از قدیم الایّام تا به اکنون، کفپوش شطرنجی مورد توجّه خریداران و طراحان دکوراسیون داخلی بوده است؛ چرا که حسّی کلاسیک و نوستالژیک را در فضا ایجاد می کند.

کفپوش شطرنجی

کفپوش پلاستیکی شطرنجی

در ادامه در نظر داریم تا به کفپوش پلاستیکی شطرنجی یا کفپوش پی وی سی شطرنجی اشاره داشته باشیم. قصد ما در اینجا این نیست تا به کفپوش هایی چون سرامیک، سنگ، کاشی یا حتّی موکت اشاره کنیم.

انواع کفپوش شطرنجی

به طور کلّی، کفپوش شطرنجی به دو دسته تقسیم می شود. دسته اوّلِ کفپوش شطرنجی مربوط است به کفپوش های تایل مربّعی که به صورت شطرنجی پیاده و اجرا می شوند. دسته دوّم کفپوش های شطرنجی، کفپوش های رولی ای هستند که طرح شطرنجی در آنها کار شده است.

کفپوش شطرنجی

کفپوش تایل شطرنجی

نکته جالب توجّه در رابطه با کفپوش تایل شطرنجی این است که به دلیل ماهیّت تایل بودن کفپوش، می توانیم از ترکیب رنگ های مختلف به شکل شطرنجی بهره مند شویم. ویژگی خاصّ این نوع کفپوش این است که هر تایل می‌تواند به رنگ خاصّی باشد و مربّع های تایل یک اندازه باشند. این نکته از این لحاظ حائز اهمّیت است که معمولا وقتی اسم کفپوش شطرنجی را می شنویم، صفحه سیاه و سفید شطرنج در ذهن مان تداعی می شود. درحالی که الزاما طرح شطرنجی کفپوش، ترکیب این دو رنگ نیست. پس در حقیقت اجرا و طرح کفپوش تایل شطرنجی بسته به سلیقه و دکوراسیون داخلی صاحب خانه یا مدیر مجموعه و یا طراح شکل می گیرد.

 

از محبوب ترین کفپوش های تایل شطرنجی می توانیم به کفپوش وینیل گرانیت و کفپوش وینیل مرمری اشاره کنیم. این دو محصول، هر دو، رنگ های سفید و سیاه را در دل خود دارند و در ابعاد مختلف مربّعی موجود هستند. کفپوش تایل پازلی، کفپوش کلیک تایل ورزشی، کفپوش مشبّک کلاسیک، کفپوش صنعتی مشبّک، کفپوش تایل دایمند، کفپوش تایل نیو دیزاین، کفپوش تایل کورت، کفپوش تایل نیشا، کفپوش کنار استخر، کفپوش پازلی فروشگاهی و کفپوش تاتامی از جمله محصولاتی هستند که شما عزیزان می توانید به صورت تایل اجرا کنید.

امّا در بخش بعدی، تنوّع بسیار محدود است. در این دسته محصولات شطرنجی، مشهورترین کفپوش، کفپوش رول عروسکی است و فروشگاه کفپوشان این محصول را می تواند به شما خریداران عزیز و محترم نشان دهد و بسته به سلیقه و ذوق شخصی خود آن را خریداری، نصب و اجرا کنید.

خانه شطرنجی

یکی از طرح های خاص و محبوب در اجرای دیزاین های مختلف کفپوش شطرنجی، اجرای کفپوش خانه شطرنجی است که از این طرح می توانید در بخشی از آشپزخانه یا حتّی تراس استفاده کنید.

کفپوش شطرنجی

دلیل علاقه و محبوبیّت و مقبولیّت فراوان این طرح گیرا، آن است که بسیاری از طرّاحان داخلی مدرن و خوش سلیقه ترجیح می دهند از آن در بخش های گوناگون و در فضاهای مختلف داخلی بهره برند و نمایی بسیار زیبا و متناسب با طرّاحی های مدرن داخل ساختمان را پدید آورند.

قیمت کفپوش شطرنجی

در حال حاضر، قیمت کفپوش شطرنجی از 180 هزار تومان، در مدل های وینیل گرانیت و وینیل مرمری شروع می‌شود و تا مدل کفپوش های تایل صنعتی ادامه می یابد که در حال حاضر با قیمت 700 و 800 هزار تومان برای هر متر مربّع، به فروش می رسند.

قیمت کفپوش شطرنجی

خرید کفپوش شطرنجی

خریداران و علاقه مندان به نصب و اجرای مدل های زیبا، چشمگیر و جذّاب شطرنجی، می‌توانند با مراجعه به وب سایت فروشگاه کفپوشان و یا صفحه تخصّصی فروشگاه در اینستاگرام و یا تماس با تلفن های مشاوران، کارشناسان و متخصّصان حوزه کفپوش، از چند و چون خرید و ویژگی های متمایز، اطّلاعات لازم را کسب نموده و از گزینه ایده آل و متناسب با به روز ترین مدل های کفپوش از نقطه ‌نظر طرّاحی داخلی برخوردار شوند.
منتظر تماس شما عزیزان هستیم!

خرید کفپوش شطرنجی

نویسنده: بهنام رشیدی

چرا که حسّی کلاسیک و نوستالژیک را در فضا ایجاد می کند و کسانی که به دنبال این مولّفه ها در طرّاحی دکوراسیون داخلی فضای مورد نظر خود هستند، با یکی از بهترین و ایده آل ترین گزینه ها روبرو هستند.

به طور کلّی، کفپوش شطرنجی به دو دسته تقسیم می شود: کفپوش های تایل مربّعی و کفپوش های رولی.

در بخشی از آشپزخانه یا حتّی تراس می توان از این طرح استفاده کرد.