دکوراسیون محل کار, دکوراسیون منزل, عمومی, کفپوشهای PVC

کفپوش ضد لغزش

کفپوش ضد لغزش

ضد لغزش بودن کفپوش آن قدر نکته ای است حائز اهمّیت که برای آن استاندارد خاصّی را تعریف کرده اند. چرا که اصولا برای ایمنی کاربران مهم است که روی کفپوش سُر نخورند. پس ناگفته پیداست که در اماکن تجاری، فضاهای بیمارستانی، منازل مسکونی و به ویژه در فضاهای ورزشی چقدر عامل سُر نخوردن روی کفپوش اهمّیت دارد.

از آنجایی که این استانداردِ کفپوش، ظرافت ها و نکات ریزی را در بر می‌گیرد، صلاح دیدیم که در این مقاله به صورت مبسوط در رابطه با استاندارد ضدّ لغزش بودن کفپوش های مختلفی که وجود دارند صحبت کنیم و انواع مختلف و مدل های موجود در فروشگاه کفپوشان را به شما عزیزان و خریداران محترم معرّفی کنیم.

کفپوش ضد لغزش چیست؟

پیش از آنکه به انواع کفپوش های ضدّ لغزش اشاره کنیم، خوب است که بدانیم  منظور ما از کفپوش ضدّ لغزش  دقیقا چیست؟

فرآیند ضدّ لغزش درست کردن کفپوش عملی است که تولید کنندگان کفپوش، چه در مرحله ترکیب موادّ سازنده کفپوش و چه در عملیات پرداخت  نهایی به آن می پردازند.

اگر بخواهیم دقیق ‌تر اشاره کنیم، کفپوش های ضدّ لغزش در فضاهایی چون کنار استخر که لغزنده است در فضاها و اماکن ورزشی که فعّالیت ورزشکاران بالاست و خطر سُر خوردن و زمین خوردن فوق العاده بالاست و ممکن است به پای ورزشکاران آسیب برسد؛ همچنین در پارکینگ ها برای جلوگیری از سُر خوردن ماشین مورد استفاده قرار می‌گیرند یا در رمپ های ورودی بیمارستان ها و پارکینگ ها و همچنین در خود آشپزخانه ها چه در رستوران ها و چه در منازل اهمّیت دارد که کارکنان سُر نخورند و ایمنی آنها تامین شود.

انواع کفپوش ضد لغزش

انواع کفپوش های ضدّ لغزش موجود در فروشگاه کفپوشان که به صورت مبسوط در ادامه به آنها خواهیم پرداخت، شامل کفپوش تایل ، همچنین کفپوش رول و کفپوش های درجاریز یا همان کفپوش اپوکسی می‌شوند.

در ادامه به بررسی انواع فضاهای حائز اهمّیت خواهیم پرداخت.

کفپوش ضدّ لغزش پله

اصولا به دلیل ویژگی های فضایی و شکل پله ها به خریداران عزیز و محترم توصیه می‌شود تا از کفپوش های رول استفاده کنند؛ چرا که در نصب و اجرای کفپوش های تایل بر روی پلکان محیط های مختلف با مشکل بر خواهید خورد.

توصیه فروشگاه کفپوشان به خریداران عزیز و محترم این است که از کفپوش های رولی استفاده کنند که ویژه کاربری های پرتردّد هستند.  به عنوان مثال کفپوش های بیمارستانی ، کفپوش هایی مانند کفپوش پریمو پریمیوم، کفپوش اُپتیما، کفپوش Sphera  و کفپوش پرتردّد کمپارس از گزینه ‌های فوق‌العاده مناسبی هستند که می توانید  روی راه پله های خود اجرا و نصب کنید.

امّا نکته دیگری که باید مدّ نظر قرار دهیم سُرخوردن در فصل ‌های سرد و یخبندان است که نکته ای است بسیار مهم و باید به آن توجّه کافی را داشته باشیم. در چنین مواردی پیشنهاد کفپوشان به شما خریداران محترم، کفپوش نودل است. این کفپوش دارای لایه زیرینی است که از سُر خوردن افراد جلوگیری می کند و از آنجایی که شبیه به رشته ‌های نودلی است به آن کفپوش نودل می گویند. ویژگی دیگر کفپوش ‌های نودل این است که علاوه بر آن که روی آنها سُر نمی خورید، می توانید این کفپوش را در فضاهای باز نصب و اجرا نمایید و چون این کفپوش ها قدرت ضربه گیری بالایی دارند، در صورت سُر خوردن آسیبی به شخص وارد نخواهد شد. نکته دیگر در رابطه با کفپوش های نودلی این است که این کفپوش ها نیازی به نصب ندارند. یعنی در بسیاری از مجتمع های مسکونی که این دغدغه وجود دارد که در محل کفپوش از کارتون یا روزنامه استفاده شود، کفپوش های نودلی گزینه ای بسیار مناسب و جایگزین مطمئنی هستند و کاربران عزیز می توانند کفپوش های نودلی را مثلا برای سه ماه در ورودی ساختمان که محلّ سُری به حساب می آید قرار دهند.

کفپوش ضدّ لغزش استخر

توصیه فروشگاه کفپوشان به شما عزیزان برای جلوگیری از لغزش کنار استخر، استفاده از کفپوش های تایل کنار استخر است که گزینه فوق العاده کارآمد و موثّری در این رابطه می باشند. گزینه پیشنهادی دیگر کفپوش ‌های نودلی است که ضدّ لغزش هستند و  جالب اینجاست که برای نصب و اجرای آنها  نیازی به چسب نیست.

کفپوش ضدّ لغزش صنعتی

فضاهای صنعتی به ویژه کارخانه ها باید  امنیت جانی و ایمنی بالایی را برای کارکنان خود ایجاد کنند. یکی از عوامل محیطی که می‌تواند  برای امنیت کارکنان خطرناک باشد، سُر خوردن روی زمین است.

بدین منظور کفپوش ضدّ لغزش صنعتی پیشنهادی از سوی فروشگاه کفپوشان،  کفپوش اپوکسی است که این کفپوش ها قابلیت این را دارند تا در مرحله پرداخت نهایی،  لایه آخر آنها را به صورت پوست پرتقالی در آورند. در این حالتِ پوست پرتقالی بودن، کفپوش، اصطکاک لازم حین راه رفتن برای جلوگیری از سُر خوردن روی زمین را فراهم می آورد.

گزینه پیشنهادی دیگر، کفپوش تایل صنعتی است که ویژه این کاربری است. با اجرا و نصب کفپوش تایل صنعتی در این فضاها و یا حتّی در پارکینگ ها، کف کاذب ایجاد می شود که  مقاومت فشاری فوق‌العاده بالایی را  به همراه دارد.

البتّه در کاربری های سبک تر، کفپوش تنیس و اسکیت  و تایل کورت نیز  گزینه های بسیار مناسبی هستند.

کفپوش ضدّ لغزش پارکینگ

همانند کاربری های صنعتی، کفپوش های اپوکسی با پوشش دادن تمام ویژگی های کاربری مورد نیاز به ویژه قابلیت مقاومت در برابر سرخوردن یک گزینه فوق‌العاده برای اجرا در پارکینگ ها است  و کفپوش های اپوکسی پوست پرتقالی از محبوبیت فوق العاده ای برخوردار هستند.

کفپوش تایل صنعتی و کفپوش تایل کورت، به دلیل ایجاد کف کاذب در فضاهایی مثل کارواش نیز گزینه‌های  فوق العاده ای محسوب می شوند.

کفپوش ضدّ لغزش رمپ

اصولا فروشگاه کفپوشان در این حیطه محصولی را پیشنهاد نمی کند. ولی برای فضاهای داخلی مثل ورودی بیمارستان ها، کفپوش های طرح پولکی که دارای برجستگی هستند، گزینه ‌های مناسبی به حساب می‌آیند که می‌توانند از سُرخوردن  جلوگیری به عمل آورند.

کفپوش ضدّ لغزش آشپزخانه

کفپوش ضدّ لغزش آشپزخانه را می توان از دو حیث در نظر گرفت. یکی در فضاهای مسکونی و دیگری در آشپزخانه رستوران ها. مسئله لغزش در فضاهای مسکونی آن قدر حاد و جدی نیست.

کاربران عزیز در این فضاها می توانند از کفپوش های معمولی استفاده کنند. از جمله کفپوش های ضدّ لغزش برای فضاهای آشپزخانه‌ای در منزل می توانیم به کفپوش طرح کلاسیک، کفپوش اف وی، کفپوش هرمس  و کفپوش آدو اشاره کنیم. تنها موردی که باید مدّ نظر قرار دهیم این است که هنگام خرید سطح کفپوش را لمس کنید تا از وجود برجستگی ها روی سطح آن مطمئن شوید.

قیمت کفپوش ضدّ لغزش

انواع کفپوش های ضدّ لغزش موجود در فروشگاه از حدود 120 یا 130 هزار تومان آغاز شده و تا کفپوش های اپوکسی و کفپوش های بیمارستانی با قیمت حدود یک میلیون و 200 هزار تومان ادامه دارند.

خرید کفپوش ضدّ لغزش

خریداران و مشتریان محترم می توانند با مراجعه به وب سایت فروشگاه کفپوشان و صفحه تخصّصی آن در اینستاگرام، اطّلاعات فنّی و قیمت های محصولات را مشاهده کرده و پس از تماس و هماهنگی با مشاوران و کارشناسان تخصّصی فروشگاه، اقدام به خریداری کفپوش ضدّ لغزش مورد نظر خود نمایند.

نویسنده: بهنام رشیدی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها