کفپوش طرح اپوکسی آینه ای یا کفپوش شیشه‌ ای

کفپوش شیشه ای یا کفپوش آینه ای چیست؟ این پرسش بسیاری از کاربران کفپوش است که زیاد پرسیده می شود. مقصود ما در اینجا کفپوش هایی است که سطح صاف و صیقلی دارند و از رنگ و حالت مات فاصله گرفته اند و سطح برّاق آنها باعث می شود تا حدودی نور را منعکس کنند.

با توجّه به ویژگی های فوق الذّکر است که این نوع کفپوش ها را با چند نام می شناسند. این نام ها عبارتند از: کفپوش های شیشه ‌ای یا کفپوش های آینه‌ای یا کفپوش های طرح اپوکسی.
عموما کفپوش های برّاق را با نام‌ های کفپوش های اپوکسی و پلی اورتان می‌شناسیم.

ما در اینجا به انواع این کفپوش ها اشاره خواهیم کرد که کفپوش های اپوکسی نیز جزئی از آنها هستند.

انواع کفپوش شیشه ای

از انواع کفپوش های شیشه ای می توانیم به کفپوش های رول پی وی سی طرح شیشه‌ای اشاره کنیم.

نمونه کار اجرا شده کفپوش طرح اپوکسی آینه ای یا کفپوش شیشه‌ ای

نمونه کار اجرا شده کفپوش طرح اپوکسی آینه ای یا کفپوش شیشه‌ ای

مدل دیگر کفپوش‌ های شیشه ‌ای یا کفپوش های آینه ای کفپوش های درجاریز هستند که کفپوش های طرح اپوکسی و کفپوش های پلی اورتان جزو این دسته به حساب می آیند.

کاربری کفپوش های آینه ‌ای

کفپوش های برّاق یا آینه ای چه کفپوش های رولی پی وی سی باشند و چه کفپوش های اپوکسی، یکی از مزایا و ویژگی های برجسته ای که دارند این است که رویه آن ها صاف و صیقلی است و از این لحاظ در محیط های بیمارستانی و درمانی و داروخانه ها و همچنین آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند و قابلیّت شستشوی فوق العاده خوب و بالایی را دارند و چرک و لک ها را به خود نمی گیرند. در نتیجه برای چنین فضاهایی که تردّد بالاست و عوامل کثیف کننده نیز به وفور یافت می شوند، کارایی فوق العاده ای را از خود نشان می دهند.

از نکات فنّی این کفپوش ها یعنی کفپوش های طرح اپوکسی ، آینه ای یا برّاق و شیشه ‌ای که بگذریم نکته ای که بسیار حائز اهمّیت است و کاربران را به خود جذب می کند و از این حیث طرفداران فوق ‌العاده‌ای را برای این کفپوش به خود اختصاص داده، مسئله طرح و جلوه آن است.

این ویژگی ظاهری به ویژه در نظر معماران و طرّاحان داخلی بسیار برجسته است و آن دسته از افرادی که می خواهند روی طرّاحی محیط خود کار کنند، می توانند از این نوع کفپوش بهره برند.

طرح برّاق از جمله طرح های مورد علاقه سالن های ورزشی یا فروشگاه هایی است که به دنبال جلوه و نمای ویژه هستند و از این حیث کفپوش های اپوکسی شیشه ای، برّاق و یا آینه ای گزینه های مناسبی برای این کاربران عزیز به حساب می آیند.

مزایای کفپوش های برّاق

کفپوش های براق به دلیل صاف و صیقلی بودن و سطح خاصّ خود باعث می‌شوند تا شستشوی آنها فوق العاده راحت باشد.

با توجّه به نکته قبلی که در رابطه با ظاهر این کفپوش ها بدان اشاره کردیم، این نکته را نیز باید مدّ نظر قرار دهیم که به دلیل ویژگی ظاهری کفپوش های اپوکسی یا آینه ای که می توانند به خوبی نور را منعکس کنند، جلوه و نمای خاصّی را به فضا می بخشند و مهمترین ویژگی آنها ایجاد فضایی شاد و بانشاط است که در کاربری های عمومی چون فضاهای بیمارستانی و تجاری از نکات فوق العاده برجسته است. پس با اجرا و نصب این کفپوش های بادوام و با قابلیّت های بالا می توانیم زیبایی و جلوه ای خاص به فضای خود ببخشیم.

معایب کفپوش های شیشه ای - آینه ای

این کفپوش ها به دلیل سطح صاف و صیقلی خود کفپوش های سُر به حساب می آیند؛ چرا که عاجی روی سطح کفپوش وجود ندارد و از این حیث نباید برای برخی فضاهای ورزشی از آنها استفاده کرد که باعث شوند ورزشکاران سُر بخورند و آسیب ببینند.

ویژگی برّاق بودن این کفپوش ها می تواند معایب دیگری نیز داشته باشد. از آنجا که سطح صیقلی کفپوش های اپوکسی، شیشه ای، آینه ای و یا برّاق، نور را منعکس می کند، شاید استفاده از آنها در فضاهایی چون خانه و سایر فضاهای مسکونی مناسب نباشد و به عنوان مثال تصویر تلویزیون یا وسایل منزل را در آنها ببینیم و از این لحاظ خاصیّت آینه ای کفپوش های اپوکسی شاید خوشایند فضاهایی چون فضاهای مسکونی نباشد.

به همین دلیل بود که در دوره‌ای وقتی پارکت لمینیت های برّاق وارد کشور شدند، پس از مدّتی به دلیل این ضعف دیگر مورد استقبال قرار نگرفتند.

نمونه کار اجرا شده کفپوش طرح اپوکسی آینه ای یا کفپوش شیشه‌ ای

نمونه کار اجرا شده کفپوش طرح اپوکسی آینه ای یا کفپوش شیشه‌ ای

 

قیمت کفپوش های شیشه ای

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، یک مدل از کفپوش های شیشه ای ، کفپوش اپوکسی نام دارد که قیمت آنها از ۴۰۰ هزار تومان شروع شده و تا ۹۵۰ هزار تومان با توجّه به نوع کاربری و فضای مورد نظر متغیّر است.
امّا کفپوش های شیشه ای که از نوع طرح آینه ای و به صورت رولی و جنس پی وی سی به فروش می رسند، از ۱۵۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان بسته به ضخامت کفپوش در فروشگاه کفپوشان موجود هستند.

خرید کفپوش های آینه ای

خریداران و مشتریان عزیز می توانند با مراجعه به وب سایت کفپوشان یا صفحه تخصّصی فروشگاه در اینستاگرام، از چند و چون و ویژگی های فنّی انواع کفپوش های اپوکسی که با نام های شیشه ای، آینه ای یا برّاق نیز شناخته می‌شوند، اطّلاع حاصل فرمایند.

توصیه ای در مورد خرید کفپوش شیشه ای

توصیه ما به شما عزیزان این است که پیش از خریداری این کفپوش ها به دقّت این مقاله را مطالعه کرده و با مشورت با مشاوران و کارشناسان فروشگاه کفپوشان اقدام به خریداری کفپوش شیشه ای مورد نظر خود نمایید.