کفپوش مناسب بیمارستان

کفپوش و بخش های مختلف بیمارستان در یک نگاه

همانطور که همه می دانیم بیمارستان ها محیط های حساسی هستند که باید از تمام جهات حساسیت چشمگیری را به خرج دهند. از پاکیزگی گرفته تا دوام، بیمارستان ها با نیازهای بسیاری روبرو می شوند. کفپوش مناسب بیمارستان هم مستثنی از این نیازها نیست و حتی یکی از نیازهای اصلی و حیاتی آن به شمار می رود. در این مطلب برخی از بخش های مختلف موجود در بیمارستان را نام می بریم و با چگونگی نوع کفپوش و نیاز هر بخش آشنا می شویم. در واقع شما را در یک نگاه با محیط بیمارستان و نوع کفپوش آن آشنا می کنیم. نكته اساسی اول در این مطلب، در واقع اولین قدمی است که در بیمارستان می گذاریم، یعنی ورودی بیمارستان.

ورودی بیمارستان

ورودی، اولین ناحیه در بیمارستان است که بیماران با آن روبرو می شوند و به طور طبیعی بیشترین شمار تردد در این ناحیه صورت می گیرد. برای این قسمت، کفپوشی بادوام و زیبا لازم است که در نگاه اول، مراجعه کنندگان را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین از نظر ما کفپوش مناسب بیمارستان ، کفپوش وینیل تایل لاکچری بهترین گزینه برای این قسمت از بیمارستان است؛ به خصوص كه این کفپوش بادوام است و طرح های متنوعی هم دارد.

راهروها و ناحیه کلینیک ها

راهروها، شریان های اصلی بیمارستان هستند و تمام ۲۴ ساعت روز مورد استفاده قرار می گیرند. این قسمت ها تردد و وزن زیادی را متحمل می شوند، مانند چرخ های دستی تجهیزات، برانکاردها، چرخ های پزشکی و صندلی های چرخدار. برای کاهش اختلالات، کفپوش راهروهای بیمارستان، نیازمند نصب سریع است و باید بادوام و نگهداری آن هم آسان باشد. کفپوش های طرحدار با رنگ های زنده برای این قسمت به عنوان کفپوش مناسب بیمارستان گزینه های خوبی به شمار می آیند تا بتوانند استرس بیماران را کاهش دهند.

کفپوش لاستیکی و تایل وینیل لاکچری، هر دو از گزینه های محبوب و پاسخگوی نیازهای ذكر شده هستند. زمان نصب هر دو کوتاه است، طوریکه در پشت لایه آنها چسب ثابت وجود دارد و می تواند به راحتی به زمین نصب شود. هر دوی آنها پوشش محافظی دارند که در برابر خراش، فرسایش، آب و مواد شیمیایی مقاومت دارند. کفپوش لاستیکی و تایل وینیل لاکچری دارای تنوع طرح و رنگ هستند. مخصوصا تایل وینیل لاکچری که با بافت های طبیعی، مثل چوب و سنگ در رقابت است با این تفاوت كه دوام بیشتر و قیمت پایین تری نسبت به این نوع کفپوش های سنتی دارد.

کفپوش مناسب بیمارستان

اتاق های عمل و اورژانس

اتاق های عمل و اورژانس از اماكن بسیار پرتردد در بیمارستان به حساب می آیند و باید از نظر عفونت کنترل شوند. کفپوش هایی در این بخش به كار می آید که نگهداری شان آسان باشد. استفاده از کفپوش های ساده، باعث جلوگیری از آلودگی کفپوش شما می شود. وینیل تایل لاکچری، ورقه ای و لینولئوم برای این فضاها مناسب هستند، به خصوص كه نصب قرنیزهای محکم در حین نصب کفپوش مناسب بیمارستان، محیطی کاملا ضدعفونی شده را برای پزشكان و بیماران ایجاد می كند. همچنین، تمام این کفپوش ها با پوشش های مناسب در برابر مواد شیمیایی مقاوم می شوند.

بوفه بیمارستان

بهترین کفپوش های بوفه در بیمارستان، کفپوش های مقاوم در برابر لکه، با پاکیزگی آسان و ضد لغزندگی هستند. یک کفپوش طرحدار و بافت دار می تواند مانع ایجاد خراش و فرسایش شود. بوفه های بیمارستان باید فضای راحتی را برای بیماران به وجود آورند که آرامش را افزایش و استرس را کاهش دهند. از بین کفپوش هایی که دارای این ویژگی ها هستند، می توان به کفپوش وینیل رول و کفپوش وینیل تایل لاکچری اشاره كرد. این کفپوش ها بادوام هستند و با رنگ ها و تنوع طرح های طبیعی به بوفه بیمارستان ها زندگی و طراوت می بخشند.

اتاق های پرستاری و فضای معاینه و درمان

کارکنان و پرستاران بیمارستان بیشترین زمان خود را در این محیط سپری می کنند و همیشه در حال خدمات به بیماران هستند. این محیط ها به کفپوش هایی نیاز دارند که بتواند استرس بیماران را کاهش دهد و نصب سریع و نگهداری آسانی داشته باشد. بسیاری از بیمارستان ها برای رسیدن به این هدف از استفاده کفپوش لینولئوم سنتی یا کفپوش وینیل تایل در این محیط ها صرف نظر کرده اند. در عوض، کفپوش وینیل تایل لاکچری را به كار می برند.

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”green” icon_type=”pixelicons” icon_pixelicons=”vc_pixel_icon vc_pixel_icon-info”]

همچنین می‌توانید درباره‌ی کفپوش پی وی سی برای بیمارستان بخوانید.

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][/vc_row][vc_column][/vc_column][vc_column_text]

اتاق های بیماران

اتاق بیماران در بسیاری از بیمارستان ها طوری طراحی می شوند تا به بیماران تلقین کنند در خانه خودشان هستند. چنانچه این اتاق ها مثل اتاق های عمل به کفپوش های ضدعفونی شده نیاز نداشته باشند، گزینه های زیادی را به عنوان جنس کفپوش و روش های نصب آن پیش رو دارید. کاربرد کفپوش هایی با بافت طبیعی برای اتاق بیماران، محیط گرم و صمیمانه ای را به وجود می آورند. کفپوش وینیل تایل لاکچری و لینولئوم كه نمای سنگی و چوبی دارند، گزینه های مناسب و بادوامی هستند كه با هزینه بسیار كمتری نسبت به کفپوش های طبیعی نصب می شوند.

در این مطلب، به طور کلی با مختصری از محیط های موجود در بیمارستان و کفپوش های آن آشنا شدید. شاید با این نگاه کلی، راحت تر بتوانید کفپوش های مناسبی را برای قسمت های مختلف بیمارستان با توجه به ویژگی ها و نیازهای هر یک انتخاب کنید.

 

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید