دکوراسیون محل کار

این کفپوش ها رو برای محلّ کارت نخر!

این کفپوش ها رو برای محلّ کارت نخر !

این کفپوش ها رو برای محلّ کارت نخر!

پیش از شروع این مقاله، توصیه ما به شما مشتریان و خریداران کفپوشان این است که برای کسب اطّلاعات جزئی و دقیق درباره کفپوش اداری به مطلبی تحت همین عنوان در قسمت کفپوش های وب سایت فروشگاه مراجعه فرمایید و از اطّلاعات لازم بهره مند شوید.

فاکتور های مهم پوشش کف محیط های کاری

از اولویّت های بسیار مهم برای پوشش کف محیط های اداری و کاری این است که کفپوش محلّ مورد نظر شما در برابر حجم تردّدی بالا و رفت آمد مراجعین و کارکنان از دوام، کیفیّت و مقاومت فوق العاده بالایی برخوردار باشد.

نکته مهمّ دیگر، عایق صدا بودن کفپوش اداری است. مورد بعدی که اکثر خریداران و کاربران این نوع کفپوش ها به آن توجّه دارند، نما، جلوه و شیک بودن کفپوش است. با توجّه به این نکات، انتخاب کفپوش اداریِ مناسب، نیازمند توجّه به جزئیّات مختلف است و خوشبختانه طرح های بسیاری برای این نوع کفپوش ها وجود دارند.

امّا هدف از نگارش این مقاله این است که برخلاف مقالات قبلی به شما عزیزان بگوییم که چه نوع کفپوش هایی را خریداری نکنید.

موکت پرز بلند

کفپوش هایی که مناسب فضاهای اداری نیستند

برای برخی کاربرانِ موکت پرز بلند ، شاید این پرسش پیش بیاید که چرا کفپوشان موکت پرز بلند را برای این نوع کفپوش فضاهای اداری توصیه نمی‌کند؛ چرا که کاربران بعضا دیده اند که در فضاهای اداری از این نوع کفپوش استفاده شده است! این نوع موکت ، با استفاده از الیاف پلی آمید و تراکم بسیار بالا، برای دفاتر و فضاهای کم تردّد قابل استفاده است و از حیث زیبایی و جلوه خاصّ موکت پرز بلند است که برخی کاربران اداری از آنها استفاده می کنند. از نظر ما، موکت پرز بلند برای این نوع کاربری گزینه ای ایده آل نیست. دلیل این مسئله این است که این موکت ، حتّی اگر کیفیّت فوق العاده بالایی داشته باشد، مقاومت تردّدی بالایی ندارد. البتّه اگر تراکم موکت بالا باشد، کمبود این مسئله، تا حدودی جبران می شود. اگر بخواهیم به صورت جزئی به مشکلات موجود در فضاهای اداری که موکت پرز بلند در آنها اجرا می‌شود اشاره کنیم، این مورد را باید ذکر کنیم که حرکت صندلی های چرخدار، جابجایی میزها و صندلی ها، به دلیل تراکم الیاف و بلند بودن پرزهای موکت دشوار است. نکته دیگر مربوط می شود به شستشو و تمیز کردن موکت! از آنجایی که پرزهای موکت بلند هستند، شستشوی آن دشوار است. برای چنین فضاهایی که حجم تردّد بالا است، موکت هایی که دارای بافت لوپ هستند و به صورت گره ای تولید می شوند، گزینه ای مناسب هستند. کفپوش های تایل نیز به دلیل داشتن بکینگ بسیار مقاوم و ساختار لوپ، از گزینه‌های مناسب دیگر برای فضاهای اداری هستند.

کفپوش اپوکسی

کفپوش هایی که مناسب فضاهای اداری نیستند

کفپوش اپوکسی به زیر سازی و لایه زیرین کفپوش بسیار وابسته است و اگر زیرسازی فضای مورد نظر که قصد کفپوش کردن آن را دارید مناسب نباشد، اجرای کفپوش اپوکسی با مشکل روبرو خواهد شد. به عنوان مثال، اگر در زیرسازی کف محلّ مورد نظر، تَرَک وجود داشته باشد، این امر به کفپوش سرایت کرده و شما را دچار مشکل خواهد کرد. نقص دیگر کفپوش اپوکسی این است که عایق صدای خوبی نیست و اگر حجم تردّد در این فضاها بالا باشد، سر و صدا می تواند تاثیری منفی بر کار و تمرکز کارکنان داشته باشد. امّا از نقطه نظر مقاومت تردّدی و تنوّع طرح، گزینه ای مناسب است. کفپوش اپوکسی، همچنین، در برابر سایش چرخ صندلی ها نیز گزینه‌ای مناسب محسوب می شود.

پارکت چوبی

کفپوش هایی که مناسب فضاهای اداری نیستند

یکی از دغدغه های کاربران کفپوش در فضاهای اداری، سر و صدای ایجاد شده بر روی کفپوش، بواسطه کفش عابرین است. پارکت لمینت نه‌تنها صدا را کاهش نمی‌دهد، بلکه، صدا را با همان کیفیّت اوّلیه منتقل می کند. نکته دیگر آن که پارکت های چوبی کلاسیک رویه نرمی دارند و در برابر خط و خش مقاومت خوبی ندارند و در دراز مدّت این مسئله از ظاهر، جلوه و نمای کفپوش خواهد کاست و شما مدام به ترمیم نیاز خواهید داشت. از اینرو، با آنکه پارکت چوبی گزینه ‌ای بسیار جذّاب و چشم نواز است، امّا برای محیط اداری گزینه مناسبی به حساب نمی آید.

چمن مصنوعی

کفپوش هایی که مناسب فضاهای اداری نیستند

اصولا چمن مصنوعی برای فضاهای اداری گزینه مناسبی نیست؛ مگر برای یک بخش مجزّا که چشم‌ نوازی آن می‌تواند برای جذب و جلب توجّه مراجعین تاثیرگذار باشد و به عنوان مثال در شو روم فروشگاه های ورزشی می توانیم از آن استفاده کنیم. شستشوی چمن مصنوعی دشوار است و با جارو کردن یا شستن چمن مصنوعی آن تمیزی ایده آلی که در نظر ماست، ایجاد نخواهد شد. از طرف دیگر، الیاف چمن مصنوعی در برابر کشیده شدن صندلی یا وزن میزها دچار کوبش می شود. پس اگر برای فضای کار خود به دنبال نما و جلوه هستید و تصمیم دارید از چمن مصنوعی بدین منظور استفاده کنید، از این محصول، در گوشه های کار و جاهایی که تردّد وجود ندارد، بهره مند شوید؛ امّا از آن به عنوان کفپوش اصلی در فضاهای اداری استفاده نکنید. باز هم توصیه می کنیم، برای خرید کفپوش مناسب برای فضای اداری، به بخش های موکت اداری و کفپوش اداری فروشگاه مراجعه کرده و از چند و چون، نکات فنّی و قیمت گزینه های ایده آل و مناسب برای چنین فضاهایی اطّلاعات لازم را کسب کنید.

نویسنده: بهنام رشیدی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها