پارکتها, دکوراسیون محل کار, دکوراسیون منزل, سبک زندگی, کفپوشها

 نگهداری از کفپوش بامبو 

نگهداری کفپوش بامبو

جنگل‌های آسیا زیرپای شما

نگهداری از کفپوش بامبو به دليل طبيعتی كه دارد، داراي اصول خاصی است. خراشیدگی، رطوبت و تابش شدید آفتاب این محصول طبیعی را در معرض آسیب قرار می دهد. باید همچون گلدان طبیعی زیبای خانه تان که به توجه و مراقبت نیاز دارد، در مراقبت کفپوش بامبو نیز حساسیت به خرج دهید.

دکوراسیون خانه هایی که بیشتر از طبیعت و المان‌های طبیعی وام گرفته اند ناخودآگاه زیباتر و آرامش بخش تر هستند. شاید برای همین است که فنگ شویی نیز به استفاده از عناصر طبیعی در دکوراسیون منزل یا محل کار ما تاکید دارد. کفپوش بامبو به عنوان يك عنصر از عناصر طبیعی در چیدمان منزل همين زيبايي و آرامش را مي تواند براي خانه به ارمغان بياورد. توصیه می کنیم در مورد کفپوش بامبو به طور مفصل مطالعه کنید و این عنصر جذاب طراحی و معماری را خوب بشناسید. در این مطلب قصد داریم برای آنها که کفپوش بامبو را می شناسند راه هايی براي نگهداری از این کفپوش و جلوگیری از آسیب به آن و افزایش طول عمر آن را توضیح دهیم.

کفپوش بامبو در کجا تولید می‌شود؟

کفپوش زیبای بامبو در حال حاضر عمدتا در کشور چین تولید می‌شود و هنوز بازاری درخور توجه برای عرضه در کشور ما پیدا نکرده است؛ هرچند که تجربه به ما ایرانی‌ها ثابت کرده در بازار ایران دنبال هرچه بگردیم، بالاخره آن را پیدا خواهیم کرد!! شاید این مقاله «کفپوشان» بتواند انگیزه تاجران و مشتریان برای ورود جدی کفپوش بامبو به بازار ایران را تحریک کند! این کفپوش که از محصولات مورد علاقه طرفداران فنگ شویی و محیط زیست است مانند پارکت لمینت‌ ها و پارکت‌های تمام چوب به محصول اولیه‌ای که از آن برداشت می‌شوند یعنی چوب طبیعی، شباهت بسيار زيادی دارد. در واقع با نصب آنها گویی طبیعت، سفره سخاوتمندی در محل کار یا خانه ما پهن مي‌كند و به فضای ما رنگ و بوی جنگل‌های شرق آسیا را می‌بخشد. اما این محصول مانند پارکت به دلیل جلوه طبیعی و دوری از مواد مصنوعی در برابر برخی آسیب‌ها حساس‌تر است.

 

لطفا کمی برای نگهداری از کفپوش بامبو مهربان‌تر باشید

خراش سطح، رطوبت و تغییر رنگ، سه موردی هستند که در نگهداری از کفپوش بامبو ممکن است مساله ساز شوند. نحوه تولید و بهره برداری اولیه در مقاومت محصول در برابر عوامل ذکر شده می تواند موثر واقع شود. برای مثال بامبوهایی که بسیار جوان و نابالغ برداشت می شوند آسیب پذیرترند و مقاومت کمتری در برابر خراش و رطوبت دارند. و از آنجاكه ما به عنوان مشتري از مسائل پیش از تولید نهایی خبر نداريم، باید از شرکت‌های قابل اطمینان خرید كنيم. اما خبر خوب آنکه می توان زیبایی این محصول را در خانه یا محل كار با ترفندهای ساده اي براي ساليان متمادي حفظ کرد.

نگهداری کفپوش بامبو

اثر خشن زندگی مدرن بر روی چهره لطیف کفپوش طبیعی ما

برای اينكه سطح كفپوش، خراش برندارد، بهتر است با کفش های تمیز روی آنها راه برويم. توجه کنید که کفش های شما بدون سنگریزه و هر ماده تیزی باشد. کفشهای پاشنه بلند زنانه نیز می توانند به آنها آسیب بزنند. یادتان نرود شما عضو لطیف طبیعت را به زیر پاهای خود دعوت کرده اید. هرچندكه برخی از محصولات این كفپوش لطیف که در روند تولید به یکدیگر بافته می شوند در برابر خراش سطح هم مقاومند. این به شما بستگی دارد که خواهان كدام مدل از كفپوش بامبو باشيد. مدل بافته شده یا تخته های به هم چسب زده شده؟ ولی باید در هر دو مدل مراقب وسایل سنگین نوک تیزی که روی آنها می گذارید باشید. برای نگهداری از کفپوش بامبو  در برابر اجسام نوك تيز می توانید از محافظ زیر پایه های میز و صندلی نيز استفاده کنید.

 

نگذاریم کفپوش بامبو گریه کند

رطوبت نیز از دیگر عوامل آسیب زننده به بامبو، پارکت و حتی لمینت و هر کفپوشی است که طبیعت در ساختار آن نقش اساسی داشته است. دقیقا مانند يك عروس که با گریه آرایش خود را نابود می کند، رطوبت نیز زیبایی کفپوش طبیعی را مي‌گيرد. برای جلو گیری از چنین آسیبی از نصب آن در مناطقی که ممکن است در معرض رطوبت و ریزش آب و مایعات قرار گیرند خودداری کنید. قبلا به مکانهایی که به کفپوش های ضد آب نیاز دارند اشاره کرده ایم.

اما اگر استفاده از آنها در مکانی که احتمال ریزش آب وجود دارد برایتان اجتناب ناپذیر است، برای مثال جایی که گلدانی پر آب بر روی میز یا کنار خانه دارید؛ در ابتدا پیشنهاد می کنیم که گلدان را در جایی با ثبات و بدون احتمال واژگونی قرار دهید. مثلا گلدان را میان مبلمان، دکوری یا حائل دیوار بگذارید که در اثر واژگونی نیز کاملا برعکس نشود. در غیر این صورت همیشه تی و پارچه‌اي خیس در دسترس خود بگذاريد و رطوبت را به سرعت خشک کنید. با همه اينها اين نكته را به ياد داشته باشيد كه این کفپوش با حجم زیاد آب باد کرد و نابود می شود بنابراين مهمترین اقدام برای نگهداری از کفپوش بامبو  در برابر اين آسيب، خشك نگاه داشتن آن است.

نگهداری کفپوش بامبو

ضد آفتاب برای پوست لطیف بامبو

کفپوش های بامبو در اثر تابش شدید نور خورشید به مرور رنگ خود را از دست می دهند. ما ایرانی ها به دلیل فرش های زیبای دست بافتمان به خوبی یاد گرفته ایم که چگونه در برابر نور خورشید از كمرنگ شدن فرش ايراني زیر پای‌مان نگهداری کنیم. اما قطعا نمی‌توانيم روی همه سطح کفپوش روفرشی بيندازيم. برای این کار کفپوش را در مکانی که در معرض تابش شدید آفتاب است مانند ایوان یا پاسیو نصب نکنید. در هنگام تابش شدید آفتاب از پرده ای استفاده کنید که جلوی تابش شدید آفتاب را بگیرد و مبلمان و باقی وسایل خانه را به گونه ای قرار دهيد که روی بخش‌هايي از کفپوش که از زیر فرش و زیلو بیرون است، سایه بیاندازید.

این محصول زیباست اما هر عنصر زیبایی مانند برگ گل، لطافت و شکنندگی دارد. برای خودداری از آسیب به آن دست به کار شوید. در غير اين صورت محصول لطیفتان قهر مي‌كند و دیگر به شما روی خوش نشان نمي‌دهد.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها