راهنمای خرید و قیمت موکت

موکت طرح سرامیک

خرید و قیمت موکت طرح سرامیک

شاید وقتی اسم موکت بیاید اولین مدلی که به ذهن برسد مدل های قهوه ای و نازکی است که در خانه ها و مکان های قدیمی استفاده می شده. است اما باید دانست که صنعت نساجی و به ویژه بخش موکت به قدری پیشرفت کرده که از این محصول به جای انواع کفپوش می‌توان استفاده کرد. یکی از جدیدترین موکت های موجود در بازار، موکت طرح سرامیک است. برخی از انواع موکت طرح سرامیک را می‌توان در اشکال مختلف مانند مربع یا مستطیل در کنار یکدیگر نصب کرد. 

البته تمام انواع موکت طرح کاشی ، موکت تایل نیستند. این نوع موکت ها هم در شکل رولی قابل استفاده و نصب هستند و هم در قالب تایل. درواقع نوع اول، موکت های رولی ای است که طرح های کفپوش سرامیک را دارند. به این صورت که مربع های رنگی در کنار هم نقش بسته اند و قطعات، از یکدیگر جدا نیستند. اما در نوع دوم، موکت ها، هم طرح و نقش انواع کفپوش سرامیک را دارند و هم درست مانند سرامیک، به شکل تایل‌اند و با قرار دادن آنها در کنار یکدیگر، می‌توان کف زمین را مفروش کرد.

خرید موکت طرح سرامیک می تواند ایده مناسبی برای تغییر دکوراسیون باشد. چون روی هر سطحی قابل اجرا هستند و تنها پس از راه رفتن روی آن است که متوجه سرامیک نبودن فضا می‌شویم. انواع موکت طرح سرامیک از نخ های گوناگونی تولید و بافته می‌شود. اما نخ پلی پرو پیلن و پلی استر دو جنس نخی هستند که بیش از دیگر انواع نخ در تولید این محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما مزیت موکت های طرح کاشی چیست و در کجا استفاده می شود؟

کاربرد موکت طرح سرامیک چیست؟

استفاده از موکت طرح سرامیک یا کاشی به صورت رولی مزایای زیادی دارند که منجر به گسترش استفاده از آنها شده است. در ادامه به بخشی از این مزیت ها اشاره می کنیم:

1. مهمترین مزیت موکت های طرح سرامیک این است با ترکیب رنگی خود جلوه ویژه ای به محیط می دهد.

2. به علت طرح هندسی و چشم نواز این دسته از موکت های طرح سرامیک، کاربران دیرتر به فکر تعویض آن خواهند بود و ظاهر محیط خیلی دیر برایشان یکنواخت و خسته کننده می‌شود.

3. قیمت استفاده از موکت طرح سرامیک به طور کلی ارزان تر از به کارگیری کفپوش سرامیک تمام می‌شود.

4. در عین اینکه کف زمین به زمین های پوشیده شده با سرامیک شباهت دارد، فضای اتاق گرم تر است. به علاوه، راه رفتن با پای برهنه روی موکت با طرح سرامیک باعث آزار و اذیت و سختی پا نمی‌شود و پا روی زمین، احساس راحتی و نرمی می‌کند.

موکت طرح سرامیک
نمونه کار شده موکت طرح سرامیک

موکت طرح سرامیک در چه مکان هایی بیشتر استفاده می شوند؟

موکت های طرح سرامیک را می توان در همه مکان ها استفاده کرد. از جمله فضاهایی که بسیار مناسب برای استفاده از این نوع موکت ها هستند می توان به مهد کودک ها، تالارهای عروسی، هتل، اتاق نشیمن منزل، شرکت های بزرگ، اتاق خواب و راهروها اشاره کرد. تنوع طرح، رنگ و نقش این موکت ها به گونه‌ای است که در مکان هایی که کاربری های مختلف و متفاوتی دارند، میتواند به کار برده شود.

رنگ انواع موکت طرح کاشی

نیازی به گفتن نیست که این محصول تنوع رنگی خوبی دارد. اما بهتر است برای اینکه جلوه نهایی کار، جذاب تر و زیباتر شود، در استفاده از این محصول، دو رنگ متفاوت را انتخاب، و آن را به صورت یک در میان نصب کنید. در ادامه هم نصب کفپوش ها به شکلی است که ظاهر سرامیکی مانند داشته باشند. این تنوع رنگی در موکت طرح سرامیک رولی از کارخانه در نظر گرفته شده و نیازی نیست رنگ ها را با هم هماهنگ کنیم. 

اما در مدل هایی که تایل هستند، استفاده از دو رنگ متضاد توصیه می‌شود. هرچند که این انتخاب، تا حدودی سلیقه ای است و تا حدودی هم به محصولات کارخانه های تولیدکننده بستگی دارد.

رنگ ترند در موکت طرح کاشی کاملا متفاوت با دیگر نوع کفپوش ها است. به این معنی که کفپوش ها عموما از جنس چوب طبیعی هستند و در نتیجه رنگ هایی که می توانند داشته باشند محدود هستند. اما در مقابل، تنوع رنگ در فرش و موکت بی نهایت است و به این معنی است که طیف رنگ ها می تواند روشن، پر رنگ، خاکستری یا هر رنگ دیگری باشند. انتخاب رنگ کاملا به سلیقه و محیط بستگی دارد.

رنگ های تند و زنده مانند زرد، نارنجی، بنفش، قرمز و مخلوطی از این ها برای خانه یا موکت اتاق کودک گزینه خوبی به حساب می‌آید. این رنگ ها را البته برای محیط های کاری هم می‌توان انتخاب کرد اما پیش از تصمیم نهایی، به روح کار و همینطور روحیه کاربران هم باید توجه کنید. به عنوان مثال استفاده از رنگ های تند برای یک استارت آپ در حوزه آی تی می‌تواند مناسب باشد اما شاید با روح کاری شرکتی تجاری که بلبرینگ و قطعات ماشین را وارد می‌کند، هماهنگ و متناسب نباشد.
موکت طرح سرامیک
نمونه کار شده موکت طرح سرامیک رنگ آبی
هیچ رنگی به اندازه رنگ آبی آرام بخش روح و روان نیست. با قطعیت می توان گفت که موکت طرح سرامیک با رنگ آبی و کمی رنگ سفید و یخی یکی از پر طرفدارترین رنگ ها به خصوص در بین طراحان داخلی است. ترکیب رنگ آبی و خاکستری نیز می تواند برای یک اتاق کار بی نظیر باشد. موکت طرح سرامیک سفید رنگ نیز همواره می تواند انتخاب مناسبی در ترکیب با آبی باشد. اما دقت کنید که در میان محصولات حال حاضر در بازار موکت سرامیکی که تماما سفید باشد، موجود نیست.
موکت طرح سرامیک رنگ طوسی
نمونه کار شده موکت طرح سرامیک رنگ طوسی

فروش رنگ طوسی در موکت های طرح سرامیک از همه رنگ های دیگر این محصول پیشی گرفته است. به طور کلی این رنگ نه تنها برای کفپوش ها بلکه برای دکور کلی آپارتمان ها نیز همواره جزو انتخاب های طراحان داخلی بوده است.

موکت طرح سرامیک ترکیب رنگ
نمونه کار شده موکت طرح سرامیک ترکیب رنگ
ترکیب رنگ ها در موکت های طرح سرامیک از جمله ترفندهای طراحان داخلی برای شیک و زیبا کردن اتاق به حساب می‌آید. اتاق کودک، مهد کودک ها و اتاق های ایده پردازی می توانند مکان های مناسبی برای این مخلوط های رنگی باشند و توجه همه را به کف زمین جلب کنند.

خرید موکت طرح سرامیک ایرانی و خارجی در بین مصرف کنندگان ایرانی رواج خوبی دارد. مواد اولیه این محصولات عمدتا از خارج از کشور وارد می‌شود و از نظر کیفیت با نمونه های خارجی خود تفاوتی ندارد. مثلا شرکت موکت ظریف مصور و شرکت پالاز موکت طرح سرامیک دارند. از تولیدات اولی موکت طرح آیهان بهترین گزینه است و در دومی نیز باید به موکت طرح راش اشاره کرد.

انواع برندهای خارجی موکت طرح سرامیک

رنگ نارنجی، ساختار، طیف، نماد، دکوراسیون و موکت نارنجی

رنگ نارنجی یکی از رنگ های ثانویه است که از ترکیب دو رنگ قرمز و زرد به دست می آید و از دسته رنگ های گرم به حساب می آید. نارنجی رنگی است که برای توصیف غروب خورشید و آتش به کار می رود و مکمل آن، رنگ آبی است.

طیف های مختلف رنگ نارنجی عبارتند از: هلویی، قرمز نارنجی، طلایی، کهربایی، نارنجی سوخته و نارنجی تیره.

رنگ نارنجی نماد شور و شوق و شعف و انرژی است. حتما اگر دقت کرده باشید از طیف های مختلف رنگ نارنجی در محیط پیرامون و بویژه دکوراسیون های مدرن دست اول زیاد به چشمان مان خورده است. موکت نارنجی جزئی جدانشدنی از چنین دکوراسیون هایی است که ما می بینیم. موکت رنگ نارنجی این توانایی را دارد که به طور خاص در محل کارمان حسی از امید و انگیزه و ماجراجویی را بیافریند.

بیایید با هم سفری داشته باشیم به دکوراسیون کف به رنگ نارنجی و ببینیم چرا اکثر برندهای معتبر داخلی ما مثل ظریف مصور ، سیزال و پالاز موکت توجه خاصی به موکت رنگ نارنجی در طرح ها و طیف های مختلف رنگی دارند.

اگر حس ماجراجویی شما تحریک شده تا ببینید استفاده از موکت نارنجی چه نمایی به محیط تان خواهد بخشید، با این رنگ که اتفاقا خود نماد ماجراجویی است، همراه شوید.

بهترین ترکیب رنگ های نارنجی

نارنجی با توجه به فضای استفاده از آن، در ترکیب با رنگ های زیر تاثیرگذارتر خواهد بود:

ترکیب رنگ نارنجی با آبی

این دو رنگ از آنجا که مکمل یکدیگر هستند، می‌توانند ترکیب‌ های زیبایی را ایجاد کنند. هر تنالیته‌ای از این دو رنگ را که در کنار هم قرار دهید، می‌تواند حس هیجان و شادابی را برای شما ایجاد کند. استفاده از ترکیب رنگ نارنجی با آبی، به دلیل مکمّل بودن هم، در عین حال، تعادلی میان آنها برقرار ساخته و به همین دلیل در شما حس آرامش را نیز پدید می‌آورد. حال اگر موکت نارنجی خود را در محیطی پیاده کنید که به عنوان مثال رنگ دیوارها یا بدنه و پایه های میز، آبی باشند، می توانید از نمایی لوکس و باب روز برخوردار شوید.

ترکیب رنگ نارنجی و مشکی

از آنجایی که اکثر وسایل اطراف ما در خانه مان حداقل دارای رگه هایی از رنگ مشکی هستند، پیاده کردن موکت نارنجی می تواند بسیار جذاب باشد؛ چرا که ترکیب این دو رنگ، جلوه ای تمام عیار به محیط می بخشد و چیدمان داخلی را در نظر دیگران پر جلوه می سازد.
ما می توانیم با چنین ترکیب رنگی، از نمایی لوکس برخوردار شویم و از آن لذت ببریم.

ترکیب رنگ نارنجی و قهوه ای

اکثرا وقتی موکت رنگ نارنجی به گوش مان می خورد، فکر می کنیم با موکتی روبرو هستیم که یک دست به رنگ نارنجی کلاسیک است. اما این تنها گزینه پیش روی ما نیست. به عنوان مثال در مدل میخک ظریف مصوّر این رنگ در طرحی زیبا ارائه شده و در ترکیب فوق العاده ای با قهوه ای پر رنگ و کمرنگ، نمایی به فضا خواهد بخشید که مثال زدنی است.

ترکیب رنگ نارنجی مرجانی و بنفش

این ترکیب رنگ، حکایت از سلیقه ای لوکس و متفاوت دارد! این ترکیب در بازار طراحی داخلی و دکوراسیون بسیار نو بوده و جا پای خود را خیلی هم سریع در این عرصه باز کرده است. همیشه بهتر است به متفاوت بودن محیط به ویژه کفپوش و موکت مورد استفاده، توجه خاصی داشته باشیم. موکت نارنجی مرجانی در ترکیب خود با رنگ بنفش نگاهی متفاوت به مراجعان محل کار یا میهمانان شما خواهد بخشید.

ترکیب رنگی نارنجی سیر و بژ

فصل، فصل پاییز است و ترکیب رنگ نارنجی سیر و بژ از زیبایی های خدادادی طبیعت در این فصل است. کافی است زیبایی پر جلوه این ترکیب رنگ را در محیط خارج از خانه ببینید و از آن برای دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار خود الهام بگیرید. ترکیب رنگ نارنجی سیر و بژ قطع یقین حس و حال تازه ای را برای محیط شما به ارمغان خواهد آورد.

موکت در خارج از مرزهای ایران یکی از محبوب ترین و متداول ترین کفپوش ها برای کف خانه و فضاهای اداری به حساب می‌آید. از برندهای بزرگ تولید موکت می توان به شرکت های موکت سیزال آلمان و شرکت موکت ویلتون انگلستان اشاره کرد. طرح موکت طرح سرامیک لایبیزا محصول شرکت موکت رویا ، یکی از گزینه های خوب برای کفپوش فضاهای اداری محسوب می‌شود.

همچنین طرح های بلور، موکت طرح کالر پاپ color pop ، موکت طرح کالرپلانک colour plank، موکت طرح dye lab دای لب، فید fade، پچ ورک و ورتیکالادج شرکت سیزال که در ایران نمایندگی دارد، و مدل لاین اینترفیس همه دارای طرح های سرامیکی هستند. بدین ترتیب باتوجه به طرح های متنوعش موکت طرح سرامیک فروش خوبی در ایران و دنیا دارد.

آیا قیمت موکت طرح سرامیک بالا است؟

موکت طرح سرامیک قیمت های متنوعی دارد. این محصول را هم با صرف هزینه معقول می‌توان نصب کرد و هم با توجه به برند سازنده، قیمت و البته کیفیت بالایی دارد. محصولات ایرانی این مدل را می‌توانید از 200 هزار تومان به بالا تهیه کنید ولی برای خرید هر متر از محصولات خارجی گاهی باید بیش از یک میلیون تومان بپردازید. برای اینکه دقیق‌تر از قیمت این محصولات مطلع شوید، با فروشندگان یا واتساپ فروشگاه کفپوشان تماس بگیرید.

نام طرحنام برندنوع برندویژگیمحدوده قیمتی
موکت طرح الماسپالاز موکتایرانیرولگران
موکت طرح راشپالاز موکتایرانیرولاقتصادی
موکت طرح آیهانظریف مصورایرانیرولاقتصادی
موکت طرح برایتونویلتونخارجیتایلاقتصادی
موکت طرح بلورسیزالخارجی لوکس
موکت طرح کالرپلانکسیزالخارجیتایللوکس
موکت طرح کالر پاپسیزالخارجیتایللوکس
موکت طرح دای لبسیزالخارجیتایللوکس
موکت طرح فیدسیزالخارجیتایللوکس
موکت طرح پچ ورکسیزالخارجیتایللوکس
موکت طرح ورتیکالادجسیزالخارجی لوکس
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها