دکوراسیون منزل, سبک زندگی

محل مناسب ساعت دیواری در خانه

محل مناسب ساعت دیواری در خانه

در فنگ شویی ساعت دیواری را کجا بزنیم؟

علم فنگ شویی تاکید زیادی بر وجود و حضور ساعت در خانه دارد چراکه چرخش عقربه های آن، باعث بالا رفتن انرژی هوای خانه و صدای تیک تیک آن، باعث نظم بیشتر زندگی خانوادگی می شود. در این مطلب شما را با اصول یافتن محل مناسب ساعت دیواری از نظر علم فنگ شویی در خانه آشنا می کنیم.

کدام اتاق برای نصب ساعت دیواری مناسب است؟

پیدا کردن محل مناسب ساعت دیواری در خانه ، اهمیت زیادی دارد چراکه می تواند به بالا بردن انرژی محیط کمک کند. از نظر فنگ شویی، قرار دادن ساعت دیواری در اتاق خواب مناسب نیست. به این دلیل که صدای تیک تیک ساعت می تواند باعث مختل شدن خواب شما شود. اگر چه وجود ساعت، به دور کردن ارواح شیطانی کمک می کند اما بهتر است آن را در اتاق نشیمن قرار دهیم!

چگونه از فنگ شویی برای چیدمان بهره ببریم؟ (فنگ شویی و کفپوش)

بهترین نقطه برای قرار دادن ساعت دیواری

نصب ساعت دیواری در خانه ، قوانین خاص خودش را دارد. برای مثال، قسمت جلویی ساعت نباید مقابل فضای داخلی خانه باشد مگراینکه روبروی پنجره یا بالکن قرار گیرد. حتی اگر کسی در خانه نباشد، حرکت عقربه ها باعث به جریان انداختن هوای خانه و ایجاد انرژی می شود.
در عین حال، قرار دادن ساعت در مرکز اتاق نشیمن اشتباه است چراکه در زبان چینی، کلمه ساعت آهنگی مشابه کلمه مرگ دارد و برای افرادی که وارد اتاق می شوند، نشانه بدیمنی است. بهتر است ساعت را کنار در نصب کنید که محل مناسب ساعت دیواری در خانه به حساب می آید.

محل مناسب ساعت دیواری در خانه

ارتفاع نصب ساعت دیواری

ساعت را در ارتفاع خیلی زیاد یا خیلی کم نصب نکنید. به طور کلی ساعت باید در ارتفاعی بین سینه و چشم های شما قرار گیرد. بهتر است ارتفاع نصب ساعت دیواری به گونه ای باشد که برای دیدن آن نیاز به بلند کردم سر در حالت ایستاده نداشته باشید.

خانه‌ای که حالم را خوب می‌کند

شکل و اندازه ساعت دیواری

بهترین جنس برای ساعت در فنگ شویی ساعت چوبی و بهترین شکل ساعت برای خانه، مربع است چون نمادی از ثبات و صلح درونی بوده و کاملا مطابق با یک زندگی آرام است. ساعت دایره ای شکل، برای محل کار مناسب است چون گفته می شود سود و برکت را از هر طرف سرازیر می کند. ساعت هایی به شکل مثلث، شش ضلعی یا هشت ضلعی نیز نمادی از اختلاف و تنش درون خانواده هستند.

محل مناسب ساعت دیواری در خانه
ساعت دیواری نباید خیلی بزرگ باشد چراکه باعث بی قراری اعضای خانواده می شود. برخی افراد به ساعت های رومیزی بزرگ علاقه دارند. اگر شما هم جزو این دسته هستید، بد نیست بدانید که این ساعت ها برای آپارتمان های کوچک مناسب نیستند و صدای آن می تواند باعث ایجاد اضطراب و تشویش شود. از طرف دیگر نشان دهنده نافرمانی فرزندان و عدم تسلط بزرگترها در خانواده است.

نقش رنگ در طراحی خانه

بهترین جهت برای قرار دادن ساعت

ساعت را در جهت غرب خانه قرار ندهید چراکه در فنگ شویی سنتی چینی، این جهت نامبارک و بدیمن است. البته می توانید ساعت های دایره شکل و به رنگ سفید یا طلایی را در جهت شمال غربی خانه قرار دهید چون این جهت متعلق به عنصر فلز، و فلز هم از عناصر پنج گانه فنگ شویی است. اما نباید ساعت را در جهت شمال قرار داد زیرا این جهت به عقب تعلق دارد و باید آن را ایستا و غیر پویا نگاه داشت.

محل مناسب ساعت دیواری در خانه
ساعت را به سمت جنوب خانه، که رو به جلو و پویاست، قرار دهید چون این جهت متعلق به عنصر آتش است. اگر این کار را انجام دادید، رنگ ساعت را از میان رنگ های قرمز، بنفش یا نارنجی انتخاب کنید.
علاوه بر جنوب ساعت را می توانید در جهت شرق یا جنوب شرقی خانه هم آویزان کنید. این جهت خوش یمن و مبارک است و سمت چپ اتاق نشیمن، مکان مناسبی برای قرار دادن ساعت به حساب می آید. ساعت باید عمدتا به رنگ سبز یا فیروزه ای و به شکل مربع باشد چون این جهت به عنصر چوب تعلق دارد.

قوانین ساعت دیواری در فنگ شویی

محل مناسب ساعت دیواری در خانهبهتر است برای جلوگیری از بر هم خوردن انرژی داخل خانه، تنها یک ساعت دیواری و در هر اتاق یک ساعت زنگدار قرار دهیم.
ساعت را در بالا یا پایین تخت خود قرار ندهید.
برخلاف آنچه در مجلات دکوراسیون میبینید، هرگز ساعت را بالای مبل قرار ندهید زیرا باعث ناراحتی و اضطراب افرادی می شود که روی مبل نشسته اند.
ساعت دیواری را در بالای تلویزیون نصب نکنید.
ساعت را روی دیوار بالای میز نصب نکنید مگر در موقعیت هایی که اثر بدی نداشته باشند.
ساعت را مقابل هیچ دری به جز پنجره قرار ندهید.
خودتان برای خرید ساعت اقدام کنید و هرگز به کسی ساعت هدیه ندهید چراکه به معنای بدشانسی و بدیمنی است.

محصولات مرتبط

موکت پالاز طرح الماس

موکت پالاز طرح بوریا

موکت سیزال طرح سیکرت

موکت کبریتی

موکت ظریف مصور مدل سیدنی

منبع : https://www.yourchineseastrology.com/feng-shui/clock.htm

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم مالکی مقدم
5 ماه قبل

ساعت رو کجا نصب کنیم.تو هال مستطیلی؟