معایب و مزایای کفپوش‌های گرانولی

مقدمه

گرانول، کفپوشی است که از بازیافت مواد لاستیکی بدست می‌آید. این کفپوش‌ها به صورت رول و تایل تولید شده و در بازار عرضه می‌شوند. کفپوش‌های گرانولی شامل مدل‌های مختلف اعم از گرانول‌های تایل تخت، پایه‌دار، شیاردار، پازلی و گرانول‌های رولی می‌باشند که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی منحصر به فردی بوده و برای کاربری‌های متفاوت تولید می‌شوند.

ساختار کفپوش‌های گرانولی چیست؟

گرانول‌ها در واقع همان دانه‌های ریز پلیمری است که از بازیافت مواد لاستیکی بدست می‌آید. کیفیت کفپوش‌های گرانولی کاملا به نوع تراکم و اندازه‌ی این گرانول‌ها بستگی دارد، یعنی هرچقدر اندازه‌ی گرانول‌ها ریز و یکدست باشد کفپوش گرانولی ، تولید شده از این گرانول با کیفیت‌تر خواهد بود. همچنین در مورد تراکن گرانول‌ها قابل ذکر است که هر چقدر تراکم این کفپوش‌ها بیشتر بوده و فضای خالی بین گرانول‌ها کمتر باشد، استحکام و کیفیت کفپوش‌های گرانولی افزایش می‌یابد.

 

محاسن کفپوش‌های گرانولی

کفپوش‌های گرانولی به خاطر داشتن ویژگی‌های منحصر به فردشان بسیار بسیار محبوب هستند، این کفپوش‌ها دارای ویژگی‌هایی نظیر جذب ضربه و شوک بالا، استحکام و دوام بسیار خوب و عدم نیاز به چسب برای نصب و اجرای آن‌ها است. همچنین لازم به ذکر است که کفپوش‌های گرانولی عایق صدای خوبی بوده و همین امر باعث شده است که استفاده از این کفپوش‌ها در محیط‌های مسکونی و باشگاه‌های ورزشی خانگی بسیار پرطرفدار باشد. از دیگر ویژگی‌های بارز کفپوش‌های گرانولی قیمت‌های اقتصادی آن‌ها است که با توجه به کیفیت و ویژگی‌های منحصر به فردی که دارند، قیمت آن‌ها بسیار مناسب و با صرفه است.

معایب کفپوش‌های گرانولی

همانطور که پیشتر بیان شد کیفیت کفپوش‌های گرانول به تراکم و اندازه‌ی دانه‌های گرانول بستگی دارد، بنابراین هرچقدر دانه‌های گرانول غیر یکنواخت باشد، برای تولید نیازمند چسب کمتری بوده و در نهایت دانه‌بندی روی سطح کفپوش غیر یکنواخت بوده همچنین تراکم و فاصله‌ی بین دانه‌های گرانول زیاد خواهد بود، بنابراین کیفیت کفپوش پایین آمده و به مرور زمان دانه‌ها از هم باز شده و اصطلاحا گرانول پودر می‌شود. از دیگر مواردی که باید به آن اشاره کرد، قطر یکنواخت کفپوش‌های گرانولی است، که یکدست نبودن قطرهای گرانول امری غیر عادی نیست و احتیاج به یک نصاب با تجربه بالا دارد.

یکی دیگر از معایب این نوع کفپوش امکان تقلب برای کاهش هزینه‌ی بسیار زیاد است که طبق شرایطی که گفته برای پایین آوردن قیمت کفپوش‌های گرانولی از متریال اولیه کاسته و کیفیت را پایین می‌آورند و افرادی که در این زمینه سر رشته ندارند، کفپوش‌هایی با کیفیت پایین را خریداری کرده و در مدت زمان کوتاهی کفپوش آسیب می‌بینند.

کفپوشان مجری تخصصی کفپوش‌های ورزشی

مجموعه‌ی کفپوشان با داشتن مشاوران با تجربه می‌توانند در انتخاب بهترین کفپوش ، شما را راهنمایی کنند. تا با خرید مناسب‌ترین کفپوش ورزشی از این مجموعه، زمین ورزشی با طول عمر بالا و زیبا به شما هدیه دهند.

دیدگاه خود را بنویسید