راهنمای خرید و قیمت کفپوش

کفپوش هتروژن

کفپوش هتروژن

کفپوش هتروژن به کفپوش هایی گفته می شود که از سه لایه متفاوت تشکیل شده اند. لایه زیرین لایه پی وی سی، لایه میانی لایه فیلم یا همان طرح کفپوش و لایه نهایی که ورلایر یا سافت لایر گفته می شود، لایه ای است که اصطلاحاً کلاس ترددی کفپوش را تعیین می‌کند. دلیل تولید کفپوش های هتروژن ، قیمت مناسب تر آنها است؛ زیرا لایه زیرین کفپوش های هتروژن از پی وی سی ساخته می شود که قیمت مناسب تری دارد و از سوی دیگر کفپوش هتروژن ویژگی هایی تقریباً مشابه با کفپوش هموژن دارد که قیمت آن بالاتراست. در ادامه به شرح این موضوع می پردازیم.

کفپوش هتروژن

انواع کفپوش هتروژن

به طور کلی کفپوش های هتروژن در دو نوع تایل و رول تولید می شوند که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارد. در ایران فعلاً توانمندی تولید کفپوش های تایل هتروژن وجود دارد و امکان تولید کفپوش های رول هتروژن نیست. از کفپوش های تایل تولید ایران، می توان به کفپوش هرمس و کفپوش کریستال اشاره کرد و کفپوش های رول که به صورت وارداتی هستند شامل کفپوش اسمارت از برند تارکت و کفپوش فترا و کفپوش سفیر محصول برند گربو می باشند. در ادامه توضیحاتی راجع به این کفپوش ها ارائه می کنیم.

کفپوش تایل هرمس

کفپوش تایل هرمس کفپوش بسیار پر فروش ایرانی است که دارای طرح های متنوع سنگ و بتن است. این کفپوش دارای ورلایر 0.4 میلی متر است و ضخامت آن نیز 3 میلی متر می باشد که بسیار پرفروش است و از نظر طرح و رنگ بندی از کفپوش های نسل جدید محسوب می شود.

کفپوش هموژن هرمس
کفپوش هموژن هرمس

کفپوش تایل کریستال

کفپوشی است که بر اساس نیاز بازار به کفپوش هایی با قیمت پایین تر و طرح های مشابه با طرح های هموژن و کفپوش بیمارستانی طراحی شده، تنوع رنگی مطلوبی دارد و همانند کفپوش هرمس دارای ورلایر 0.4 و ضخامت 3 میلی متر است و در ابعاد 45 در 45 تولید می شود.

کفپوش اسمارت

کفپوش رول هتروژن است که محصول برند تارکت آلمان هست. ضخامت 2 میلی متر و ورلایر 0.7 میلی متر این ویژگی را به کفپوش اسمارت می دهد که در کاربری های پرتردد و بیمارستانی قابل استفاده باشد. همچنین تمام ویژگی های آنتی باکتریال، تردد چرخ و استانداردهایی که مربوط به پروژه های بیمارستانی است در کفپوش اسمارت وجود دارد.

کفپوش فترا

فترا یکی از مطرح ترین کمپانی های کشور چک است که با تنوع زیاد، یکی از نامدار ترین برندها در صنعت تولید کفپوش هتروژن می باشد و توانایی تولید کفپوش های رول و تایل را دارد. کفپوش فترا دارای ضخامت 2 میلی متر و ورلایر نهایی 0.8 میلی متر هست که ضخامت بسیار بالایی برای رویه محسوب می شود و استاندارد های بالایی را به این کفپوش بخشیده است. فترا از کفپوش های بسیار پرفروش و قدیمی در بازار کشور است.

کفپوش سفیر

این کفپوش محصول برند گربو مجارستان است که استانداردهای بسیار بالایی را از آن خود کرده است مانند استاندارد آنتی باکتریال، استاندارد تردد چرخ، قابلیت درز جوش و ویژگی های دیگری که این محصول را میتواند در کاربری های پرتردد تجاری و بیمارستانی در فضای عمومی به عنوان گزینه ای بسیار مطلوب و مناسب، مطرح کند.

کفپوش هموژن فترا
کفپوش هموژن فترا

ویژگی های کفپوش هتروژن

کفپوش هتروژن از کفپوش هایی است که توانسته بخش زیادی از بازار را به خود اختصاص دهد. دلایل این امتیازات به شرح زیر است:

قیمت مناسب

کفپوش هتروژن به نسبت کفپوش هموژن قیمت مناسب تری دارد. به کفپوش های هموژن کفپوش های تمام مواد گفته می شود؛ زیرا تمام مواد تشکیل دهنده آن و پروسه تولید آن گران قیمت است و پرتی زیادی به جا می گذارد. بنابراین کفپوش هتروژن در عین حال که ویژگی های کفپوش هموژن را تا حدود زیادی تأمین میکند، به دلیل پی وی سی که در لایه زیرین آن قرار دارد مقرون به صرفه است به گونه ای که کفپوش هتروژن حدود 30 تا 40 درصد نسبت به کفپوش هموژن مشابه، قیمت مناسب تری دارد که ویژگی مطلوب این کفپوش می باشد.

تنوع طرح به دلیل استفاده از فیلم

یکی از ایرادهایی که به کفپوش های هموژن وارد می شود این است که از نظر طرح، تنوع بسیار محدودی دارند به این دلیل که از موادی تشکیل شده اند که در پروسه تولید قابلیت اینکه طرح خاصی را بتوان روی آنها پیاده کرد وجود ندارد. اما کفپوش های هتروژن به دلیل استفاده از فیلم های طرح، قابلیت تولید با انواع طرح ها را دارد. از طرح های سنگ و بتن و چوب گرفته تا طرح های بیمارستانی و … که این جزء مهم ترین مزایای کفپوش های هتروژن است و برای کاربران با سلیقه های متفاوت می تواند بسیار مفید باشد.

مقاومت ترددی بالا در کلاس های پرتردد

کفپوش های هتروژن بویژه کفپوش های رول اروپایی به دلیل ورلایر(ضخامت لایه رویی) بالایی که دارند، میتوانند در برابر سایش تا سال های سال مقاوم باشند مانند فترا، اسمارت و سفیرکه به دلیل دارا بودن ورلایر 0.7 و 0.8 میلی متر، در پروژه های بسیار پرتردد مثل پروژه های تجاری یا بیمارستانی (که روی آنها با چرخ و ویلچیر تردد زیاد صورت می گیرد) به دلیل مقاومت بالا می توانند برای سال های متمادی کیفیت شان را حفظ کنند.

قابلیت تولید به صورت رول و تایل

کفپوش های هتروژن این قابلیت را دارند که به صورت رول و تایل تولید شوند. (برای اطلاعات بیشتر راجع به مزایای کفپوش های وینیل تایل و رول به مقاله ای که در این باره تهیه شده مراجعه فرمایید.) اما به طور کل، کفپوش های رول و تایل هر کدام ویژگی های خاص و مزایا و معایبی دارند. کفپوش هتروژن به دلیل اینکه امکان تولید به هر دو صورت رول و تایل را دارد می تواند بر اساس نیاز مشتری به هر دو صورت رول و تایل در دسترس قرار گیرد.

کاربری های کفپوش هتروژن

کفپوش هتروژن به دلیل مقاومت ترددی بالا و تنوع در ساختار تولیدی و طرح، کاربری های متفاوتی دارد که در اینجا به بخشی از آنها اشاره می کنیم. مهم ترین مزیت این کفپوش ها کاربری بیمارستانی است به دلیل اینکه این کفپوش ها قابلیت تولید به روش آنتی باکتریال و نیز امکان تولید به صورت رول را دارند که در پروژه های بیمارستانی بسیار پرطرفدار است و این ویژگی ها کفپوش هتروژن را با توجه به قیمت مناسب به کفپوشی محبوب در پروژه های بیمارستانی تبدیل کرده است. کاربری دیگر مربوط به پروژه های تجاری است. به دلیل مقاومت سایشی و مقاومت ترددی بالای این کفپوش، مدارس و فضاهای آموزشی می توانند از این کفپوش بهره ببرند. 

همچنین ادارات که تردد بالایی در آنها رخ می دهد، از دیگر طرفداران کفپوش های هتروژن هستند. این کفپوش ها در پروژه های ورزشی مثل باشگاه بدنسازی در قسمت هایی که دستگاه ها و وزنه های سنگین قرار دارند و فشار نقطه ای بالا تحمل میشود، می تواند گزینه مناسبی باشد. دراین موارد با توجه به تنوع طرح و ویژگی هایی که کفپوش هتروژن دارد می تواند گزینه ای ایده آل در باشگاه های ورزشی و در بخش هایی باشد که ویژگی ضربه پذیری کفپوش در الویت نیست و بحث‌های ترددی و تحمل فشار نقطه ای اهمیت بیشتری دارد.

قیمت کفپوش هتروژن

قیمت کف پوش هتروژن در حال حاضر در کشور ما از 320 هزار تومان در مدل های ایرانی مانند هرمس و کریستال آغاز می شود و به کفپوش های اروپایی و وارداتی مانند سفیر، فترا و اسمارت که قیمت شان بین 500 تا 550 هزار تومان می باشد، می رسد.

خرید کفپوش هتروژن

شما می توانید به راحتی از طریق وب‌ سایت کفپوشان مدل های مختلف کفپوش هتروژن را بررسی نموده، از کارشناسان فروش ما اطلاعات فنی را دریافت و محصولات را با هم مقایسه و نهایتاً اقدام به خریدی هوشمندانه و آگاهانه فرمایید.

سوالات متدوال

کفپوش هتروژن به کفپوش هایی گفته می شود که از سه لایه متفاوت تشکیل شده است. لایه زیرین لایه پی وی سی، لایه میانی لایه فیلم یا همان طرح کفپوش و لایه نهایی که ورلایر یا سافت لایر گفته می شود لایه ای است که اصطلاحاً کلاس ترددی کفپوش را تعیین می‌کند.

به طور کلی کفپوش های هتروژن در دو نوع تایل و رول تولید می شوند که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارد و در کشور ما هم قابلیت تولید کفپوش های تایل هتروژن وجود دارد.ولی کفپوش های رول هتروزن در ایران تولید نمی شوند. از کفپوش های تایل تولید ایران، می توان به کفپوش هرمس و کفپوش کریستال اشاره کرد و کفپوش های رول که به صورت وارداتی هستند شامل کفپوش اسمارت از برند تارکت و کفپوش فترا و کفپوش سفیر محصول برند گربو میباشند.

1. کفپوش هتروژن حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد نسبت به کفپوش هموژن مشابه، قیمت مناسب تری دارد. 2. به دلیل استفاده از فیبرتنوع طرح دارد. 3. در پروژه های بسیار پرتردد مثل پروژه های تجاری یا بیمارستانی (که روی آنها با چرخ و ویلچیر تردد زیاد صورت می گیرد) به دلیل مقاومت بالا می تواند برای سال های متمادی کیفیتش را حفظ کند. 4. کفپوش هتروژن به دلیل اینکه امکان تولید به هر دو صورت رول و تایل را دارد میتواند بر اساس نیاز مشتری به هر دو صورت رول و تایل در دسترس قرار گیرد.

 

باتوجه به ویژگی هایی که دارد گزینه ای ایده آل برای بیمارستان ها، پروژه های تجاری و سالن های ورزشی می باشد.

 

کفپوش هتروژن از نرخ 320 هزار تومان (نمونه های ساخت ایران) تا 550 هزارتومان (برندهای اروپایی و وارداتی) در دسترس می باشد.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها