انواع موکت

دلیل انتخاب موکت کرم رنگ

دلیل انتخاب موکت کرم رنگ

پیش از آنکه به موضوع دلیل انتخاب موکت کرم رنگ بپردازیم، لازم است تا این نکته را در نظر داشته باشیم که انتخاب رنگ موکت امری است شخصی و سلیقه ای. افراد مختلف دارای سلایق مختلف هستند و بسته به نوع طرّاحی دکوراسیون داخلی منزل، محلّ کار یا هر فضای دیگری است که موکت مورد نظر را انتخاب می کنند.

دلیل انتخاب موکت کرم رنگ


با این حال، با نگاهی به آمار فروش و خرید موکت در بازار کشور و حتّی خارج از کشور متوجّه می‌شویم که موکت کرم رنگ با استقبال گسترده و چشمگیری روبه‌رو بوده است. با نگاه به این واقعیّت، چرا موکت کرم رنگ تا به این میزان، پرفروش بوده است؟ و چرا کاربران موکت مسکونی ، موکت های کرم رنگ را برای فضاهای خود انتخاب می‌کنند و از آن به عنوان کفپوش استفاده می نمایند؟

دلیل انتخاب موکت کرم رنگ

ویژگی های رنگ کرم

اوّلین نکته ای که باید در نظر داشته باشیم این است که رنگ کرم رنگی است خنثی. رنگ در طرّاحی دکوراسیون داخلی منازل و فضاهای درونی اهمّیت خاصّی پیدا می کند؛ چرا که این مسئله باعث می شود تا کاربران دست بازی برای رنگبندی فضای خود داشته باشند و راحت تر طرّاحی دکوراسیون مورد نظر خود را صورت دهند.

ویژگی دیگر رنگ کرم آن است که در دکوراسیون داخلی انعطاف بالایی نشان می دهد و هم با رنگ های گرم و هم با رنگ های سرد همخوانی دارد و در رابطه با سایر رنگ ها این ویژگی در رنگ کرم برجسته تر است. به عنوان مثال، اگر رنگ کرم را به عنوان موکت در فضای خود استفاده کنید، رنگ های گرمی چون نارنجی یا قهوه ای در کنار این رنگ جلوه و نمای خاصّی به فضای شما خواهند بخشید. رنگ های سرد نیز مانند آبی و سبز در کنار رنگ کرم جلوه و نمای بی‌نظیری را به طرّاحی دکوراسیون داخلی شما خواهند بخشید.

با توجّه به روشن بودن رنگ کرم وجود این رنگ به عنوان کفپوش در قالب موکت فضای شما را روشن تر و دلبازتر نشان خواهد داد و فضا را بزرگتر نیز نمایان خواهد کرد. پس اگر شما در منزلی مسکونی سکونت دارید که کوچک است، استفاده از رنگ کرم می‌تواند فضای شما را بزرگتر و دلبازتر نشان دهد و نقص کوچک بودن فضای شما را به راحتی از میان بردارد.

دلیل انتخاب موکت کرم رنگ

از نظر رنگ شناسی، ویژگی رنگ کرم آن است که رنگی است فرا جنسی. به این معنا که شما می توانید از این رنگ هم در اتاق دخترها و هم در اتاق پسرها استفاده کنید. شایان ذکر است که موکت کرم رنگ، هم مورد اقبال نسل های قبلی قرار گرفته و هم اینکه این رنگ در میان نسل های جدید از همان مقبولیّت برخوردار است.

اگر فضای شما شاهانه و لوکس است، رنگ کرم در هماهنگی کامل با اکسسوارهایی قرار می گیرد که طلایی و نقره ای رنگ هستند.

دلیل انتخاب موکت کرم رنگ

انعطاف کاربری بالای این رنگ در قالب موکت و چند بعدی و چند وجهی بودن آن در قالب دکوراسیون های داخلی، باعث شده تا انواع سلایق و علایق و طیف گسترده‌ای از ایده های مربوط به دکوراسیون های داخلی را تحت پوشش قرار دهد.

نویسنده: بهنام رشیدی

پرسش های متداول

چرا موکت های کرم رنگ محبوب هستند؟

رنگ کرم رنگی است خنثی. رنگ در طرّاحی دکوراسیون داخلی منازل و فضاهای درونی اهمّیت خاصّی پیدا می کند؛ چرا که این مسئله باعث می شود تا کاربران دست بازی برای رنگبندی فضای خود داشته باشند و راحت تر طرّاحی دکوراسیون مورد نظر خود را صورت دهند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها