فروشگاه کفپوشان

کفپوش کف آسانسور

در ساختمان های امروزی یکی از قسمت هایی که تردّد و رفت و آمد کاربران در آن بسیار بالاست، آسانسور است. در سبک زندگی آپارتمانی امروز کمتر واحد مسکونی را می توان یافت که آسانسور نداشته باشد. از این حیث، کفپوش آسانسور به عنوان یکی از پرتردّدترین فضاهای ساختمان های امروزی حائز اهمّیت است.

به عنوان مثال یکی از موارد تردّد مهم در آسانسورها، حمل و نقل اثاثیه و بارها است که در ساختمان های امروزی از طریق آسانسور صورت می گیرد. پس از اینرو، کفپوش کف آسانسور باید دارای مقاومت فشاری بسیار بالایی باشد تا از کیفیت کفپوش پس از استفاده مدام کاربران کاسته نشود. دوّمین موردی که در این باب می‌توان به آن اشاره کرد، مقاومت کفپوش آسانسور در برابر خط و خش است که این وسایل سنگین می‌توانند از خود بر روی کفپوش به جای بگذارند. نکته سوّم که بسیار مهم است و کمتر به آن پرداخته می شود وزن کفپوش کف آسانسور است که نباید وزنی اضافی بر آسانسور تحمیل کند. چهارمین ویژگی کفپوش آسانسور این است که بدون درز باشد؛ چرا که وجود درز در کفپوش کف آسانسور باعث می شود که در دراز مدّت کفپوش ما دچار مشکل شود؛ از اینرو ترجیح بر آن است که کفپوش آسانسور به صورت یک تکّه باشد.

انواع کفپوش آسانسور

با توجّه به نکات فوق الذّکر، در کف آسانسور کفپوشی باید اجرا شود که از این انواع باشد: موکت رول، کفپوش رول و یا کفپوش اپوکسی یا همان کفپوش های مخصوص درجاریز.

موکت رول در آسانسور

از موکت های رولی باید استفاده کرد که مقاومت بالایی داشته باشد؛ از اینرو، هر موکتی را به کاربران عزیز پیشنهاد نمی کنیم که در فضای آسانسور از آن استفاده کنند.
بهترین گزینه های موکت رول برای استفاده در این فضا عبارتند از: موکت رول 2tec2 موکت ملانژ و موکت گرانیزو که ویژگی‌های تردّدی مناسب و کیفیت بسیار بالایی دارند.

کفپوش رول در آسانسور

انواع کفپوش های بیمارستانی چه هموژن و چه هتروژن برای استفاده در کف آسانسور مناسب هستند. دیگر گزینه مناسب برای این فضاها کفپوش مُدا است. مورد بعدی کفپوش اکومه است که البتّه ارزان قیمت می باشد و استانداردهای کفپوش هایی چون کفپوش های بیمارستانی را ندارد؛ امّا به نسبت قیمت خود گزینه مناسبی است و کاربران عزیز اگر نتوانستند بیش از حد برای خرید کفپوش کف آسانسور هزینه کنند، اکومه گزینه خوبی است و تا حدودی کاربری مورد نظر شما را پوشش می دهد. مدل دیگر کفپوش رولِ ویژه کاربری های پرتردّد، کفپوش پرتردد کمپارس نام دارد که مورد بسیار مناسبی برای پوشش کف آسانسور مجتمع شما عزیزان است.

کفپوش اپوکسی در آسانسور

ویژگی منحصر به فرد کفپوش های اپوکسی این است که ضخامت زیادی ندارند و از این حیث وزن آنها زیاد نیست. ویژگی دیگر کفپوش اپوکسی این است که تنوّع طرح بسیار بالایی دارد و شما به صورت درجاریز می توانید آن را در کف آسانسور خود از آن استفاده کنید. ویژگی دیگر کفپوش اپوکسی مقاومت سایشی بسیار بالای آن است و ویژگی منحصر به فرد آن که یک کفپوش مناسب برای کاربری های پر تردّد باید داشته باشد، مقاومت مناسب آن در برابر خط و خش است.

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

اگر بخواهیم در رابطه با کاربری کفپوش برای کف آسانسور به جمع بندی برسیم، توصیه ما به شما خریداران عزیز، کفپوش های اپوکسی و انواع کفپوش های بیمارستانی است که گزینه ایده آل برای اجرا در کف آسانسور هستند.

کفپوش کف آسانسور را از کجا تهیّه کنیم؟

در واقع بسیاری از محصولات فوق الذّکر در فروشگاه کفپوشان موجود هستند؛ ولی از آنجایی که در بعضی از محصولات آسانسور، متراژها پایین هستند، فروشگاه دچار محدودیت‌هایی است. در واقع اگر محصول مورد نظر شما از طریق فروشگاه کفپوشان قابل تامین نبود، شما عزیزان و خریداران محترم می توانید کفپوش مورد نظر خود را از طریق فروشگاه هایی که کفپوش رول توزیع می‌کنند، تهیّه کنید؛ چرا که این فروشگاه ها کفپوش های رول فضاهای باز را نیز به فروش می رسانند و می توانند برای متراژهای پایین تر کفپوش کف آسانسور را برای شما اجرا و نصب کنند. امّا می‌توانید کفپوش های اپوکسی را مستقیما از فروشگاه کفپوشان خریداری کنید که به متراژ های خرد نیز قابل فروش و عرضه هستند؛ چرا که متراژ فروش کفپوش کف آسانسور بالا نیست.

فروش کفپوش آسانسور

شما می توانید با تماس با فروشگاه کفپوشان، کفپوش هایی که امکان فروش به صورت خرد را دارند، تهیّه کنید.

خرید کفپوش آسانسور

مشاوران فنّی فروشگاه کفپوشان آماده اند تا با یک تماس از سوی شما، یا مراجعه به وب سایت یا صفحه اینستاگرام کفپوشان، کلیه خدمات و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند تا بهترین کفپوش کف آسانسور را در طرح ها و رنگ های مختلف و متناسب با محیط مورد نظر خود، انتخاب و خریداری کنید.

نویسنده: بهنام رشیدی

سوالات متداول کفپوش های آسانسور

اهمّیت کفپوش کف آسانسور در چیست؟

کفپوش کف آسانسور باید دارای مقاومت فشاری بسیار بالایی باشد تا از کیفیت کفپوش پس از استفاده مدام کاربران کاسته نشود. دوّمین مورد، مقاومت کفپوش کف آسانسور در برابر خط و خش است. نکته سوّم که بسیار مهم است و کمتر به آن پرداخته می شود، وزن کفپوش کف آسانسور است که نباید وزنی اضافی بر آسانسور تحمیل کند. چهارمین ویژگی کفپوش کف آسانسور این است که بدون درز باشد؛ چرا که وجود درز در کفپوش کف آسانسور باعث می شود که در دراز مدّت کفپوش ما دچار مشکل شود؛ از اینرو ترجیح بر آن است که کفپوش کف آسانسور به صورت یک تکّه باشد.

ویژگی منحصر به فرد کفپوش اپوکسی مقاومت سایشی بسیار بالای آن است و ویژگی دیگر آن که یک کفپوش مناسب برای کاربری های پر تردّد باید داشته باشد، مقاومت مناسب آن در برابر خط و خش است.