راهنمای خرید و قیمت کفپوش

کفپوش روف گاردن

خرید و قیمت کفپوش روف گاردن

با گسترش شهرها و ساخت و سازهای بی‌رویه کمبود فضای سبز و فضاهایی که برای استراحت در نظر گرفته می‌شود به شدت احساس می‌شود. پارک‌ها و بوستان‌ها تا حدودی میتواند مرحمی بر این درد باشند ولی دوری و ازدحام در اینگونه فضاها معماران شهرساز را بر آن داشت تا از فضاهای بلا استفاده بیشترین و بهترین استفاده را بکنند. پشت بام‌ها جزو فضاهایی بوده اند که همواره بلا استفاده رها می‌شوند و کمترین موارد استفاده و تردد مربوط به این فضاها بوده است. کفپوش روف گاردن می‌تواند تا حدود زیادی پاسخگوی نیاز به فضای باز باشد.

روف گاردن چیست؟

روف گاردن یا باغ بام به فضایی در پشت بام منازل و مجموعه‌های عمومی مسکونی گفته می‌شود که همانند پارک یا حیاط طراحی می‌شوند و می‌تواند برای افرادی که در آن ساختمان یا مجموعه زندگی می‌کنند برای ساعت‌ها و زمان استراحت بسیار مفید باشد. در ساخت روف گاردن آیتم‌های بسیاری باید مد نظر قرار گیرد نظیر عایق‌بندی رطوبت بام، وزن متریال‌ها و لوازمی که در آنها قرار خواهند گرفت استفاده از عایق‌های صدا، کفپوش روف گاردن و …

در صورتی که بتوان در پشت بام از عایق‌بندی رطوبت مناسب استفاده شود می‌تواند فضای سبز و حتی درختان سبک و زینتی نیز در این فضا استفاده کرد که علاوه بر ایجاد حس بصری خوب از هوای مطلوب‌تری نیز بهره مند شد و در عین حال فضایی امن و سالم را برای فرزندان دلبندتان فراهم کنید.

ساخت روف گاردن ساده

روف گاردن یا باغ بام را می‌توان به روش‌های مختلف با متریال مختلف ساخت. اولویت در انتخاب متریال مقاوم در برابر تغییرات دمایی سرما/گرما رطوبت و تابش خورشید است. چمن مصنوعی، چوب پلاست، سنگ و…. را می‌توان در باغ بام استفاده کرد. به خاطر داشته باشید یکی از مهمترین فاکتورها برای ساخت و تجهیز روف گاردن سبک و کم وزن بودن متریال است. 

برای مثال برای ساختمان‌هایی که طراحی و اجرای روف گاردن پیش‌بینی نشده است، ۲۰ کیلو یا کمتر برای هر متر مربع در نظر گرفته می‌شود ولی در بناهای جدید که طراحی و محاسبه دقیقی برای اجرای روف گاردن در آنها لحاظ شده، تا ۵۰ کیلوگرم یا حتی بیشتر در نظر گرفته می‌شود و دیده شده که در بسیاری از موارد حتی استخر نیز اجرا میشود. یک فضای سبز کوچک یک آلاچیق و یک باربیکو می‌تواند حداقل نیاز شما به یک روف گاردن ساده را برآورده کند.

متریال‌های مورد استفاده در روف گاردن

چوب، چوب پلاست، سنگ، قلوه سنگ تزئینی، چمن مصنوعی و انواع کفپوش روف گاردن بیشترین کاربرد را دارند. چوب‌ها به صورت الوار با ضخامت‌های ۴ سانت به بالا که فراوری‌های خاصی روی آنها انجام می‌شود تا برای فضای بیرونی مناسب گردند گزینه ای فوق‌العاده اما بسیار گرانبهاست. چوب پلاست با ظاهری شبیه چوب ولی قیمت مناسب‌تر می‌تواند جایگزینی چوب باشند. سنگ نیز به دلیل مقاومت بالا در مقابل تغییرات دمایی بسیار کاربرد دارد به شرط آنکه ضخامت آن تا حد ممکن کم بوده تا باعث بالا رفتن وزن موجود در روف گاردن نشود. از قلوه سنگ نیز در حوضچه‌ها و آب نماها می‌توان استفاده کرد. 

چمن مصنوعی بدون شک محبوب‌ترین و پرمصرف‌ترین متریال مناسب کفپوش روف گاردن است. مقاومت بالا در مقابل تغییرات آب و هوایی، وزن سبک، نگهداری آسان و… باعث شده بیشترین فضا در روف گاردن به چمن مصنوعی تعلق گیرد. چمن‌های مصنوعی نیز انواع بسیار متفاوتی دارند و در ضخامت‌های ۸ تا ۳۵ میلی متر برای فضاهای تزئینی در دسترس خریداران هستند.

مجموعه کفپوشان چند انتخاب جذاب دیگر علاوه بر گزینه‌هایی گفته شده نیز برای شما در نظر دارد تا با کمک آنها بتوانید روف گاردنی زیباتر و رویایی‌تر داشته باشید. در ذیل به برخی آنها بصورت اختصاصی اشاره خواهیم کرد:

کفپوش تایل طرح چوب

این نوع کفپوش که بصورت تایل است با طرح برجسته و رنگ قوه ای کرم می‌تواند جایگزین مناسبی برای کفپوش چوبی باشد. این نوع کفپوش نیز مقاومت بسیار بالایی در مقابل تغییرات دمایی و جوی دارد. آب را از خود عبور می‌دهد. بسیار سبک است و اجرای آن بسیار ساده است. در ابعاد ۳۰*۳۰ این کفپوش قابل سفارش است و ضخامت آن نیز ۲ سانتی متر است. بنابراین می توان به عنوان کفپوش روف گاردن از آن استفاده کرد.

خرید و قیمت کفپوش روف گاردن طرح چوب
راهنمای خرید و قیمت کفپوش روف گاردن طرح چوب

کفپوش تایل طرح پارکت

این کفپوش نیز تمامی مشخصات کفپوش تایل طرح چوب را دارا است. با سطحی که یادآور چوب و پارکت و همانند آنها دارای گره هایی است که باعث می‌شود در هنگام بارندگی برف و باران از لیز خوردن افراد جلوگیری می‌کند. ابعاد آن نیز ضخامت ۲۰ میل و طول و عرض آن ۳۰*۳۰ می‌باشد. بصورت کلیک تایل هستند و توسط کلیک‌هایی که در دو سوی آن وجود دارد در یکدیگر چفت می‌شوند.

کفپوش تایل صنعتی

این نوع کفپوش همانگونه که از نامش مشخص است بیشتر برای فضاهای صنعتی و تولیدی کاربرد دارد. مقاومت در مقابل اجسام سنگین این کفپوش را کاملاً مناسب کارهای سنگین و صنعتی می‌کند. طرح زیبای مشکی و رنگ‌بندی متنوع و مقاومت در مقابل اجسام و جابجایی‌های سنگین کفپوش تایل صنعتی را نیز جزو گزینه‌های جذاب برای کفپوش روف گاردن قرار می‌دهد. این کفپوش در ابهاد ۵۰*۵۰ سانتی متر و ضخامت ۳٫۵ سانتی متر می‌باشد.

چمن مصنوعی

همانطور که اشاره شد چمن مصنوعی بیشترین استفاده را برای کفپوش روف گاردن دارد. بطور کلی چمن‌های مصنوعی به دو دسته کلی موکتی و تزئینی برای فضاهای روف گاردن تقسیم می‌شود. چمن مصنوعی موکتی دارای بافتی تک رنگ است و همانگونه که از اسمش پیداست حالتی موکتی دارد. در مقابل تردد بسیار مقاوم و قابل شستشو است. ارتفاع این نوع چمن عموما بین ۸ تا ۱۱ میلی متر است.

چمن‌های مصنوعی تزئینی در نوع بهاره و پائیزه در دسترس هستند که ارتفاع آنها بین ۱۵میل تا ۳۵ میل متغیر است. این نوع چمن کاملاً حس چمن طبیعی را منتقل می‌کند و در فصل گرم با کمی آبیاری سطحی و سبک می‌تواند حس قدم زدن در پارک را پس از آبیاری برایتان تداعی کند.

چمن مصنوعی مناسب کفپوش روف گاردن
خرید و قیمت چمن مصنوعی مناسب کفپوش روف گاردن

اجرا و خرید کفپوش روف گاردن

شما می‌توانید با مراجعه به دفتر مجموعه کفپوشان از نظرات کارشناسان در رابطه با طراحی و انتخاب متریال‌ برای کفپوش روف گاردن بهره مند شوید و بصورت حضوری خرید خود را انجام دهید. کارشناسان این مجموعه با حضور در محل پروژه و بررسی همه شرایط موجود شما را در امر انتخاب و اجرا راهنمایی خواهند کرد. در صورتیکه کالا یا متریال خاصی را انتخاب نموده‌اید می‌توانید بصورت غیرحضوری از طریق سایت اقدام به ثبت سفارش نمائید.

قیمت کفپوش روف گاردن

تیم کفپوشان برای جلب رضایت مشتریان، شما را در تمامی مراحل خرید و نصب همراهی کرده تا مناسب‌ترین نوع کفپوش با توجه به کاربری مورد نظرتان را خریداری و به بهترین شکل ممکن نصب کنید. تیم تخصصی کفپوشان سطحی ایمن و زیبا را به فضای شما هدیه می‌دهد. تنها کافی است با شرکت تماس حاصل فرمایید و یا از طریق وب سایت و صفحه تخصصی فروشگاه در اینستاگرام، از چند و چون قیمت ها، کاربری ها و نکات فنی محصولات اطّلاعات کافی و کاملی را به دست آورید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها