دکوراسیون محل کار, عمومی

رنگبندی موکت اداری

موکت طرح آیهان

اگر شما جزو آن دسته از شاغلین خوشبخت هستید که علی رغم پرتردد بودن شرکتتان، در محیطی آرام و ساکت کار می کنید، و یا اگر جزو مدیرانی هستید که در پی فراهم آوردن شرایط محیطی بهتر برای کارکنان خود هستید، بی شک از جادوی موکت به عنوان کفپوش محیط اداری آگاهی دارید. موکت به عنوان یک کفپوش اداری، صداهای اضافی محیط را حذف میکند و به همراه سایر ویژگی های خوبی که دارد، محیط شرکت شما را به بهترین نحو تغییر میدهد. برای انتخاب یک موکت اداری خوب، ویژگیهایی وجود دارند که باید با آن ها آشنا باشید و در مورد آن ها اطلاعات کاملی داشته باشید. دراین مطلب نگاه کلی ما به انتخاب رنگ مناسب موکت برای محیط اداری شماست.

رنگ موکت

همه ما می دانیم که رنگ محیط بر روی افراد حاضر در آن محیط تاثیرگذار است. دلیل تنوع رنگی موجود در سالن های غذاخوری، نمایشگاه ها و گالری ها، دکوراسیون منزل، اتاق خواب افراد، مخیط اداری و غیره در واقع تاثیری است که هر فرد از رنگ میگیرد و تاثیری که انتظار دارد رنگ محیط بر مخاطبان و مشتریانش بگذارد.
در رنگ بندی محیط های اداری، بیشتر تلاش بر این است که سادگی در کار حفظ شود. به این معنا که یک دکوراسیون مینیمال با رنگبندی ساده و یا در نهایت ترکیب دو یا سه رنگ، برای شرکت ها مناسب تر است. برای انتخاب این رنگ ها عموما از رنگ لگوی شرکت استفاده میشود که میتواند به نوعی مبلغ برند شما نیز باشد.
در انتخاب موکت اداری نیز این قاعده رعایت میشود. تولید کنندگان با آگاهی از سلیقه مخاطبان خود، سعی در تولید موکت های اداری زیبا و باکیفیت دارند. از این رو در بیشتر طراحی های موکت اداری، ما با طراحی های ساده و تک رنگ رو به رو هستیم که این امر از خواست مشتریان سرچشمه گرفته است. انتخاب رنگ هایی که دیرتر کثیفی را نشان دهند نیز جزو واجبات موکت های اداری است. با توجه به حجم بالای تردد در محیط شرکت ها و ادارات، تمیز و زیبا بودن موکت فاکتور مهمی در اثرگذاری شرکت شما محسوب میشود، پس از رنگ های روشن ختی المقدور دوری کنید. خوب است با هم نگاهی به طراحی های چند موکت اداری با کیفیت بیاندازیم.

طراحی موکت اداری پالاز

شرکت پالاز موکت در طراحی موکت های اداری خود از چند ترفند برای زیباتر کردن موکت ها و محیط اداری شما بهره برده است. از آنجا که موکت های اداری عموما از نوع لوپ انتخاب میشوند، شرکت پالاز با استفاده از الیاف چند رنگ در طراحی، زیبایی دو چندانی به این حلقه های ریز درهم تنیده بخشیده است. موکت طرح پونه و موکت طرح شبنم نمونه های خوبی برای استفاده از الیاف چند رنگ در طراحی موکت هستند.
همچنین ایجاد طرحی همانند موکت های تایل بر روی موکت رول، روش دیگری در طراحی موکت های اداری است. این خلاقیت زیبا را می توانید در موکت طرح راش شرکت پالاز ببینید. زیبایی این طرح موکت ها وقتی بیشتر نمایان میشود که شما نمونه اجرا شده و تمام شده کار را در سطح وسیع ببینید.

موکت طرح شبنم

موکت طرح شبنم

موکت طرح راش

موکت طرح راش

طراحی موکت اداری ظریف مصور

با محبوب تر شدن موکتهای تایل به عنوان موکت اداری، شرکت موکت ظریف مصور در راستای سیاست مشتری مداری خود، نمونه هایی از موکت های رول اداری را با طراحی تایل مانند روانه بازار کرد که با استقبال خوبی نیز در بین مشتریان مواجه شد. موکت طرح آیهان و موکت طرح آی سو ، هر دو موکت های اداری با طراحی تایل مانند هستند که با رنگبندی خاص خود، تغییری شگرف در شرکت و اداره شما به وجود خواهند آورد.
اگر فاکتورهای زیبایی شناختی و سادگی را بخواهیم در طراحی موکت رعایت کنیم، قطعا مثال هایی زیباتر و بهتر از موکت طرح ترانه و موکت طرح رها نخواهیم یافت. در این دو موکت علاوه بر استفاده از دو رنگ الیاف، سادگی و طراحی خاصی به کار برده شده است و رنگبندی های آن به گونه ای انتخاب شده است که مناسب برای هر محیط اداری قلمداد میشود.

موکت طرح آیهان

موکت طرح آیهان

موکت طرح آی سو

موکت طرح آی سو

طراحی موکت تایل اداری

چنانچه قصد استفاده از موکت تایل به عنوان کفپوش محل کار خود دارید، باید به شما تبریک بگوییم. این نوع محصولات ویژگی های منحصر به فردی برای شرکت شما محیا میکند که نمیتوان ان ها را نادیده گرفت. اما اگر بخواهیم از جنبه رنگبندی که موضوع این مطلب است به موکت های تایل اداری نگاه بیاندازیم، باید بگوییم که با این انتخاب هوشمندانه، زیبایی محل کار خود را دو چندان کرده اید.
موکت های تایل این قابلیت را دارند که به صورت ترکیبی در کنار یکدیگر استفاده شوند و میتوانید با ترکیب دو یا چند رنگ از موکت ها، نمای زیبایی به وجود آورید. خوب است با برخی ویژگی های رنگ ها در موکت تایل اداری آشنا شوید:

موکت تایل قرمز

در اینجا می توان گفت که رنگ قرمز شاید خشونت را القا کند، ولی به همان اندازه حس خوب و ملایمت را به وجود می آورد. گفته می شود که موکت های تایل قرمز رنگ، اغلب در فضاهای تفریحی و سالن های بازی استفاده می شوند. اگر حس می کنید که فراوانی رنگ قرمز در محیط اغراق آمیز شده است و مناسب نیست، انتخاب یک طرح شطرنجی با رنگی متفاوت در کنار رنگ قرمز می تواند این حس خشونت را تعدیل کند. برای مثال، انتخاب رنگ قرمز و خاکستری در کنار هم می تواند فضای شما را بزرگتر جلوه دهد.

موکت تایل قرمز

موکت تایل قرمز

موکت تایل سبز

اگر قصد دارید که در دکوراسیون اداره تان تغییر و تحولی ایجاد کنید، گفته شده است که سبز بودن رنگ موکت های تایل به فضا حس آرامش می بخشند و می توانند گزینه خوبی برای شما به شمار آیند. در حقیقت، رنگ سبز بیشتر برای اتاق خواب و اتاق نشیمن توصیه شده است، ولی این را هم در نظر بگیرید که استفاده بی رویه از این رنگ در فضا حس افسردگی و تنبلی به افراد منتقل می کند. کاربرد رنگی دیگر در کنار رنگ سبز، اثر این رنگ را کاهش می دهد و تعادل رنگ را در فضا به وجود می آورد.

رنگبندی موکت اداری
موکت تایل آبی

رنگ آبی، رنگی آرام بخش و تسکین دهنده است، مثل رنگ آسمانی شفاف و یا دریایی آرام. اما نقطه منفی رنگ آبی این است که حس سرما و سردی به فضا می دهد. البته آن هم بستگی به شرایط دارد، مثلا رنگ آبی برای گرمای فصل تابستان بسیار زیبا و دل انگیز است، ولی اصلا گزینه خوبی برای ماه های سرد و بی روح زمستان نیست. رنگ موکت های تایل به سمت آبی تیره برای اینکه نمایی حرفه ای به فضا می دهند، گزینه بسیار مناسبی برای محیط هایی هستند که می خواهند در کارشان بسیار جدی رفتار و عمل کنند.

رنگبندی موکت اداریرنگ های خنثی

موکت های تایلی که به رنگ های مشکی، بژ، خاکستری و یا قهوه ای هستند، بهترین گزینه برای محیط های کاری هستند و آلودگی و کثیفی، روی این رنگ ها کمتر به چشم می خورد. متاسفانه، موکت های تایلی که به رنگ روشن هستند در روزهای اول ممکن است بسیار عالی و مناسب جلوه کنند، ولی پس از گذر زمان بر اثر تردد به سرعت جلوه خود را ار دست می دهند و کهنه به نظر می آیند.
رنگبندی موکت اداری

موکت اداری

موکت تایل

موکت طرح برایتون

موکت طرح ترک torque

موکت پالاز طرح الماس

موکت طرح آی سو

موکت طرح ملانژ

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها