دکوراسیون محل کار

نقش رنگ ها در دکوراسیون مغازه خرده فروشی

نقش رنگ ها در دکوراسیون مغازه خرده فروشی

همانطور که پیش از این گفتیم، دکوراسیون و نوع چیدمان وسایل در مغازه ها یکی از فاکتورهای مهم در جلب مشتری و خریدار است. امروزه برخی از مغازه ها برای دکوراسیون مغازه خود از افراد حرفه ای کمک می گیرند. جنت گرنت، یکی از طراحان دکوراسیون است که در آمریکا بیش از 1000 مغازه را طراحی کرده است و به تمام صاحبان مغازه های خرده فروشی توصیه هایی می كند كه افراد می توانند به وسیله آن مغازه زیباتر و شیك تری داشته باشند.

اهمیت رنگ در دکوراسیون مغازه خرده فروشی

گرنت اشاره می کند كه کاربرد رنگ های خنثی برای دیوارهای یك مغازه خرده فروشی، بهترین گزینه هستند. در حال حاضر، با استناد به گفته های جنت گرنت یادآور می شویم که صاحبان مغازه باید به طور مرتب از رنگ های خیلی روشن بر روی دیوارهای مغازه های خرده فروشی خود استفاده کنند. جنت گرنت اضافه می کند که طرح و نقشه نیز موضوع بسیار مهمی است بنابراین چون رنگ مغازه در فروش محصولات شما موثر است، از مشاوران حرفه ای رنگ کمک بگیرید. ولی اگر این کار برای شما هزینه بر است، چندین اصل اساسی وجود دارد که می توانید با توجه به آنها درباره رنگ مناسب مغازه تان تصمیم بگیرید.

انتخاب رنگ ها و تناسب آنها با محصولات

هر تصمیمی که برای دکوراسیون مغازه خرده فروشی خود می گیرید، حتما از رنگ هایی استفاده کنید که جلوه محصولات تان را در دید مشتریان بیشتر کند. مثلا اگر كالای مغازه تان، اسباب بازی و لباس کودکان است، از رنگ های روشن اصلی و دیوارهای سفید استفاده کنید. رنگ های پرانرژی مثل نارنجی و زرد برای فروشگاه های لوازم ورزشی مناسب هستند. همچنین بد نیست بدانید كه فروشگاه غذاهای سالم از رنگ های طبیعی مانند گندمی و سبز استفاده می کنند.

سقفی به رنگ مشکی

بیشتر افراد، حتی نمی توانند تصور کنند که سقف خانه شان را مشکی کنند چون این رنگ برای فضای خانه مناسب نیست. ولی همین رنگ برای جاهایی مثل مغازه خرده فروشی عالی است. سقف مشکی باعث می شود بیننده حس کند سقف به زمین نزدیک است و این احساس، فضایی صمیمی و دوستانه را در مغازه ایجاد می كند. همچنین برای افزایش این تاثیر در دکوراسیون مغازه خرده فروشی، می توانید از چراغ هایی استفاده کنید که بلند، از سقف آویزان و به زمین نزدیک هستند.

استفاده از رنگ برای مشخص کردن فضای عمودی

رنگ، یکی از راه های خیلی خوب برای مشخص کردن مرز بین نمایش محصولات و ناحیه فروش آنها است. در یک مغازه خرده فروشی، دیوارهای شما فضاهای عمودی ای را برای قرار دادن محصولات و فروش ایجاد می كنند. اما تنها استفاده از یک رنگ برای تمام قفسه های دیواری و طبقه های دکوری، همه چیز را در هم بر هم نشان می دهد. درعوض، به گونه ای از رنگ استفاده کنید که فضاهای مختلف را مجزا كرده و باعث می شود هر ناحیه به فضایی واحد تبدیل شود.
همانند رنگ ها، از طرح ها یا نقوش هم برای بهبود نمای دکوراسیون مغازه خرده فروشی تان استفاده کنید. می توانید دیوار باریکی را نارنجی روشن کنید و دیوار دیگری را سبز تا به این وسیله بعضی از محصولات تان را به شكل ویژه ای به مشتری نمایش دهید. از قاب عکس های رنگ شده نیز کمک بگیرید و آنها را در امتداد دیواری با رنگ خنثی به صورت ضربدری و با فاصله های مختلف نصب کنید. از این قاب عکس ها می توانید به عنوان پس زمینه قفسه ها هم بهره ببرید.

تعادل در شدت رنگ

از آنجاکه رنگ های روشن توجه مشتریان را جلب می کند، استفاده از این رنگ ها با کنتراست بالا سبب می شود آشفتگی و شلوغی فضای شما به حداقل برسد. نترسید و از این نوع رنگ ها برای مغازه خود استفاده کنید. مثلا در طول یک دیوار از رنگ فوشیای روشن استفاده کنید. و در هر قسمت مغازه از این رنگ کمک بگیرید، اما یادتان باشد که اغراق نکنید یعنی سراسر مغازه را بیش از اندازه با رنگ های روشن نپوشانید. به این صورت که از یک رنگ روشن روی دیوار خود استفاده کنید تا برخی از محصولات خاص را بهتر نشان دهد اما برای باقی دیوارها از رنگ های خنثی استفاده کنید.
در اینجا، با قدرت رنگ ها آشنا و متوجه شدید که چگونه رنگ ها می توانند در هر قسمت از مغازه نقش خاصی را از خود ایفا کنند و تاثیر به سزایی روی نمایش و فروش محصولات بگذارند.

 

منبعhttps://bizfluent.com/list-5927789-retail-shop-paint-ideas.html

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها