پارکتها, دکوراسیون منزل, کفپوشها

نگاهی به ویژگی های متعدد کفپوش لینولئوم

کفپوش لینولئوم

طبیعت زیر پای شماست!

همه ما انسانها و یا دست كم بیشتر ما هرآنچه را که از طبیعت گرفته شده دوست داریم و مواد طبیعی را به مواد مصنوعی ترجیح می‌دهیم. اغلب، مایل هستیم سطحی که روی آن قدم می‌گذاریم طبیعی باشد. شاید با مطالعه این متن دریابید که به آدرس درستی آمده‌اید. می‌توانید به کفپوش لینولئوم به دیده یک پدیده صنعتی – طبیعی نگاه کنید؛ یعنی همان پدیده ای که به شما حس طبیعی خواهد داد. کفپوش لینولئوم، کفپوشی است که از طبیعت گرفته می‌شود و از ترکیب مواد طبیعی از قبیل چوب، آرد، بذر کتان، رزین طبیعی و مانند اینها درست شده و به همین دلیل برخی از ویژگی‌های طبیعی را داراست. همچنين اين كفپوش به غير از اينكه مورد بسيار خوبی براي تغيير دکور به حساب مي‌آيد، یک کفپوش بهداشتی و آنتی استاتیک نيز شمرده مي‌شود. با اين حال کفپوش لینولئوم در دوره‌های زمانی مشخصی به مراقبت و جلا دادن نیاز دارد.

 

نگهداری لینولئوم

به طور حتم، پاکیزگی یک مسأله اصلی برای بیشتر خانم ها و حتی تمام افراد خانواده است. خبر خوب اینکه، برای تمیز کردن روزانه اين کفپوش یک دستمال آغشته به پاک کننده هاي معمولي كه در خانه استفاده مي‌كنيم، کافی است. پس، یادتان باشد به سراغ پاک کننده های عجیب و غریب نروید زیرا هم به کفپوش و هم به خود شما ضرر می رسانند. با همه اينها، به طور متوسط هر سه ماه یکبار، استفاده از یک نگهدارنده و براق کننده برای جلا دادن کفپوش لینولئوم توصیه می شود.

کفپوش لینولئوم

مزایای لینولئوم

اگر نوبتی هم باشد، نوبت به نام بردن خوبیهای این کفپوش می رسد. اول از همه، کفپوش لینولئوم عمري طولانی دارد و در برابر فرسایش مقاوم است و بهداشتی و ضد باکتری نيز به حساب مي‌آيد. ديگر ويژگي مثبت اين کفپوش اين است كه در برابر روغن، اسید و مواد شیمیایی و سوختگی های سیگار مقاوم است. کفپوش لینولئوم همچنين میزبان حشرات نیست و تا حدی آنتی استاتیک و عایق صداست. نور روی اين کفپوش تاثیر نمی گذارد و آسیب نمی بیند. به علاوه لینولئوم، مناسب کف های گرمایشی است و در عین حال، لیز نیست. کفپوش لینولئوم نمونه بسيار خوبي از یک کفپوش سازگار با محیط زیست است و با نداشتن مواد افزودنی، سلامت انسان ها را تهدید نمی کند.

نگهداری از کفپوش بامبو

قابل نظافت در عین بهرمندی از صرف اقتصادی

و اما، موضوع تمیزی و صرفه جویی!

شاید بپرسید این دو موضوع چه ارتباطی با هم دارند؟

اگر می خواهید این کفپوش را در منزلتان بدون خیس کردن، تمیز کنید، باید بدانید که کار راحتي است. در حقيقت تميز كردن اين كفپوش بدون خيس كردن آن باعث مي‌شود تا 30 درصد در مصرف انرژي صرفه جويي كنيد. با انتخاب پوشش لینولئوم و انتخاب طرح و شکل های دلخواه خود، می توانید کفپوشی زیبا، سالم و مقاوم برای مدت طولانی داشته باشید.

 

لینولئوم و تنوع رنگی

همان گونه که گفتیم کفپوش لینولئوم از ترکیب مواد طبیعی درست شده است. به دلیل وجود رزین داخل لینولئوم به صورت خیلی طبیعی، باکتری را از بین میبرد و دارای رنگ های بسیار طبیعی است. به خاطر طبیعی بودن رنگ دانه ها در لینولئوم، اين كفپوش نسبت به وینیل، رنگ های گرم و جذاب تري دارد؛ رنگهایی در طیف زرد، قرمز و سبز.

کفپوش لینولئوم

لینولئوم و کیفیت بهداشتی مناسب

کفپوش لینولئوم با ویژگی بهداشتی و آکوستیک بودنش در  کشورهایي همچون فنلاند و سوئد که استاندارد بهداشتی مناسبی دارند، بيشتر مورد استفاده قرار مي‌گيرد. افرادی که در منزل به بهداشت توجه می کنند و می خواهند وسیله ای متفاوت را استفاده کنند، لینولئوم برایشان انتخاب بسيار مناسبي است چراكه اين كفپوش با بافت متفاوتي كه دارد، هم ضد آلرژی است و هم به راحتي تميز مي‌شود.

 

ضخامت متناسب با نوع کاربری

بر اساس میزان رفت و آمد روی کفپوش لینولئوم، باید به ضخامت این کفپوش دقت كنيم. هرچه رفت و آمد بيشتر باشد، ضخامت بيشتري را براي آن بايد در نظر بگيريم. همچنین به دلیل اینکه گرد و غبار روی اين نوع كفپوش به سرعت نمایان می شود، بهتر است از رنگ های ساده که بدون هیچ طرح و زرق و برقی هستند استفاده كنيم. تميز كردن كفپوش‌هايي كه رنگ روشن دارند، هم راحت تر است و هم با اين كفپوش‌ها فضا بزرگ تر نشان داده مي شود. نكته پاياني اينكه اگر رنگ تیره این کفپوش را انتخاب مي‌كنيد، باقي اجزاء دکور اتاق را با رنگ انتخابي‌تان هماهنگ كنيد.

 

ویژگی های لینولئوم در یک کلام

به طور خلاصه می‌توان ویژگی های کفپوش لینولئوم را در موارد ذیل مورد اشاره قرار داد:

امکان نظافت کردن آسان، برخورداری از عمر طولانی، مقاومت در برابر فرسایش، دارای خاصیت ضدباکتری و آلرژی و بهداشتی، مقاومت مناسب در برابر روغن، اسید و مواد شیمیایی، بهرمند از خاصیت آنتی استاتیک و عایق صدا، عدم آسیب پذیری در برابر نور و مناسب کف های گرمایشی، دارای اصطکاک سطحی مناسب و بازدارنده در برابر لیزخوردگی و نیز، سازگاری با محیط زیست.

محصولات مرتبط

کفپوش تایل وینیل گرانیت

کفپوش تایل وینیل مرمری

کفپوش مکالئوم

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها