فروشگاه کفپوشان

کفپوش درجاریز

تومان

ویژگی های محصول

* به دلیل تنوع بالای محصولات کفپوشهای گرانولی و تنوع قیمت ها براساس تغییر ابعاد و ضخامت،لطفا برای تعیین نهایی قیمت با کارشناسان فروش تماس بگیرید * • رول • ضخامت 15 میل به بالا • طول و عرض متناسب با پروژه • ضخامت 15 کیلو بر متر مربع به بالا

انواع کفپوش ریختگی

کفپوش ریختگی همان کفپوش درجاریز است که در میان بسیاری از کاربران و متخصّصان حوزه کفپوش نام کفپوش ریختگی شنیده می شود.
به طور کلّی کفپوش ریختگی به چند محصول مختلف اطلاق می شود. کفپوش گرانول ریختگی ، کفپوش های تارتان، کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی اورتان نیز در این دسته قرار می گیرد و به طور کلّی کفپوش هایی که در محلّ پروژه اجرا می شوند، کفپوش‌های ریختگی یا درجاریز نامیده می شوند.

تولید، نصب و پیاده سازی کفپوش درجاریز

کفپوش درجاریز یکی از انواع کفپوش های گرانولی است. گرانولی درجاریز همان خصوصیات و ویژگی های اصلی و اولیه کفپوش گرانولی را دارد و تنها شیوه نصب و قیمت آن متفاوت است.

با این مقدمه باید بدانید که کفپوش درجاریز نوعی کفپوش لاستیکی است که به صورت یکپارچه در محل اجرا می‌شود. این نوع کفپوش بنابر محیط و کاربری مورد نیاز مصرف کننده تولید، نصب و پیاده سازی می‌شود. به عبارت دقیق تر این محصول همانند دیگر محصولات، از قبل آماده نیست و باید بنابر متراژ و نوع کاربری به شکل سفارشی تهیه و توسط یک نصاب کارکشته نیز نصب شود.

نقد و بررسی محصول

نصب کفپوش درجاریز

از آنجاکه اجرا و نصب کفپوش درجاریز به شکل یکپارچه و یکدست صورت می‌گیرد، مصرف کنندگان به شخصه نمی‌توانند آن را نصب کنند. کارشناسان برای نصب این کفپوش از دستگاه میکسر و گرانول پاش بهره می‌گیرند. به این صورت که ابتدا گرانول، رنگ و چسب را درون میکسر ترکیب می کنند و مواد مخلوط شده را درون ماشین گرانول پاش می ریزند. سپس دستگاه گرانول پاش با حرارت و اعمال فشار به آهستگی گرانول های آماده شده را بر روی زمین میریزد. در نهایت نصابان برای اینکه کفپوش به طور کامل روی زمین بچسبد، از یک غلتک مناسب برای اعمال فشار مورد نیاز استفاده می‌کنند.

امتیازات کفپوش درجاریز

کفپوش درجاریز اگرچه گران قیمت است اما چنان مزایایی دارد که صرف هزینه های بالا را برای مصرف کننده توجیه می‌کند. از جمله مزایای این نوع کفپوش میتوان به یکپارچه بودن و نداشتن درز و لبه ، ضربه گیری دو برابری نسبت به کفپوش گرانولی تایل اشاره کرد. با این تفاسیر این کفپوش، جزو بهترین گزینه ها برای جاهایی است که امکان زمین خوردن در آن بالاست. مثل سالن های والیبال. اما در عین حال چون این کفپوش، به حرکت توپ روی زمین و برگشت آن به سوی بازیکنان سرعت می‌بخشد، برای سالن های بسکتبال و فوتسال ایده آل نیست چون کنترل توپ را برای بازیکنان سخت می‌سازد.
از سوی دیگر ، تولیدکنندگان کفپوش گرانولی درجاریز می‌توانند هر طرح، لوگو یا رنگ هایی را که مورد نظر مشتری است، روی پروژه ها اجرا کنند. بنابراین به عنوان سفارش دهنده می توانید به جای یک کفپوش ساده، کفپوش منحصر به فرد خودتان را که نام برندتان روی آن درج شده، تحویل بگیرید.
از دیگر مزایای کفپوش درجاریز نسبت به کفپوش های تایل همین جنس یکپارچه بودن آنهاست که هیچ شکاف و درزی ندارد و بنابراین بسیار سریع تر و راحت تر از دیگر کفپوش ها تمیز و پاکیزه می‌شود. علاوه بر این، گوشه های کفپوش های درجاریز بر اثر آفتاب یا رطوب تغییر شکل نمی‌دهند و به سمت بالا خم نمی‌شوند. در این کفپوش همچنین برخلاف کفپوش های تایل شاهد رشد علف های هرز نیستیم چون کفپوش های گرانولی درجاریز شیار ندارند و اجازه نفود کثیفی یا رشد گیاهان را در خود نمی‌دهند.
از دیگر ویژگی های این کفپوش میتوان به چسبندگی فوق العاده روی انواع سطوح بتنی،‌ موازییکی و سرامیکی و …. اشاره کرد. برخی دیگر از مزایای کفپوش درجاریز عبارتند از:
– مقاومت زیاد در برابر مواد شیمیایی و شوینده
– امکان طراحی و اجرای نقشه ها و تصاویر سه بعدی یا مفهومی با رنگ های مختلف
– مقاومت در مقابل تغییرات دمایی زیر صفر درجه تا بالای۶۰ درجه
– اجرا در ضخامت های گوناگون
– بالاترین میزان جذب نیروی ضربه مطابق استاندارد HIC
– برگشت پذیری سریع توپ
– جلوگیری از آسیب دیدن ورزشکار و کودکان هنگام زمین خوردن
– آنتی باکتریال و ضد قارچ
– مقاومت بسیار خوب در برابر نیروهای استاتیکی
– جلوگیری از لغزش به دلیل اصطکاک و گیرایی بالای سطح کفپوش
– دارای ساختار لایه‌ای و رنگ بندی متنوع

مشخصات کفپوش های گرانولی درجاریز

برای اینکه بدانید چرا کفپوش های درجاریز گران قیمت تر از گرانولی های تایل و پازلی هستند، باید با مشخصات و ویژگی های این نوع کفپوش ها آشنا شوید.

کفپوش های درجاریز از سه لایه تشکیل می شوند که عبارتند از لایه زیرین، لایه دوم و در نهایت لایه سطحی کفپوش. آنچه در ادامه می‌خوانید توضیحی است درباره هر کدام از لایه ها و خصوصیات فنی آنها.

لایه زیرین یا اولیه

لایه زیرین یا اولیه کفپوش گرانولی درجاریز ترکیبی است از گرانول با دانه بندی مناسب و همچنین چسب پلی اورتان. اینکه در هر کفپوش درجاریز چه نوع دانه بندی‌ای استفاده می‌شود کاملا به نوع کاربرد کفپوش در محل اجرای محصول بستگی دارد. مشخصه ثابت در همه انواع کفپوش درجاریز این است که ضخامت این لایه زیرین نباید کمتر از ۵ میلی متر باشد.

لایه دوم یا فوقانی

تولیدکننده در تولید لایه دوم این کفپوش ترکیبی از چسب پلی اورتان، گرانول ریز و دانه های رنگی با دانه بندی ریز را انتخاب می‌کند. ضخامت این لایه بیش از لایه نخستین و دست کم ۱۰ میلی متر است. اما نوع و رنگبندی دانه ها همانند لایه اولیه نسبت به محیط و کاربری مد نظر مصرف کننده متغیر و متفاوت می‌شود.

لایه رویه یا سطحی

این لایه ترکیبی از چسب آنتی UV و هاردنر بر روی سطح نهایی کفپوش است. چسب آنتی UV باعث دوام بیشتر محصول نسبت به تغییر رنگ و مقاومت کفپوش در مقابل تابش نور خورشید می‌شود. هاردنر نیز باعث پیوستگی و دوام بیشتر سطح رویه کفپوش گرانولی درجاریز خواهد شد.

کفپوش درجاریز را کجا نصب کنیم؟

همانگونه که تاکنون متوجه شده‌اید استفاده و نصب کفپوش های درجاریز مستلزم صرف هزینه، انرژی و زمان زیادی است. البته اگرچه تمام این هزینه ها به دلیل کیفیت و ویژگی های کفپوش توجیه پذیرند و از آن می‌توان در تمام مکان های ورزشی و زمین های بازی استفاده کرد اما برخی فضاها هستند که فقط و فقط می‌توان و باید در آنها گرانولی درجاریز را نصب کرد. به عنوان مثال زمین دومیدانی باید سطحی سرتاسر یکپارچه و یکدست داشته باشند تا دونده ها بتوانند روی آن بدوند و آسیب نبینند. درواقع استفاده از کفپوش های گرانولی پازلی یا تایل علاوه بر اینکه باعث مشکلات حرکتی حین ورزش می شود، مورد قبول استاندارد مربوط به این کفپوش هم نیست. یا مثلا باید برای محیط هایی که به کف سازی یکدست نیاز دارند، از گرانولی درجاریز استفاده کنیم. چراکه این کفپوش تمام ویژگی های مورد نظر و استاندارد برای اهداف ورزشی رشته های خاصی همچون دومیدانی را داراست.
اینها نیز فهرست کاملی است از فضاهایی که گرانولی درجاریز را می‌توانیم در آن نصب کنیم:

باشگاه‌ها و فضاهای ورزشی

همچون سایر کفپوش گرانولی این نوع نیز در فضاهای ورزشی بسیار پرکاربرد است. به این دلیل که قابلیت ارتجاعی دارد و مانع از ضربه زدن به ورزشکار یا لوازم ورزشی او مثل دمبل، هارتل و … می‌شود. به علاوه شستشوی سریع و آسان آن مورد علاقه صاحبان باشگاه ها و سالن های ورزشی است طوری که این کفپوش به یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین کفپوش های فضاهای ورزشی تبدیل شده است و صاحبان سرمایه آن را برای پوشش کف زمین انتخاب و استفاده می‌کنند.

پارک بازی کودکان، مدارس و مهدکودک‌ها

مدیران مدارس و مهدکودک ها و همینطور شهرداران دوراندیش از جمله مشتریان و علاقه مندان پر و پاقرص کفپوشهای درجا ریز هستند. نرم و یکدست بودن و همچنین جذاب و گیرا بودن زمین بازی بچه ها یکی از مهمترین مولفه ها برای فراهم آوردن ایمنی روحی و فیزیکی محیط برای کودکان است. حالت ارتجاعی و خاصیت طرح و رنگ پذیری متنوع کفپوش های درجاریز جزو امتیازاتی است که باعث می‌شود مدیران به نصب این محصول در زمین بازی کودکان ترغیب و تشویق شوند.

زمین‌های ورزشی

از این نوع کفپوش می‌توان در زمین های ورزشی در ورزش های تنیس، والیبال، بسکتبال، اسکواش، بدمینتون و … استفاده کرد.

 

راهنمای خرید کفپوش زمین بسکتبال

مسیرهای پیاده روی

وجود این کفپوش در مسیرهای پیاده روی و جاده‌های سلامت بهترین گزینه برای تامین ایمنی افراد و کاهش هزینه های بعدی برای شهرداری هاست چون مقاومت بسیار بالایی دارند و به علاوه حالت ارتجاعی کفپوش مانع از خستگی و درد مفاصل می شود. از اینها مهمتر آنکه این کفپوش در فصول سرد سال و پس از بارش برف و باران نیز آسیب نمی‌بینند و برای پیاده روی زیر برف و باران نیز قابل استفاده اند چون مواد موجود در سطح کفپوش از سر خوردن افراد پیاده جلوگیری می‌کند.
حرف آخر درباره امکان استفاده از این کفپوش آنکه کفپوش گرانولی درجاریز در تمام فضاهای داخلی یا خارجی قابل استفاده‌اند چون سطحی یکدست، قابلیت ها و نکات مثبت زیادی دارند که آنها را به یک محصول بسیار محبوب و کارآمد تبدیل کرده است و می‌تواند در فضاهای بیشماری از جمله سالن های اجتماعات و کارگاه‌های تولیدی و … نیز به کار رود. با همه اینها پیش از آنکه برای محل مورد نظرتان، کفپوش انتخاب کنید، حتما با کارشناسان فروش فروشگاه کفپوشان تماس بگیرید و درباره کاربری، رنگ و میزان استفاده از کفپوش توضیح دهید تا زیادتر از آنچه باید هزینه نکنید.

قیمت کفپوش ریختگی

قیمت کفپوش ریختگی بسته به ضخامت و نوع متریال به کار رفته در آن متفاوت است. امّا کفپوش گرانول ریختگی ، ضخامت آن از ۱۰ میلیمتر شروع شده و تا ۷۰ میلیمتر ادامه پیدا می کند و البتّه باید در نظر داشت که پر فروش‌ترین محصولات این دسته دارای ضخامتی بین ۱۰ تا ۲۰ میلی متر هستند و استانداردهای لازم کاربری را تامین می کند و هم از قیمت مناسب تری برخوردار هستند. قیمت این کفپوش ها بر اساس واحد میلیمتر بر متر مربّع تعیین می شود؛ به این معنا که اگر کفپوش شما ۲۰ میلیمتر است، قیمت واحد را در ۲۰ میلیمتر در متر مربّع ضرب می کنید. برای ابهام زدایی و گرفتن قیمت دقیق می توانید با کارشناسان و مشاوران تخصّصی کفپوشان تماس حاصل نمایید. نکته مهم در این میان این است که اگر قرار باشد خط یا طرحی روی کفپوش ریختگی کشیده شود، به قیمت محصول اضافه خواهد شد.

خرید کفپوش ریختگی یا درجاریز

خریداران و کاربران عزیز می توانند با مراجعه به وب سایت فروشگاه کفپوشان یا صفحه تخصّصی این شرکت در اینستاگرام، از چند و چون محصولات درجاریز یا ریختگی و تنوّع گسترده این محصولات اطّلاعات لازم را کسب نموده و همچنین در رابطه با قیمت دقیق و محاسبه کفپوش با کارشناسان ما صحبت کنید.

نظرات کاربران در مورد این کالا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *