راهنمای خرید و قیمت کفپوش

کفپوش ورزشی خانگی

قیمت و خرید کفپوش ورزشی خانگی

انتخاب کفپوش ورزشی خانگی شاید یکی از سخت ترین انتخاب های معماران و ساختمان سازان باشد. جیم های خانگی نه آنقدر حرفه ای هستند که برایشان هزینه زیادی کنیم و نه آنقدر بی اهمیت و ساده هستند که بتوانیم با نصب یک کفپوش معمولی سر و ته داستان را جمع کنیم. متاسفانه ورزش کردن همان اندازه که ضامن سلامت ماست، می‌تواند خطرناک باشد و سلامتی مان را به خطر اندازد. و این اتفاق فقط به این دلیل رخ می‌دهد که ایمنی و استانداردهای محل ورزش رعایت نشده است. 

بنابراین اگرچه ورزش کردن در خانه لذت بخش و بی دردسر و راحت تر از ورزش کردن در باشگاه است اما اگر تصمیم به این کار گرفته‌اید، تصمیم تان را به موجه ترین و ایمن ترین شکل ممکن اجرا کنید و برای جیم خانگی تان بهترین ها را فراهم آورید.

کفپوش مناسب ورزشی خانگی

کفپوش ورزشی خانگی مناسب را باید بر اساس معیارهای متعددی انتخاب کنید. معیارهایی مثل اینکه فضایمان به چه اندازه است و قصد انجام چه ورزشی را داریم، از میز یا دستگاه استفاده می شود یا اینکه ورزش ساده ای همانند یوگا را مد نظر داریم. همه این موارد ارتباط مستقیمی با انتخاب کفپوش دارد. به عنوان مثال اگر قرار است در خانه از میز ورزشی استفاده کنید، کفپوش پی وی سی انتخاب مناسب تری است اما اگر ورزشی مثل یوگا را انجام می‌دهید، یک مت یا کفپوش فومی که خرج زیادی هم روی دست تان نمی‌گذارد، هم کفایت می‌کند. 

البته هستند افرادی هم که ترجیح می دهند بخشی از یک اتاق را با تایل های گرانولی بپوشانند و فقط از آن قسمت برای ورزش استفاده کنند و باقی فضا را با کفپوش معمولی و دلخواه خود بپوشانند. اگر شما هم جزو این افراد هستید، گزینه های خوبی پیش روی تان است. مثلا کفپوش تایل کات بابل نیازی به چسب ندارد و در صورت اسباب کشی می توانید آن را به راحتی با خودتان ببرید یا از آن در کل اتاق هم استفاده کنید. 

از سوی دیگر، نوعی از کفپوش های فومی پازلی وجود دارند که بسته های یک متری دارند و در کنار هم قرار می گیرند. استفاده از مت و نصب کفپوش پی وی سی و کفپوش های فومی هم انتخاب های دیگر برای نصب در محیط ورزشی خانگی شما هستند.

ارزانترین کفپوش های ورزشی خانگی

اگر به هر دلیلی به دنبال یک کفپوش ارزان برای پوشاندن محیط ورزشی خود در خانه هستید، کفپوش رول رنگی در بین کفپوش های ورزشی و اسفنجی از ارزانترین کفپوش هاست و قیمت آن از حدود 140 هزار تومان شروع می‌شود. البته کفپوش رول طرح چوب نیز برای این منظور مناسب است که قیمت پایین تری دارد و از متری 90 هزار تومان آغاز می‌شود. در این میان، کفپوش مدل جیم فیت برای محیط های مسکونی و خانگی بهترند چون پشت آنها حالت اسفنجی دارد و بسیار نرم است.

کفپوش گرانولی به عنوان کفپوش ورزشی خانگی

وقتی صحبت از کفپوش های ورزشی می شود، تناسب و یا عدم تناسب برخی از کفپوش ها با محیط را در ذهن خود تصور می کنیم. کفپوش گرانولی از جمله کفپوش هایی هستند که بدون شک در خانه حتما باید به صورت تایل خریداری شوند، چون امکان اجرای کفپوش گرانولی درجاریز فقط در یک اتاق خانه وجود ندارد و بیشتر برای مکان‌هایی با مساحت بالا به کار می‌رود. 

با این حال اگر از حالت تایل آن استفاده می کنید، هم مدل پازلی آن برایتان کارآمد است و هم مدل تایل آن اما مطمئنا مدل تایل بهتر و مناسب تر به حساب می‌آید و بیشتر پیشنهاد می‌شود. چون قطعات کفپوش در مدل پازلی به یکدیگر کلیک می شوند و چندان محبوب نیستند در حالی که کفپوش گرانولی تایل با لبه های ساده روی کف زمین کار می شود و گزینه بهتری برای جیم های خانگی به شمار می‌رود.

مزایا و معایب و قیمت کفپوش اسفنجی به عنوان کفپوش ورزشی خانگی

یکی دیگر از نمونه کفپوش های ورزشی، کفپوش های اسفنجی نام دارند که دارای دو مدل هستند:

  • کفپوش ورزشی اسفنجی رشته ای
  • کفپوش اسفنجی ورزشی رول رنگی و جیم فیت

این نوع کفپوش ورزشی با دو مدل مذکور دارای مزایایی همچون ضربه پذیری بالاست، و مهم تر اینکه قیمت کفپوش اسفنجی هم بسیار مناسب و اقتصادی است. البته معماران داخلی از کفپوش اسفنجی برای مکان هایی کمک می گیرند که نمی‌خواهند کفپوش مورد نظرشان به زمین بچسبد. به خصوص که این کفپوش سنگین نیست و مصرف کنندگان در هر زمان که بخواهند، می توانند آن را از روی زمین جمع کنند و با خود به جای دیگری ببرند یا آن را بفروشند. کفپوش های اسفنجی دارای تنوع رنگی بسیار زیبایی است و مقاومت بالایی در برابر تردد و همچنین ضربه دارد.

استفاده از تاتامی به عنوان کفپوش ورزشی خانگی

کفپوش تاتامی باشگاه ورزشی یا کفپوش تاتامی زمین بازی کودک! اگر به دنبال این هستید که از کفپوش تاتامی برای جیم خانگی تان بهره ببرید و آن را یک پوشش خوب برای باشگاه یا فضای ورزشی می‌دانید، بد نیست این نکته کلی را بدانید که کفپوش های تاتامی بیشتر در مهدکودک ها و زمین های بازی کودکان استفاده می شوند و برای ورزش هایی مثل بدنسازی که وزنه های سنگین روی آنها می‌افتد، اصلا مناسب و مفید نیستند. به علاوه این نوع کفپوش ها مثل مت های کم عرض نیستند که به راحتی جمع شوند. 

در حقیقت مت ها پس از جمع شدن به صورت رول کوچکی با عرض 70 یا 80 سانتی متر درمی آیند ولی کفپوش های تاتامی دارای ابعاد بزرگ تر و حجیم تری هستند و برای جمع آوری این کفپوش ها به فضای بزرگتری نیاز دارید. بنابراین توصیه ما این است که از کفپوش تاتامی در یک محیط ورزشی خانگی استفاده نکنید. ولی اگر تصمیم نهایی شما کاربرد کفپوش تاتامی باشگاه ورزشی است و مایلید آن را بر روی زمین خود نصب کنید، حتما محصولی را بخرید که 20 میلی متر ضخامت داشته باشد و البته تلاش کنید که وزنه و دمبل را روی آن نیندازید یا دستگاه های سنگین را روی آن قرار ندهید.

بهترین گزینه برای کفپوش ورزشی خانگی

با توجه به مشخصات و ویژگی های منازل مسکونی و ایجاد یک فضای ورزشی در خانه، انتخاب و کاربرد کفپوش تایل نیو دیزاین می‌تواند بهترین پیشنهاد و گزینه برای شما باشد. به عنوان مصرف کننده می توانید این کفپوش را در زمان دلخواه جمع و دوباره پهن کنید. 

لابد نگران این هستید که باز و بسته کردن مداوم این کفپوش به آن آسیب می رساند، ولی آسوده خاطر باشید، زیراکه جمع کردن و باز و بسته کردن این کفپوش به دفعات مکررهیچ مشکلی به وجود نمی آورد و به محصول آسیب وارد نمی‌کند. کلیک های این کفپوش آسیب نمی‌بیند و تمام ویژگی های خوب برای کاربرد در یک باشگاه جمع و جور و کوچک را دارد. به علاوه این کفپوش تنوع رنگی بالایی دارد و کار انتخاب را برایتان ساده می‌کند.

نکات اولیه پیش از انتخاب و خرید کفپوش ورزشی خانگی

همانطور که پیش از این گفتیم، ابتدا باید خواسته خود را بشناسیم و تعیین کنیم. استفاده از وسیله یا ابزار، کاربرد میز، دمبل و هالتر، قرار دادن تردمیل و یا دوچرخه در محیط ورزشی خانگی رابطه مستقیمی با انتخاب نوع کفپوش دارد. اگر از وسایلی که عنوان کردیم استفاده می‌کنید، بهتر است کفپوش تایل گرانول و یا تایل ورزشی مانند نیودیزاین را به عنوان کفپوش نصب کنید. ولی قبل از همه این موارد بیایید یک نظر اجمالی به همه کفپوش های مناسب و موجود ورزشی در بازار بیاندازیم.

کفپوش ورزشی خوب برای ورزش های با وزنه

کفپوش های تایل به صورت 50 در 50 پولکی پازلی و 50 در 50 پازلی ورزشی، کفپوش نیودیزاین و دایمند، کفپوش های ورزشی 30 در 30 طرح پازل، کفپوش هایی هستند که نیاز به چسب ندارند و قرار دادن وسایل ورزشی سنگین یا افتادن دمبل بر روی آنها به محصول، آسیب وارد نمی‌کند. به غیر از این محصولات، کفپوش گرانولی هم می‌تواند بین گزینه هایتان باشد که برای این منظور محصول خوبی به شمار می‌رود.

کفپوش ورزشی خوب برای ورزش های بدون وزنه

بعضی ورزشها نیاز به کفپوش خاصی ندارند. برای مثال، ورزشی مثل یوگا را تصور کنید. شما مستقیم روی زمین می نشینید و به کفپوشی نرم نیاز دارید، مثل کفپوش اسفنجی و کفپوش فوم ورزشی و کفپوش پی وی سی که گزینه آخر است. حتی میتوانید از مت هم به عنوان پوششی برای سطح زمین کمک بگیرید.
علاوه بر آن، این روزها که بیشتر مردم آپارتمان نشین شده اند و در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند، دغدغه هایشان مزاحم نشدن همسایه ها و کاستن سر و صدای درون آپارتمان هاست. آپارتمان ها به گونه ای کنار هم ساخته شده اند و سطوح آنچنان نازک است که حتی صدای عطسه همسایه ها هم شنیده می شود. 

بنابراین، وقتی می خواهیم ورزش کنیم، گذشته از انتخاب ساعات مناسب برای ورزش باید به سر و صدای دستگاه ها و ابزار ورزشی خود هم دقت کنیم. مثلا طناب زدن، حرکات پرشی دارد و باعث آزار و اذیت همسایه طبقه پایین می شود اما می توان از کفپوش فوم ورزشی کمک گرفت تا صدا تا حدود بسیار زیادی کاسته شود. یا مثلا کفپوش گرانولی که ضربه گیر است و تا حد معقولی از صدای بلند جلوگیری می کند، می‌تواند برای کسانی که در آپارتمان ورزش می‌کنند، کار راه انداز و حلال مشکلات باشد.

در نتیجه، برای شروع ورزش در خانه، ابتدا در نظر بگیرید که آیا می خواهید از دستگاه و لوازم ورزشی استفاده کنید و پس از آن نوع ورزش خود را تعیین کنید و با توجه به این دو مورد کفپوش انتخاب کنید. در آخر، فراموش نکنید که گروه پشتیبانی کفپوشان همیشه برای اینکه توضیحات کاملی را برای انتخاب محصول مناسب و رنگ دلخواه به شما بدهند، حاضرند. 

شما می توانید با یک تصمیم گیری دقیق و مشاوره با کفپوشان، محیط ورزشی دلخواه خود را در خانه خلق کنید و رویای خود را تحقق ببخشید. همه ما خواهان سلامتی و نشاطیم. مطمئنا شما هم در زندگی به تغییری اساسی نیاز دارید و سلامتی بدن و روح شما در گروی زمانی برای ورزش است، چه بهتر که این تغییر را در خانه خود احساس کنید.

کفپوشان مجری تخصصی خرید کفپوش ورزشی خانگی

تیم کفپوشان برای جلب رضایت مشتریان، شما را در تمامی مراحل خرید و نصب همراهی کرده تا مناسب‌ترین نوع کفپوش با توجه به کاربری مورد نظرتان را خریداری و به بهترین شکل ممکن نصب کنید. تیم تخصصی کفپوشان سطحی ایمن و زیبا را به باشگاه شما هدیه می‌دهد. تنها کافی است با شرکت تماس حاصل فرمایید و یا از طریق وب سایت و صفحه تخصصی فروشگاه در اینستاگرام، از چند و چون قیمت ها، کاربری ها و نکات فنّی محصولات اطّلاعات کافی و کاملی را به دست آورید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها