محاسن و معایب موكت تایل

0
705

محاسن موكت تایل در یك نگاه

پیش از این درباره چیستی و ماهیت این موکت ها نوشته بودیم. اكنون می‌خواهیم بدانیم چرا باید از موكت تایل استفاده كنیم. آنها دارای طیف وسیعی از مزایا هستند که برخی از آنها عبارتند از:

  • نصب آنها نسبت به موکت های رولی آسان‌تر و ابزار نصب­شان نیز در بازار برای مصرف‌كننده موجود است. این ابزارها دستور العمل ساده‌­ای برای استفاده دارند و اندازگیری با آنها برای نصب موکت نیز آسان است.
  • می‌­توانید مستقیما بر روی سطح زیرین آنها نصب کنید. به علاوه هنگام نصب بر روی سطوحی از جنس چوب یا موزائیک نیز مشكلی پدید نمی‌آید. بدین طریق شما به سرعت و با کمترین زحمت یك كفپوش نو در خانه یا محل كارتان خواهید داشت. در حقیقت تلاشی که برای نصب بسیاری از انواع کفپوش نیاز است، در این جا احساس نمی‌شود.
  • نظافت و مراقبت تایل به مراتب راحت تر است. برای نصب­شان چسب یا هیچ لایه زیرینی نیاز نیست. هر تکه آن در صورت لزوم قابل جابه جایی و جایگزینی است. یک تایل آن را می­توان به تنهایی شست و بعد از خشک شدن دوباره نصب کرد. همچنین یک قسمت از آن در صورت آسیب، بدون نیاز به تعویض کل موکت، قابل تعمیر یا تعویض است.
  •  به شما آزادی عمل گسترده‌­ای برای طراحی محیط­ می­‌دهند. با کمک آنها می­‌توان ژرفا و الگوهای بیشتر و متنوع تری ایجاد کرد.
  • بسیار از انواع این نوع موکت در برابر آسیب‌های ناشی از لکه، مقاومند. به خصوص اگر نگران لکه گذاری حیوان خانگی­ یا کودک نوپای­تان هستید این مورد قابل توجه است. هرچند كه ممكن است حتی افراد بزرگتر هم با سهل انگاری‌هایی لکه ایجاد کنند!

درباره موکت تایلمعایب موکت تایل در یک نگاه

این نوع موکت اشکالاتی نیز دارد که بهتر است در مورد آنها آگاه باشید. این موارد شامل گزینه­‌های زیر است:

  • درزهای آن به راحتی قابل دیدن است. در مقایسه با کنارهای موکت های رولی، درز این موکت ها به چشم می‌­آیند. اگر در نصب آنها دقت عمل رخ ندهد، درزها حتی ناصاف و ناهموار نیز می­‌شوند.
  • همانند موکت های رولی این موکت ها نیز نباید در معرض مداوم رطوبت قرار گیرند. مکان­‌هایی که ممکن است کپک یا زنگ‌­های گیاهی وجود داشته باشد، مناسب این موکت نیستند. سطح زیرین آنها باید تمیز بوده و این امر در نتیجه نصب، تاثیرگذار است.
  • مورد آخر هم این است كه از موکت های رولی گران‌تر هستند.

 

موکت تایل خارجی

شاید دلایل زیادی وجود داشته باشد که در تولید موکتهای تایل ، ما با تنوع زیادی از تولیدکنندگان روبرو نیستیم. در واقع این نوع موکت در بازار ایران تحت برندهای محدودی یافت میشود. یکی از بهترین برندهایی که در زمینه تولید موکت تایل بسیار خوش آوازه است، کمپانی چینی ویلتون ، تحت لیسانس کشور انگلستان است. موکت های ویلتون دارای ویژگی هایی هستند که نمایانگر کیفیت بالا و درک صحیح تولیدکننده از نیاز مصرف کننده بوده است. این موکت ها عایق انعکاس صدا هستند، مقاومت خوبی در برابر حرارت دارند، مقرون به صرفه هستند و تعمیر و نگهداری آن ها آسان است.

موکت تایل ایرانی

در چند سال اخیر کمپانی های تولیدکننده موکت در ایران، در زمینه تولید این نوع موکت چندان فعال نبوده اند اما برخی برندها با شناخت درست از درخواست موجود برای این موکت ها، محصولات خوبی را روانه بازار کرده اند. در حال حاضر فعالترین و تنها تولید کننده موکت های نوع تایل ایرانی، کمپانی آرتاست که توانسته است با شناخت خوب از نیاز مشتریان، نمونه های خوب، با دوام و پرفروشی را تولید کند.

خوب است بدانید آنچه از آن به عنوان موکت نوع تایل پالاز موکت یاد میشود، در واقع موکت رول با طرح مشابه تایل است ، موکتی به نام راش و این کمپانی هیچ موکت تایلی تولید نمیکند. هنگام خرید و سفارش محصول به این نکته توجه کنید و با آگاهی بیشتر خرید کنید.

همچنین موکت های طرح آیسو و آیهان از برند ظریف مصور نیز دارای همین ویژگی هستند. طراحی آن ها به گونه ای است که پس از نصب، نمای نزدیک به موکت های تایل دارند در حالی که در واقع موکت رول هستند و شرکت ظریف مصور نیز در حال حاضر موکت تایلی در دست تولید ندارد.

درباره موکت تایلموکت تایل ارزان

در یک نتیجه گیری کلی میتوان گفت قیمت موکت تایل در محدوده قیمت های گران و لوکس موکت قرار میگیرد و موکت ارزانی نیست. شاید بارزترین علت این قیمت گذاری، لایه زیرین نسبتا مستحکمی باشد که درموکت های تایل استفاده میشود و به نسبت موکت های رول هزینه بر تر است. اما اگر بخواهیم به قیمت کمتر خرید موکت تایل اشاره کنیم، به ترتیب محصولات موکت آرتا به عنوان موکت تایل داخلی و موکت ویلتون به عنوان موکت تایل خارجی در لیست موکت تایل ارزان قیمت قرار دارند. اما توجه به این نکته را فراموش نکنید که قیمت کمتر الزاما به معنای کیفیت پایین تر نیست. کافی است شرایط محیط نصب را بسنجید، بودجه خود را به درستی برآورد کنید، در مورد ویژگی های موکت های تایل موجود در بازار مطالعه کنید تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید. تیم مشاوره کفپوشان در تمامی این مراحل همراه شما خواهد بود.

همچنین می توانید درباره‌ی تعویض موکت بخوانید.

 

 

محصولات مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید