موکت طرح سرامیک

نمونه کار شده موکت طرح سرامیک

شاید وقتی اسم موکت بیاید اولین مدلی که به ذهن برسد مدل های قهوه ای و نازکی است که در خانه ها و مکان های قدیمی استفاده می شده. است اما باید دانست که صنعت نساجی و به ویژه بخش موکت به قدری پیشرفت کرده که از این محصول به جای انواع کفپوش می‌توان استفاده کرد. یکی از جدیدترین موکت های موجود در بازار، موکت طرح سرامیک است. برخی از انواع موکت طرح سرامیک را می‌توان در اشکال مختلف مانند مربع یا مستطیل در کنار یکدیگر نصب کرد. البته تمام موکت های طرح کاشی ، موکت تایل نیستند. این نوع موکت ها هم در شکل رولی قابل استفاده و نصب هستند و هم در قالب تایل. درواقع نوع اول، موکت های رولی ای است که طرح های کفپوش سرامیک را دارند. به این صورت که مربع های رنگی در کنار هم نقش بسته اند و قطعات، از یکدیگر جدا نیستند. اما در نوع دوم، موکت ها، هم طرح و نقش انواع کفپوش سرامیک را دارند و هم درست مانند سرامیک، به شکل تایل‌اند و با قرار دادن آنها در کنار یکدیگر، می‌توان کف زمین را مفروش کرد. خرید موکت طرح سرامیک می تواند ایده مناسبی برای تغییر دکوراسیون باشد. چون روی هر سطحی قابل اجرا هستند و تنها پس از راه رفتن روی آن است که متوجه سرامیک نبودن فضا می‌شویم.
انواع موکت با طرح سرامیک از نخ های گوناگونی تولید و بافته می‌شود. اما نخ پلی پرو پیلن و پلی استر دو جنس نخی هستند که بیش از دیگر انواع نخ در تولید این محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما مزیت موکت های طرح کاشی چیست و در کجا استفاده می شود؟

کاربرد موکت های طرح سرامیک چیست؟

استفاده از موکت های طرح سرامیک یا کاشی به صورت رولی مزایای زیادی دارند که منجر به گسترش استفاده از آنها شده است. در ادامه به بخشی از این مزیت ها اشاره می کنیم:
1. مهمترین مزیت موکت های طرح سرامیک این است با ترکیب رنگی خود جلوه ویژه ای به محیط می دهد.
2. به علت طرح هندسی و چشم نواز این دسته از موکت های طرح سرامیک، کاربران دیرتر به فکر تعویض آن خواهند بود و ظاهر محیط خیلی دیر برایشان یکنواخت و خسته کننده می‌شود.
3. قیمت استفاده از موکت طرح سرامیک به طور کلی ارزان تر از به کارگیری کفپوش سرامیک تمام می‌شود.
4. در عین اینکه کف زمین به زمین های پوشیده شده با سرامیک شباهت دارد، فضای اتاق گرم تر است. به علاوه، راه رفتن با پای برهنه روی موکت با طرح سرامیک باعث آزار و اذیت و سختی پا نمی‌شود و پا روی زمین، احساس راحتی و نرمی می‌کند.

موکت طرح سرامیک در چه مکان هایی بیشتر استفاده می شوند؟

موکت های طرح سرامیک را می توان در همه مکان ها استفاده کرد. از جمله فضاهایی که بسیار مناسب برای استفاده از این نوع موکت ها هستند می توان به مهد کودک ها، تالارهای عروسی، هتل، اتاق نشیمن منزل، شرکت های بزرگ، اتاق خواب و راهروها اشاره کرد. تنوع طرح، رنگ و نقش این موکت ها به گونه‌ای است که در مکان هایی که کاربری های مختلف و متفاوتی دارند، میتواند به کار برده شود.

رنگ موکت های طرح کاشی

نیازی به گفتن نیست که این محصول تنوع رنگی خوبی دارد. اما بهتر است برای اینکه جلوه نهایی کار، جذاب تر و زیباتر شود، در استفاده از این محصول، دو رنگ متفاوت را انتخاب، و آن را به صورت یک در میان نصب کنید. در ادامه هم نصب کفپوش ها به شکلی است که ظاهر سرامیکی مانند داشته باشند. این تنوع رنگی در موکت های طرح سرامیک رولی از کارخانه در نظر گرفته شده و نیازی نیست رنگ ها را با هم هماهنگ کنیم. اما در مدل هایی که تایل هستند، استفاده از دو رنگ متضاد توصیه می‌شود. هرچند که این انتخاب، تا حدودی سلیقه ای است و تا حدودی هم به محصولات کارخانه های تولیدکننده بستگی دارد.
رنگ ترند در موکت های طرح کاشی کاملا متفاوت با دیگر نوع کفپوش ها است. به این معنی که کفپوش ها عموما از جنس چوب طبیعی هستند و در نتیجه رنگ هایی که می توانند داشته باشند محدود هستند. اما در مقابل، تنوع رنگ در فرش و موکت بی نهایت است و به این معنی است که طیف رنگ ها می تواند روشن، پر رنگ، خاکستری یا هر رنگ دیگری باشند. انتخاب رنگ کاملا به سلیقه و محیط بستگی دارد.

رنگ های تند و زنده مانند زرد، نارنجی، بنفش، قرمز و مخلوطی از این ها برای خانه یا موکت اتاق کودک گزینه خوبی به حساب می‌آید. این رنگ ها را البته برای محیط های کاری هم می‌توان انتخاب کرد اما پیش از تصمیم نهایی، به روح کار و همینطور روحیه کاربران هم باید توجه کنید. به عنوان مثال استفاده از رنگ های تند برای یک استارت آپ در حوزه آی تی می‌تواند مناسب باشد اما شاید با روح کاری شرکتی تجاری که بلبرینگ و قطعات ماشین را وارد می‌کند، هماهنگ و متناسب نباشد.

نمونه کار شده موکت طرح سرامیک رنگ آبی

نمونه کار شده موکت طرح سرامیک رنگ آبی

هیچ رنگی به اندازه رنگ آبی آرام بخش روح و روان نیست. با قطعیت می توان گفت که موکت طرح سرامیک با رنگ آبی و کمی رنگ سفید و یخی یکی از پر طرفدارترین رنگ ها به خصوص در بین طراحان داخلی است. ترکیب رنگ آبی و خاکستری نیز می تواند برای یک اتاق کار بی نظیر باشد. موکت طرح سرامیک سفید رنگ نیز همواره می تواند انتخاب مناسبی در ترکیب با آبی باشد. اما دقت کنید که در میان محصولات حال حاضر در بازار موکت سرامیکی که تماما سفید باشد، موجود نیست.

نمونه کار شده موکت طرح سرامیک رنگ طوسی

نمونه کار شده موکت طرح سرامیک رنگ طوسی

فروش رنگ طوسی در موکت های طرح سرامیک از همه رنگ های دیگر این محصول پیشی گرفته است. به طور کلی این رنگ نه تنها برای کفپوش ها بلکه برای دکور کلی آپارتمان ها نیز همواره جزو انتخاب های طراحان داخلی بوده است.

نمونه کار شده موکت طرح سرامیک ترکیب رنگ

نمونه کار شده موکت طرح سرامیک ترکیب رنگ

ترکیب رنگ ها در موکت های طرح سرامیک از جمله ترفندهای طراحان داخلی برای شیک و زیبا کردن اتاق به حساب می‌آید. اتاق کودک، مهد کودک ها و اتاق های ایده پردازی می توانند مکان های مناسبی برای این مخلوط های رنگی باشند و توجه همه را به کف زمین جلب کنند.

خرید موکت طرح سرامیک ایرانی و خارجی در بین مصرف کنندگان ایرانی رواج خوبی دارد. مواد اولیه این محصولات عمدتا از خارج از کشور وارد می‌شود و از نظر کیفیت با نمونه های خارجی خود تفاوتی ندارد. مثلا شرکت موکت ظریف مصور و شرکت پالاز موکت طرح سرامیک دارند. از تولیدات اولی موکت طرح آیهان بهترین گزینه است و در دومی نیز باید به موکت طرح راش اشاره کرد.

انواع برندهای خارجی موکت طرح سرامیک

موکت ویلتون (3)

موکت سیزال (19)

موکت رویا (10)

موکت در خارج از مرزهای ایران یکی از محبوب ترین و متداول ترین کفپوش ها برای کف خانه و فضاهای اداری به حساب می‌آید. از برندهای بزرگ تولید موکت می توان به شرکت های موکت سیزال آلمان و شرکت موکت ویلتون انگلستان اشاره کرد. طرح موکت طرح سرامیک لایبیزا محصول شرکت موکت رویا ، یکی از گزینه های خوب برای کفپوش فضاهای اداری محسوب می‌شود. همچنین طرح های بلور، موکت طرح کالر پاپ color pop ، موکت طرح کالرپلانک colour plank، موکت طرح dye lab دای لب، فید fade، پچ ورک و ورتیکالادج شرکت سیزال که در ایران نمایندگی دارد، و مدل لاین اینترفیس همه دارای طرح های سرامیکی هستند. بدین ترتیب باتوجه به طرح های متنوعش موکت طرح سرامیک فروش خوبی در ایران و دنیا دارد.

موکت طرح سرامیک قیمت بالایی دارد؟

موکت طرح سرامیک قیمت های متنوعی دارد. این محصول را هم با صرف هزینه معقول می‌توان نصب کرد و هم با توجه به برند سازنده، قیمت و البته کیفیت بالایی دارد. محصولات ایرانی این مدل را می‌توانید از 200 هزار تومان به بالا تهیه کنید ولی برای خرید هر متر از محصولات خارجی گاهی باید بیش از یک میلیون تومان بپردازید. برای اینکه دقیق‌تر از قیمت این محصولات مطلع شوید، با فروشندگان یا واتساپ فروشگاه کفپوشان تماس بگیرید.

 

نام طرحنام برندنوع برندویژگیمحدوده قیمتی
موکت طرح الماسپالاز موکتایرانیرولگران
موکت طرح راشپالاز موکتایرانیرولاقتصادی
موکت طرح آیهانظریف مصورایرانیرولاقتصادی
موکت طرح برایتونویلتونخارجیتایلاقتصادی
موکت طرح بلورسیزالخارجی لوکس
موکت طرح کالرپلانکسیزالخارجیتایللوکس
موکت طرح کالر پاپسیزالخارجیتایللوکس
موکت طرح دای لبسیزالخارجیتایللوکس
موکت طرح فیدسیزالخارجیتایللوکس
موکت طرح پچ ورکسیزالخارجیتایللوکس
موکت طرح ورتیکالادجسیزالخارجی لوکس

 

نویسنده : نیلوفرخمارلو