عمومی, کفپوشها, کفپوشهای PVC

دلایل کاربرد پی وی سی در بیمارستان

دلایل کاربرد پی وی سی در بیمارستان

همانطور که می دانید کفپوشی که برای محیط های بیمارستانی در بیشتر کشورها استفاده می شود، پی وی سی است. این کفپوش مناسب ترین نوع کفپوش برای بیمارستان است. اما چرا؟ دلایل زیادی وجود دارد كه پی وی سی را برای بیمارستان جزو مناسب ترین گزینه ها قرار میدهد و ما در این مطلب به دو علت مهم انتخاب پی وی سی برای بیمارستان می پردازیم.

امنیت پی وی سی برای بیمارستان

اولین علت این انتخاب، امنیت پی وی سی است. روند تولید کفپوش پی وی سی به صورت خاصی است که سطح آن هیچ منفذی ندارد، بنابراین آلودگی نمی تواند به داخل آن نفوذ کند. در کنار آن، ضد باکتری بودن پی وی سی را هم نباید فراموش كنیم چراكه این ویژگی، وضعیت باکتری استاتیک دائمی را به وجود می آورد و از تکثیر میکروب ها در درون و بیرون زمین جلوگیری می کند. کفپوش وینیل دارای ساختار چند لایه ای، ضریب اصطحکاک مناسب و جذب شوک است که باعث می شود تردد و رفت و آمد افراد روی آن ایمن باشد. علاوه بر اینها فشار تردد روی این كفپوش در تمام نقاط پخش می شود و تنها یک قسمت، تحت تاثیر فشار حاصل از رفت و آمد قرار نمی گیرد؛ ویژگی ای كه به آن پراکندگی هوشمندانه فشار تردد گفته میشود.

لایه های پی وی سی

طراحی لایه رویی پی وی سی برای بیمارستان که در برابر سایش مقاوم است، به گونه ای است که مزایای ساختار چند لایه ای را برجسته تر می کند، این لایه رویی، شامل لایه تقویتی با بافت شیشه ای است که اطمینان می دهد اندازه پی وی سی ثابت و دائمی است و همچنین کف زمین تغییر شکل نداده یا آسیب ندیده است.
در عین حال، ارتجاعی بودن لایه فومی پی وی سی برای بیمارستان، مانع از کبودی حاصل از افتادن بیمار به روی زمین می شود. پی وی سی همچنین برای نصب در سالن های بزرگ و راهروها عملکرد خوب و مناسبی دارد.

تاثیر و درمان ظاهری پی وی سی

دومین علت کاربرد پی وی سی برای بیمارستان ها، ویژگی ظاهری آن است. از آنجاكه کفپوش پی وی سی تنوع گسترده ای از رنگ ها و طرح های مختلف دارد، برای محیط بیمارستان بسیار کاربردی و مناسب است. برای مثال، کفپوش های پی وی سی برای اتاق های بستری کودکان باید در طرح ها و رنگ هایی انتخاب شوند که از نظر روانشناسی موجب کم کردن یا از بین بردن ترس کودکان نسبت به بیمارستان شود. به این ترتیب، گاهی انتخاب پی وی سی برای بیمارستان می تواند حتی در درمان کودکان هم موثر باشد.

تاثیر و درمان ظاهری پی وی سی
به همین منوال، در بیمارستان های سراسر دنیا، کفپوش پی وی سی با رنگ های سرامیکی کلاسیک، طرح های چوب نما، رنگ های طبیعی گرانیت و بسیاری طرح ها و رنگ های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. یكی دیگر از ویژگی های پی وی سی، ارتجاعی و فنری بودن آن است. این خصوصیت در كنار ویژگی عایق صدا و حرارت که می تواند مستقیما روی سنگ، سرامیک و دیگر سطوح قدیمی نصب شود، از جمله مهم ترین دلایل انتخاب پی وی سی ها برای بیمارستان ها به شمار می آیند.
کفپوش پی وی سی، مدرن، سالم، سازگار با محیط زیست و متناسب با سلیقه افراد است. از سوی دیگر در صورت نوسازی، بیمارستان ها همیشه از کفپوش های پی وی سی با کیفیت بالا استفاده می کنند تا موفقیت چند برابری را به دست آورند و بتواننند از همه بیماران به بهترین شكل ممكن پذیرایی كنند.

http://www.3c-floor.com/franc/Why-hospitals-at-home-and-abroad-have-to-use-PVC-flooring.html

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها