دکوراسیون منزل, سبک زندگی, سنگ

خواص درمانی سنگ مرمر و استفاده از آن در ساختمان های مدرن

خواص درمانی سنگ مرمر

کفپوش سنگ و سلامت روان!

امروزه خواص درمانی سنگ ها را در شاخه ای از پزشکی تحت عنوان «طب مکمّل» بررسی می کنند؛ ولی سابقه این نوع درمان به هزاران سال پیش باز می گردد و در فرهنگ های مختلف جهان مورد توجه بوده است. قدیمی ترین گزارش ها درباره سنگ درمانی به چهار هزار سال پیش از میلاد حضرت مسیح علیه السلام باز می گردد که این خود شاهدی است بر اینکه این شاخه از علم پزشکی تاریخچه ای به قدمت عمر انسان دارد. با اینکه پزشکی مدرن به طور کلی به آنچه امروزه طب مکمل خوانده می شود، و خود در گذشته طب رایج جوامع بشری بوده، به اندازه کافی توجه نمی کند، ولی درباره سنگ درمانی در پزشکی سنّتی به طور مبسوط پژوهش و خواص سنگ های مختلف در آن برشمرده شده و بر خاصیت درمانی دیرپای آنها تاکید شده است.

نمای سنگی درمانگر!

اگر بخواهیم از خواص درمانی سنگ‌ها به تنهایی سخن بگوییم، مقاله ها باید بنویسیم. آنچه در اینجا مد نظر ماست، آگاه کردن شما نسبت به خواص درمانی سنگها در خانه تان است. بدین منظور خوب است تا نگاهی به خواص درمانی سنگ مرمر داشته باشیم؛ چراکه این سنگ امروزه در صنعت ساختمان، چه به عنوان نما و چه به عنوان سنگ مورد استفاده در فضای داخل خانه های مدرن، کاربرد گسترده ای دارد.

گذشته از خواص فیزیکی و ساختمانی سنگ مرمر و هزینه مناسب خرید و نصب آن در ساختمان های مدرن شهری، خواص درمانی این سنگ ممتاز را هم نباید از یاد ببریم و باید بدانیم که در منازل، محیط کار و مراکز تجاری می تواند مورد توجه قرار گیرد.

نکته مهم در ساخت یک بنا این است که سه عامل حیاتی استحکام، زیبایی و معماری ساختمان می تواند تضمینی باشد برای تامین سلامت جسم و روان ساکنان یک مکان. طوری که می توان این فاکتورها را شاکله و بنیان یک محیط ایده آل برای زندگی در نظر گرفت.

خواص درمانی سنگ مرمر در تضمین سلامت روانی می تواند برایمان جالب توجه باشد.

خواص درمانی سنگ مرمر

  • سنگ مرمر، سنگ خرد

در تاریخ خواص سنگ ها، سنگ مرمر را از زمره سنگ‌هایی دانسته اند که با خرد و عقل در رابطه است. خواص درمانی سنگ مرمر از این نقطه نظر و به زبان امروزی بدین صورت تفسیر می شود که سنگ مرمر می تواند در فضای خانه یا محل کار ما قدرت تمرکز را بالا ببرد و متعاقبا در تصمیم گیری های ما تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد. گفته شده این سنگ می تواند انعطاف ما را تحت شرایط بد محیطی و روانی بیشتر کرده و جسم و روح ما را آرام کند.

جالب است بدانیم خواص درمانی سنگ مرمر در متون پزشکی هندی هم آمده و در این رابطه گفته شده که سنگ مرمر برای افرادی که در اطراف این سنگ هستند، اشراف و تسلط ذهنی و فکری نسبت به موضوع مورد توجه شان به ارمغان می آورد. در این متون آمده که اگر این تسلط ذهنی توام با مراقبه باشد، خرد و وقار را در پی خواهد داشت که یکی از نیکوترین خصایل اخلاقی است.

  • سنگ مرمر، سنگ آرامش و سکون

در زندگی پرتنش مدرن، مشغولیت ها و فشارهای ذهنی و روانی رو به افزایش است. انسان های جوامع بشری امروز با مراجعه به روانپزشکان، انجام تمرین های یوگا و مراقبه، در تلاشند تا از بار روانی و ذهنی خود بکاهند. دوری انسان مدرن از طبیعت که گهواره تمدن بشری در دل آن جای دارد، مشکلات اساسی برایش به دنبال داشته است. از آنجاکه انسان مدرن با محل زندگی و کار خود عجین است، می تواند با توجه به مصالح ساختمانی محل زندگی اش، آرامش بیشتری برای خود ایجاد کند. یکی از خواص درمانی سنگ مرمر، اگر به عنوان مصالح ساختمانی به کار رود، آرامش بخشیدن به شخص و درمان استرس، اضطراب و بیماریهای عصبی و روحی و روانی است.

خواص درمانی سنگ مرمر

سنگ مرمر، محصولی برای باز کردن چاکراهای بدن ما!

دیدگاه پزشکی سنّتی و مدرن، هر دو به توانایی های ذهنی فوق العاده مغز انسان اذعان و تاکید دارند. از نقطه نظر سنّتی و در اینجا به طور خاص طب مکمّل و سنگ درمانی، سنگ ها تاثیر بسیاری بر مراکز انرژی در بدن انسان یعنی چاکراها دارند. چاکراها انرژی لازم برای حیات انسان را تامین می کنند. درحقیقت از خواص درمانی سنگ ها برای تحریک نیروهای درون می توان بهره برد که این خود پیشرفت و رشد روحی و روانی آدمی را در پی دارد و به دنبال آن زندگی معمولی افراد نیز تحت الشّعاع قرار می گیرد. خواص درمانی سنگ مرمر در این رابطه حائز اهمیت است و می تواند در باز شدن چاکراها و افزایش قوای درونی فرد، تاثیر بسزایی داشته باشد.

همچنین می‌توانید درباره‌ی مزایای استفاده از سنگ مرمر بخوانید.

فراموش نکنیم که ذهن و قدرت فکر انسان ها در زندگی روزمره و تکامل معنوی و روحی مان حرف اول را می زند. از اینرو، با ایجاد محیطی که بتواند به تقویت ذهن به ما کمک کند، قادر خواهیم بود در مسیر مثبتی قرار بگیریم. استفاده از خواص درمانی و روحی و روانی سنگ های مختلف در قالب مصالح ساختمانی به کار رفته در محیط کار یا زندگی شخصی ما نکته ای جالب و موثر است. طوری که بهتر است معماران و طراحان دکوراسیون داخلی به خواص درمانی سنگ مرمر، به عنوان یکی از پر کاربردترین سنگ های ساختمانی در ساخت ساختمان ها و طراحی دکور توجه ویژه ای کنند.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها