دکوراسیون در اتاق هتل

معمولا وجود یک هتل فوق العاده به دلیل داشتن اتاق ها و لابی فوق العاده آن نیست. یک هتل، زمانی هتل خوبی است که میزبان خوبی برای مهمانانش شود، نه به دلیل لابی زیبا یا راهروهای پهناورش. بیشتر ایده های دکوراسیون هتل در راستای تعادل و ارتباط نمای تمام اتاق ها و توجه به رنگ ها، سایه ها و بافت های یکسان درون اتاق است. آنچه در ادامه میخوانید چند نکته درباره دکوراسیون اتاق هتل است که می تواند برای صنف هتلداران و همچنین طراحان داخلی جالب و جذاب باشد.

طراحی پلان اتاق هتل

طراحی پلان اتاق هتلهنگام طراحی مجموعه هتل پس از بررسی کلیه شرایط وطرح اولیه مهندسین معمار شروع به طراحی با جزئیات بیشتر را شروع میکنند.قطعا مهمترین بخش طراحی مربوط به ورودی لابی و اتاق هاست.همانطور که میدانید بیشترین استفاده از هتل جهت استراحت و به نوعی تجدید قواست.پس مهمترین فاکتور در طراحی چنین فضایی مربوط به حفظ سکوت و ارامش ساکنین است.مجزا بودن سرویس و حمام از اتاق در صورت امکان داشتن بالکن داشتن پنجره های بزرگ و نورگیر میتواند از عوامل مهم در طراحی پلان اتاق های هتل باشد.

طراحی داخلی هتل

طراحی داخلی هتل

مبحث دوم و مهمتر در فضای داخلی هتل و مخصوصا اتاق ها طراحی داخلی اتاق های هتل است.استفاده از رنگ ها و متریال ها با رنگ های ارامش بخش و ملایم میتواند تاثیر بصری شگرفی داشته باشد.میتوان با جاگذاری صحیح و دقیق متریال و استفاده از رنگ های ملایم و گرم اقامت دلنشینی را برای مهمانان هتل فراهم کرد.

پریز برق اتاق هتل

پریز برق اتاق هتلیکی از نکاتی که در دکوراسیون اتاق هتل باید به آن توجه شود، پریز برق است. پریز برق در تمام هتل ها از اهمیت زیادی برخوردار است. این موضوع، معمولا زمانی برای مهمانان هتل، آزاردهنده می شود که در مکان نامناسبی نصب شده باشند. احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده که برای شارژ کردن گوشی تان مجبور به جا به جایی مبل شده اید.
شاید این موضوع در ظاهر مهم نباشد ولی افراد آن را هرگز فراموش نمی کنند و بعدها از آن به عنوان امتیاز منفی یاد می کنند. در نتیجه دکوراسیون اتاق هتل باید کاربردی و براساس نیاز مهمانان طراحی شود. به یاد داشته باشید که مسافران امروزی یک گوشی ساده ندارند، آنها با یک –و گاهی دو- گوشی، یک تبلت و یک لب تاب سفر می کنند و به محض رسیدن، نیاز دارند تا همه آنها را شارژ کنند. پس قرار دادن پریز برق به تعداد کافی و در مکان های مناسب، امری ضروری است.

کف اتاق هتل

کف اتاق هتل

موکت ، از جمله کفپوش هایی است که در خیلی از هتل ها استفاده می شود.حس ارامبخش زیبایی بصری تنوع رنگ و طرح و عایق بودن همواره باعث شده موکت هتلی محبوب ترین متریال برای راهرو ها راه پله ها و اتاق ها باشد.معمولا برای راهروها و و راه پله از موکت های لوپ و در اتاق ها و سوییت ها از موکت های کات استفاده میشود که دارای نرمی و لطافت خاصی است به علاوه که با توجه به تنوع طرح و رنگ در موکت دست طراحان برای استفاده از این متریال در طراحی فضاهای داخلی کاملا باز است.

آینه های دیواری و نور کافی در اتاق هتل

آینه های دیواری و نور کافی در اتاق هتلحتی زمانی که فکر می کنید، نورپردازی کاملی را برای اتاق های هتل تامین کرده اید، فراموش نکنید که مهمانان، نورپردازی خاصی را در دکوراسیون اتاق هتل انتظار دارند. چراغ های اتاق هتل، فقط برای دکور و زیبایی نصب نشده اند تا فضایی دنج را ایجاد کنند، بلکه وجود لامپ ها برای روشنایی و دقیق دیدن اشیاست.
به عنوان مثال، آویزان کردن یک آینه بزرگ از دیوار و نصب چراغ های کافی در بالای آن، ایده خوبی است. زیرا مهمانان هتل، همیشه می خواهند با عجله از هتل خارج شوند و نیاز دارند به راحتی روبروی آینه ای با نور کافی بنشینند و سریع آماده شوند.

دیوارها در دکوراسیون اتاق هتل

نمای زیبا برای هتل ها، اهمیت بسیار زیادی دارد و چون دیوارها، در ایجاد یک نمای زیبا به شدت موثرند، باید در طرح انتخابی تان برای دیوار هتل دقت زیادی به خرج دهید. اول از همه، دیوارها باید از سقف تیره تر و از کف روشن تر باشند، زیرا اتاق را بزرگتر و زنده تر جلوه می دهند. دیوارها همچنین باید رنگی با کیفیت داشته باشند و نگهداری شان هم آسان باشد.

نقش توازن و تقارن

تقارن در طراحی داخلی اتاق هتل باید رعایت شود. تمام دکوراسیون اتاق، از مبلمان گرفته تا رنگ ها و حجم تصاویر باید در تقارن باشند.

عنصر مرکزی

در طراحی هتل های مدرن، هر اتاق حتما باید دست کم یک عنصر مرکزی داشته باشد تا توجه همه را جلب کند. این عنصر می تواند شامل یک کلکسیون هنری ارزشمند، شومینه ای دنج یا اثری با تکنولوژی بسیار مدرن شود. این عناصر مرکزی به اتاق ها روح می بخشند و از داستانی خبر می دهد که پشت این طرح پنهان شده است.
خرید و خرید اینترنتی

https://www.impressiveinteriordesign.com/modern-interior-designs-in-30-hotels-from-around-the-world/

دیدگاه خود را بنویسید