دکوراسیون محل کار

5 ایده برای دکوراسیون مغازه شیرینی و شکلات فروشی

دکوراسیون مغازه شیرینی و شکلات فروشی

دکوراسیونی پر از شیرینی و شکلات!

اگر در راستای یک خیابان بایستیم و به مغازه ها نگاه کنیم، همه آن ها جزو مکان های کاری محسوب می شوند و هر کدام ویژگی خاص خود را دارند. بعضی از آنها فضاهایی جدی و برخی دیگر فضاهای کاملا صمیمانه و لطیفی دارند که در واقع می توان گفت انعکاس هویت اصلی آن شغل است. کوچکترین جزئیات تا بزرگترین آن ها در دکوراسیون این نوع مکان ها، همه بر اساس هویت اصلی شغل انتخاب می شوند و تحت تاثیر آن قرار می گیرند. برخی مکان های کاری هم هستند که به واسطه محصولات جذاب و رنگین شان، جذاب و دلفریب می شوند، مثل مغازه شیرینی و شکلات فروشی.

دکوراسیون مغازه شیرینی و شکلات فروشی

این نوع مغازه ها پتانسیلی بسیار قوی در جذب مشتری دارند زیرا محصولی که به مشتری ارائه می دهند جذاب و محال است که مشتری را جذب خود نکند. تمام مغازه های شیرینی و شکلات فروشی تقریبا به دو صورت طراحی می شوند. این مغازه ها یا با زیبایی خاصی به صورت سنتی طراحی شده اند یا دکوراسیونی شیک و مدرن دارند. بدون شک اولین کسانی که جذب ظاهر این مغازه ها می شوند، کودکان هستند. شاید این نوع مغازه ها برای بزرگسالان به اندازه کودکان وسوسه انگیز نباشد، ولی مطمئنا بزرگسالان هم با دیدن این مغازه های رنگین، دوران کودکی خود را به یاد می آورند و خاطرات گذشته برایشان زنده می شود.

در سراسر دنیا مغازه های شیرینی و شکلات فروشی زیادی وجود دارند که معروف و محبوب هستند. شاید شما هم یکی از کسانی هستید که در شرف افتتاح یک مغازه آبنبات فروشی هستید و از خودتان می پرسید که دکوراسیون مغازه شیرینی و شکلات فروشی باید چه مختصات و ویژگی هایی داشته باشد. حقیقت آن است که راه های زیادی برای طراحی دکور این مغازه ها وجود دارند. اما در این مطلب با 5 نکته جالب آشنا می شوید که با رعایت این نکات می توانید مشتریان دائمی زیادی را از آن خود کنید.

1) بگذارید دیوارها و زمین ساده باقی بمانند

مهمترین و مرکزی ترین مورد در مغازه شما چیست؟ بدون شک پاسخ شما شکلات و آبنبات است. اگر مایلید دیوارها را به رنگ های موجود در رنگین کمان رنگ آمیزی کنید، بهتر است از این تصمیم صرف نظر کنید. رنگ بیش از اندازه همیشه ایده خوبی نیست. اغراق در استفاده از رنگ های گوناگون باعث می شود که مشتریان در آن غرق شوند و نتوانند آبنبات و شکلات مورد نظر خود را از لابلای رنگ ها پیدا کنند. می توانید برای طراحی دکوراسیون مغازه شیرینی و شکلات فروشی از رنگ سفید ساده برای دیوارها، سقف و کفپوش استفاده کنید تا شکلات ها و آبنبات ها با رنگ های جذابشان جلوه خود را از دست ندهند. همچنین وجود قفسه های مختلف در سراسر مغازه به فضا رنگ می بخشند.

2) تغییر بر اساس فصل ها

هر سال، میلیون ها آمریکایی به مناسبت های مختلف مثل هالووین، کریسمس و اعیاد مختلف به مغازه های آبنبات و شکلات هجوم می آورند. شیرینی فروش ها همیشه باید به این مناسبت ها توجه کنند و بر اساس آن دکوراسیون فروشگاه شان را تغییر دهند. مثلا در زمان هالووین، بسته بندی شکلات ها را با طرح های ویژه هالووین مثل گربه، روح، جن و پری تغییر دهند. شکلات های قالبی را در شکل های کدو حلوایی و جادوگر بفروشند و ایده های خلاقانه دیگری که می تواند در طرح مغازه مورد استفاده قرار گیرد. این نوع مناسبت ها هم در کشور ما کم نیستند. البته در پایان مناسبت ها و ایام خاص مثل عید نوروز یا شب یلدا مجبورید دکوراسیون مغازه شیرینی و شکلات فروشی را تغییر دهید ولی با این راهکار، مشتریان آینده خود را تضمین کرده اید.

3) نامگذاری شکلات های دست ساز خود

آیا آبنبات ها و شکلات های موجود در مغازه دستساز خودتان است؟ اگر پاسخ شما مثبت است، پس راهکاری پیاده کنید که مشتریان شما از دستساز بودن شکلات ها آگاه شوند. برای این کار می توانید بسته بندی های خودتان را استفاده کنید، به طوری که نام محصول را روی بسته بندی ذکر شده باشد و با توضیحی کوتاه مشتریان بدانند چه نوع شکلاتی را می خرند. می توانید روی ظرف حاوی شکلات های مختلف برچسبی بزنید که در مورد محصولات خاص تان توضیحات مبسوطی ارائه کند. اگر لوگوی جالبی را برای مغازه خود طراحی کرده اید، آن را روی تمام بسته ها، جعبه ها و بسته بندی درج کنید. همه این راهکارها باعث می شوند تا مشتریان، مغازه شما را فراموش نکنند.

همچنین می‌توانید درباره‌ی دکوراسیون لابی هتل بخوانبد.

4) فروش محصولات دیگر

فروش محصولات دیگر در کنار آبنبات و شکلات می تواند منوی شما را گسترش دهد و مشتریان بیشتری را جذب کند. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید در کنار محصولات خود، بستنی و کاپ کیک هم بفروشید. مطمئنا برای این منظور، شما به فضا و امکانات بیشتری برای قرار دادن این محصولات نیاز دارید، مثل یک یخچال یا ویترین شیشه ای برای نگهداری و حفظ این محصولات جدید.

5) ساخت شکلات توسط مشتریان

اگر برایتان مقدور است، اجازه دهید مشتریان شکلات ها را با دست و سلیقه خودشان بر اساس طعم و رنگ های مختلف بسازند. آن ها را کمی در فضای ساختن شکلات دخیل کنید تا حس تازه ای را تجربه کنند و مشتری مغازه شما شوند. حس های تازه همیشه مشوق معرفی افرد تازه است. بدون شک این دسته از مشتریان دوستان خود را هم در جریان این حس و تجربه تازه قرار می دهند و پای مشتری های تازه ای را به مغازه شما باز می کنند.

در پایان، همیشه در فضای مغازه تان چند صندلی را برای مشتریان قرار دهید تا بتوانند بنشینند و در مراحل تهیه شیرینی و شکلات با شما شریک شوند. بدون شک آنها از این فضا لذت خواهند برد. امیدواریم با رعایت این نکات بیش از پیش در حرفه خود پیشرفت کنید.

محصولات مرتبط

کفپوش رول اکسکلوسیو

کفپوش تایل وینیل مرمری

کفپوش تایل وینیل گرانیت

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها