راهنمای خرید و قیمت کفپوش

کفپوش زمین بازی کودکان

خرید و قیمت کفپوش زمین بازی کودکان

کودکان یکی از مهم ترین دغدغه های ما هستند که در هر تصمیم و انتخابی لازم است حفظ سلامتی و امنیت آنها برایمان در الویت باشد. درعین حال می دانیم که سلامت روانشان در گرو بازی، بازیگوشی، جنب و جوش و تکاپوست. این دنیای کودکانه لذتبخش، به ایمنی بالا نیاز دارد و وظیفه ما این است که امن ترین فضای ممکن را تدارک ببینیم. در این راستا کفپوش زمین بازی کودکان ، مطلب مهمی است که می تواند ضامن حفظ سلامتی و بازی امن برای کودکانمان باشد، از زمین خوردنشان تا حد امکان پیشگیری کند و در صورت بروز حادثه، آسیب را به حداقل ممکن برساند.

بنابراین در این مطلب به کفپوش زمین بازی کودکان و انواع آن اشاره می کنیم تا شما بتوانید برای کف فضای بازی کودکانتان انتخاب مناسبی را داشته باشید.

انواع کفپوش زمین بازی کودکان

بطور کلی فضای بازی کودکان را می توانیم به دو بخش فضای سرپوشیده مانند مهدکودک و فضای سرباز مثل پارک تقسیم کنیم. پس بر این اساس کفپوش های زمین بازی کودکان نیز به دو دسته تقسیم می شود: کفپوش زمین بازی کودکان برای فضای باز و کفپوش زمین بازی کودکان برای فضای سرپوشیده.

کفپوش زمین بازی کودکان - کفپوش اکسکلوسیو
کفپوش زمین بازی کودکان - کفپوش اکسکلوسیو

انواع کفپوش زمین بازی کودکان برای فضای باز

کفپوش های فضای باز برای محل بازی کودکان باید در برابر آفتاب مقاومت داشته باشند و لیز و لغزنده نباشند و از همه مهم تر باید ضربه پذیری مناسبی داشته باشند. برای همین تنوع محصول در این زمینه خیلی بالا نیست. کفپوش گرانول پر فروش ترین و معروف ترین محصول برای این فضاست که به دلیل اچ آی سی بالای این کفپوش بویژه برای پارک ها و فضاهایی که از تاب و سرسره استفاده می شود، بسیار مناسب است. 

محصول بعدی چمن مصنوعی است که بسیار پر طرفدار است و علاوه بر ضربه پذیری مناسبی که دارد، فضای پر نشاطی را برای کودکان مهیا می کند. انواع کفپوش های گرانول مثل گرانول درجا ریز، گرانول پازلی ، گرانول تایل یا پارکی از گزینه های بسیار مطرح هستند که از انواع این کفپوش ها محسوب می شوند. 

همچنین برای برخی از اماکن می شود از کفپوش هایی مانند کفپوش های تایل کورت بهره برد که قابلیت استفاده در فضای باز را دارند و بواسطه فومی که زیر آن قرار دارد، ضربه پذیری بالایی دارند و از تنوع رنگی مطلوبی برخوردارند که برای کودکان بسیار ایده آل و شادی بخش است.

انواع کفپوش زمین بازی کودکان برای فضای سرپوشیده

کفپوش های فضای سرپوشیده تنوع بالاتری دارند. بطور کلی معروف ترین کفپوشی که برای فضای سرپوشیده استفاده می شود، کفپوش تاتامی است. کفپوش های پشت فوم دار مثل کفپوش پشت فوم دار پایا ، آکام، السا، کفپوش های پشت فوم دار عروسکی ، کفپوش گرانول رولی و همینطور کفپوش های تایل و درجاریز همگی گزینه هایی هستند که برای فضای بازی کودکان قابل استفاده هستند.

کفپوش زمین بازی کودکان - کفپوش عروسکی
کفپوش زمین بازی کودکان - کفپوش عروسکی

فوم کفپوش زمین بازی

در ساختار بعضی کفپوش ها از فوم استفاده می شود که شامل دو نوع هستند یکی کفپوش تاتامی که بطور کلی از فوم تشکیل شده و دیگری کفپوش هایی که پی وی سی هستند و لایه زیرین آنها فوم است. انواع کفپوش هایی مانند پایا فلور، آکام، السا، استارت و جیم فیت کفپوش هایی هستند که در لایه زیرین آنها فوم کار شده و ضربه پذیری بالایی دارند و در نتیجه کاملا مناسب استفاده در فضای بازی کودکان هستند.

کفپوش زمین بازی کودکان - کفپوش السا
کفپوش زمین بازی کودکان - کفپوش السا

کفپوش زمین بازی پارکی

پارک یکی از فضاهایی است که بچه ها بسیار به آن علاقه مند هستند و آسیب پذیری در این بخش بسیار زیاد است. عموماً فضاهای پارکی، فضای باز هستند به همین دلیل در پارک ها بیشتر از کفپوش های گرانول تایل استفاده می شود. پیشنهاد شرکت کفپوشان این است که برای چنین فضاهایی از کفپوش های گرانول پازلی با استاندارد بالا استفاده شود که مقاومت بالایی دارد و در درازمدت دچار تغییر ابعاد نمی شود. 

ما ضخامت 25 میلی متر را به صورت استاندارد پیشنهاد می کنیم اما کفپوش 20 میلی متری هم این قابلیت را دارد که در فضای پارکی استفاده شود. در این خصوص می توانید به مطلب مربوط به کفپوش پارکی مراجعه فرمایید.

کفپوش زمین بازی ارزان

کفپوش تاتامی، گرانول و چمن مصنوعی جزء پرفروش ترین و ارزان ترین گزینه ها برای فضای بازی کودکان هستند.

کفپوش زمین بازی پلاستیکی

کفپوش زمین بازی پلاستیکی، اصطلاحی است که بسیاری از مخاطبان ما به آن اشاره می کنند حال آنکه مقصود کفپوش های زمین بازی لاستیکی یا همان کفپوش های گرانول است که در انواع درجاریز، رولی، تایل، پازلی و کفپوش های پی وی سی در اختیارند. 

کفپوش های پی وی سی نیز شامل کفپوش رولی و پشت فوم دار می شوند مانند این موارد: کفپوش های پایا فلور، السا، آکام، کفپوش های رول عروسکی، استارت و جیم فیت و نیز کفپوش های تایل کورت که هم در فضای باز قابل اجرا هستند و هم در فضای سرپوشیده و لایه زیرین آنها از فوم تشکیل شده، کفپوش هایی که بصورت فومی هستند مثل تاتامی و کفپوش های پشت فوم دار که در فضای بازی کودکان از آنها استفاده می شود و نیز چمن مصنوعی.

قیمت کفپوش زمین بازی

قیمت کفپوش های زمین بازی کودکان به صورت گرانولی از حدود 100 هزار تومان در متر مربع در دسترس هستند و این مبلغ تا کفپوش های رول پشت فوم دار که در اماکن ورزشی کاربرد دارند و سطوح قیمتی آنها حدود 850 هزار تومان است، می رسد و بطور کلی تنوع بیشتر در دامنه قیمتی 100 هزار تومان تا 350 هزار تومان موجود است.

خرید کفپوش زمین بازی

شما می توانید از طریق وب سایت یا اینستاگرام کفپوشان نمونه های مختلف را بررسی کنید و از طریق تماس با پشتیبانی کفپوشان از مشاوره و خدمات ما از قبیل پشتیبانی، بازدید پروژه و موارد دیگر بهره مند شوید و خریدی مطمئن داشته باشید.

سوالات متدوال

کفپوش های فضای باز بازی مانند کفپوش گرانول که پر فروش ترین و معروف ترین محصول برای این فضاست و به دلیل اچ آی سی بالای این کفپوش بویژه برای پارک ها و فضاهایی که از تاب و سرسره استفاده می شود، بسیار مناسب است. محصول بعدی چمن مصنوعی است که بسیار پر طرفدار است و علاوه بر ضربه پذیری مناسبی که دارد، فضای پر نشاطی را برای کودکان مهیا می کند.

همچنین برای برخی از اماکن می شود از کفپوش هایی مانند کفپوش های تایل کورت بهره برد که قابلیت استفاده در فضای باز را دارند و بواسطه فومی که زیر آن قرار دارد، ضربه پذیری بالایی دارند و از تنوع رنگی مطلوبی برخوردارند که برای کودکان بسیار ایده آل و شادی بخش است.

بطور کلی معروف ترین کفپوشی که برای فضای سرپوشیده استفاده می شود، کفپوش تاتامی است. کفپوش های پشت فوم دار مثل کفپوش پشت فوم دار پایا، آکام، السا، کفپوش های پشت فوم دار عروسکی، کفپوش گرانول رولی و همینطور کفپوش های تایل و درجاریز همگی گزینه هایی هستند که برای فضای بازی کودکان قابل استفاده هستند.

کفپوش های زمین بازی به صورت گرانولی از قیمت حدود ….. هزار تومان در متر مربع در دسترس هستند و این مبلغ تا کفپوش های رول پشت فوم دار که در اماکن ورزشی کاربرد دارند و سطوح قیمتی آنها حدود …. هزار تومان است، می رسد و بطور کلی تنوع بیشتر در دامنه قیمتی …. هزار تومان تا …. هزار تومان موجود است.

کفپوش تاتامی، گرانول و چمن مصنوعی جزء پرفروش ترین و ارزان ترین گزینه ها برای فضای بازی کودکان هستند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها