال می‌توان به کاربری های ورزشی، مهد کودک ها، مدارس، فضاهای بازی کودکان و مکان های تفریحی، پارک ها و شهربازی ها اشاره کرد.

انواع کفپوش های نرم

از انواع کفپوش های نرم می توانیم به کفپوش های گرانولی، کفپوش تاتامی، کفپوش های رولی و کفپوش های تایل اشاره کنیم.

کفپوش های گرانولی

این کفپوش ها به دلیل استفاده از لاستیک های خرد شده و تلفیق آنها با چسب و رزین و استفاده از حرارت، دارای ساختاری هستند که می توانید از آنها در فضاهای باز استفاده کنید و ویژگی لاستیکی بسیار بالایی دارند. این ویژگی های منحصر به فرد کفپوش گرانولی ، باعث شده که از آنها در بسیاری از مدارس و مهدکودک ها و پارک ها برای حفظ ایمنی و امنیت کودکان استفاده شود.

کفپوش تاتامی

محصول دیگری است که دارای ضربه پذیری بالایی است، کفپوش تاتامی است و تفاوت آن با موارد مشابه این است که در فضاهای باز مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و اگر در این فضاها استفاده شود، خاصیت خود را از دست می دهد. کفپوش تاتامی از ضخامت ۱۰ میلیمتر به بالا تولید می شود و به صورت پازلی نیز در هم کلید می شود. مدلی از این کفپوش موجود است که در ورزش های رزمی که احتمال آسیب ورزشکار بالا است، مورد استفاده قرار می گیرد. امّا تاتامی های مختلف که موجود هستند و در رنگ های بسیار متنوّع عرضه می شوند، بیشتر در مهد کودک ها کاربری دارند.

کفپوش رولی

کفپوش رولی به خودی خود از آنجایی که باید،دارای ساختار نرم می باشند، کفپوش هایی به حساب می آیند که تا حدودی خاصیت ضربه پذیری را دارا هستند؛ امّا طبیعتا هرچه ضخامت کفپوش های رولی بالاتر باشد یا از مواد لاستیکی تشکیل شده باشند، یا اگر از مدل های پشت فوم دار تولید شده باشند، ضربه پذیری آنها افزایش پیدا خواهد کرد. 

از اینرو، مدل های این نوع کفپوش متنوّع است؛ ولی به عنوان نمونه می‌توان به کفپوش های گرانولی، کفپوش های پشت فوم دار ورزشی مثل پایا فلور، آکام، استارت با نرمی بسیار بالا یا کفپوش های اکسکلوسیو ۲/۶ به ویژه کفپوش السا و برخی مدل های دارای ضخامت بسیار بالا مثل کمپارس یا کفپوش پرتردّد کمپارس اشاره کرد که ضخامت آنها بالاتر از ۵ یا ۶ میلیمتر است و از دسته محصول های کفپوش نرم به حساب می آیند.

کفپوش تایل

از جمله محصولات کفپوش تایل موجود در فروشگاه کفپوشان که نرمی بالایی دارند، می‌توان به کفپوش کلیک تایل نیو دیزاین، چند منظوره ورزشی، تایل پازلی، تایل پازلی فروشگاهی و تایل کنار استخری اشاره کرد. موارد ذکر شده از کفپوش های تایل دارای ضخامت بالا هستند. مهمترین ویژگی این کفپوش ها این است که نیاز به نصب و اجرا ندارند و حتّی می توانید از آنها در کنار استخر بهره ببرید؛ بدون آنکه نیازی به چسب داشته باشند. ویژگی دیگر این کفپوش ها این است که آب را از خود عبور می دهند.

استفاده از کفپوش نرم در فضا باز

امّا موضوعی دیگر که همواره مورد پرسش خریداران عزیز بوده است، این است که آیا ما کفپوش نرم برای فضاهای باز نیز داریم؟ خوشبختانه پاسخ به این پرسش مثبت است. به عنوان نمونه کفپوش گرانولی قابل استفاده در فضاهای باز است. همچنین کفپوش هایی با نام کفپوش های تایل کورت در فروشگاه کفپوشان موجود هستند که با آنکه خود کفپوش تایل کورت ساختار نرمی ندارد، امّا با استفاده از فومی که زیر آنها استفاده می شود، ضربه پذیری و میزان نرمی کفپوش افزایش پیدا کرده و از اینرو قابل استفاده، نصب و اجرا در فضاهای ورزشی هستند.

قیمت کفپوش نرم

قیمت کفپوش نرم از حدود ۱۱۰ هزار تومان شروع شده و تا مدل های بالاتر مانند استارت ادامه دارد که از جمله کفپوش های ورزشی رده بالا به حساب می آیند و حدود ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارند.

خرید کفپوش نرم

برای خرید کفپوش نرم ، همین حالا می توانید با شماره تماس های موجود در وب سایت و یا صفحه تخصّصی اینستاگرام کفپوشان تماس حاصل فرمایید و از چند و چون قیمت و جزئیات دقیق فنّی کفپوش ها که مشاوران و کارشناسان تخصّصی کفپوشان در اختیار شما قرار می دهند، اطّلاعات کاملی را کسب کنید.
در ضمن در صفحه اینستاگرامی ما می توانید از نکات فنّی دقیق درباره انواع کفپوش ها و بویژه کفپوش های نرم مطّلع شوید.

ویژگی های کفپوش نرم

برای جمع بندی در رابطه با ویژگی های کفپوش نرم ، خوب است خاطر نشان کنیم که مهم ترین ویژگی این کفپوش ها خاصیت ضربه پذیری آنهاست و نکته دیگر در رابطه با کفپوش نرم این است که نشستن روی آن سخت و آزار دهنده نیست. دیگر ویژگی اکثر کفپوش های نرم و البتّه نه همه آنها، این است که عایق صدا هستند و این خاصیت مربوط به ساختار فومی و ضخامت آنهاست.

سوالات متدوال

بله. به عنوان نمونه کفپوش گرانولی قابل استفاده در فضاهای باز است. همچنین کفپوش هایی با نام کفپوش های تایل کورت در فروشگاه کفپوشان موجود هستند که با آنکه خود کفپوش تایل کورت ساختار نرمی ندارد، امّا با استفاده از فومی که زیر آنها استفاده می شود، ضربه پذیری و میزان نرمی کفپوش افزایش پیدا کرده و از اینرو قابل استفاده، نصب و اجرا در فضاهای ورزشی هستند.

مهم ترین ویژگی این کفپوش ها خاصیت ضربه پذیری آنهاست و نکته دیگر در رابطه با کفپوش نرم این است که نشستن روی آن سخت و آزار دهنده نیست. دیگر ویژگی اکثر کفپوش های نرم و البتّه نه همه آنها، این است که عایق صدا هستند و این خاصیت مربوط به ساختار فومی و ضخامت آنهاست.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها