راهنمای خرید و قیمت موکت

بهترین موکت

بهترین موکت ایرانی و خارجی

بی شک همه ما وقتی می خواهیم محصولی بخریم، دوست داریم بهترین نمونه آن را داشته باشیم. اما بهترین برای هر کالایی تعریف متمایزی دارد و باید پاسخ گوی نیازهای افراد باشد. انتخاب بهترین موکت نیز از این قاعده مستثنا نیست.

بهترین موکت چه موکتی است؟

استفاده از واژه بهترین برای یک محصول واژه ای است که معانی گسترده ای دارد. برای نمونه قطعا بهترین موکت برای خانه با بهترین محصول برای هتل یا سالن مطالعه ویژگی های متفاوتی دارند. پس در درجه اول هنگامی از برترین های یک محصول سخن به میان می آوریم باید به نوع کاربری آن توجه کنیم. مثلا شاید به عنوان یک مادر یا پدر آنقدر که به زیبایی و کیفیت موکت اتاق کودک مان اهمیت می دهیم، موکت راه پله برایمان مهم نباشد. 

پس در اولین گام بهترین موکت باید محصولی باشد که بر اساس کاربری مورد نظر ما ویژگی های لازم را داشته باشد. از طرفی هیچ کدام از ما دوست ندارد موکتی بخرد که مجبور باشد مدام آن را تعویض کند. پس نکته بعدی در این رابطه، توجه به طول عمر و دوام مناسب موکت با توجه به نوع کاربری مورد نظرمان است. اگر به همه این موارد مساله قیمت مناسب و اقتصادی بودن را هم اضافه کنیم، احتمالا تمام خواسته های مان به عنوان مصرف کننده در خرید بهترین موکت برآورده می‌شود. 

پس به طور خلاصه و در یک جمله بهترین، محصولی بادوام است که علاوه بر داشتن ویژگی های مرتبط با کاربری اش، قیمت مناسبی هم داشته باشد. آنچه در ادامه می‌خوانید معرفی بهترین موکتهای هر برند در کنار ویژگی ها و کاربردهای آن است. هرچند که در نهایت این شما هستید که مطابق با سلیقه تان موکت می‌خرید و آن محصول قطعا برای شما بهترین خواهد بود.

برای یافتن بهترین موکت ایرانی  باید میان برندهای معروفی چون پالاز و ظریف مصور جستجو کنیم. در این میان برند ایرانی پالاز موکت نامی شناخته شده و آشناست. مدل الماس یکی از بهترین های این برند است. موکت طرح الماس موکتی پرزبلند با طرحی بسیار لوکس و تشریفاتی و گران ترین محصول این برند ایرانی است. طرح الماس به دلیل ویژگی هایی که دارد، به نوعی موکت خانگی به حساب می‌آید. به خصوص که به دلیل نرم و لطافتش می‌توانیم آن را در اتاق خواب کودک هم نصب کنیم. 

مدل بعدی طرح یاس است که همچون مدل الماس با الیاف پلی آمید تولید می شود. موکت طرح یاس نیز بسیار نرم و لطیف است و جزو کالاهای پرفروش این برند محسوب می شود. اما شاید بهترین موکت پالاز از نظر پرفروش بودن و ارزش خرید موکت طرح پونه باشد. قیمت موکت طرح پونه در مقایسه با کیفیت و عمر این محصول بسیار مناسب و به صرفه است. و با توجه به آنکه این محصول را می‌توان هم به عنوان موکت خانگی به کار برد و هم به عنوان موکت اداری از آن استفاده کرد، مورد توجه طیف وسیعی از کاربران و علاقه‌مندان موکت قرار دارد. 

مدل دیگری که باید آن را نیز جزو بهترین موکتهای پالاز به حساب آورد، موکت طرح کات بی است. موکت طرح کات بی تنوع رنگی بسیار زیبایی دارد و در بازار موکت بسیار پر فروش است. این طرح نیز با توجه به اینکه پرز بلند است و کیفیت و طول عمر خوبی دارد، کالایی مقرون به صرفه و محبوب به حساب می آید. طوری که می‌توان گفت بیشتر مصرف کنندگان موکت پالاز آن را می‌شناسند و این طرح را جزو نخستین کالاها در فهرست انتخابی شان قرار می‌دهند.

بد نیست برای یافتن بهترین موکت ایرانی ، محصولات ظریف مصور را نیز مرور کنیم. موکت ظریف مصور جزو برندهایی قرار می‌گیرد که توانسته طی سال های اخیر بهترین موکت برای خانه را تولید کند. این برند سال های متمادی در بازار موکت خوش درخشیده و حالا دیگر می‌توان به آن کاملا اعتماد کرد. اگر بخواهیم بهترین موکت های ظریف مصور را معرفی کنیم، باید محصولات آن را از چند منظر بررسی و معرفی کنیم. 

به این ترتیب، موکت طرح رویال به دلیل بافت، جنس الیاف و دیگر خصوصیاتی که دارد، جزو بهترین موکتهای ظریف مصور قرار می‌گیرد. اما در عین حال گرانترین محصول این برند نیز محسوب می شود. از منظری دیگر، موکت طرح هرمس این برند نیز جزو بهترین محصولات ظریف مصور است. این موکت به دلیل کیفیت بالایش جزو پرفروش ترین محصولات ظریف مصور قرار دارد. 

در درجه بعدی باید به سه موکت طرح ائل گلی، موکت طرح هراز و موکت طرح سیدنی اشاره کنیم که توانسته اند توجه کاربران ایرانی را به خود جلب کنند، به خصوص که به گرانی دو موکت قبلی هم نیستند. یکی از بهترین محصولات این برند از نظر صرفه اقتصادی، موکت طرح هامون و هامون اسپرت است که دو ویژگی کیفیت و دوام بالا را با هم دارند. اما بهترین محصول تولیدی ظریف از نظر قیمت، موکت طرح ترانه و موکت طرح آی سو هستند که ارزش خرید دارند.

بهترین موکت برای زیر فرش چه مشخصه هایی باید داشته باشد؟

در انتخاب بهترین موکت برای خانه باید موارد متفاوتی را در نظر داشته باشیم و به خصوص به اینکه موکت را برای چه اتاقی نیاز داریم، به طور ویژه‌ای دقت کنیم. برای اغلب ما که با پای برهنه در خانه راه میرویم، نرمی و لطافت محصول اهمیت دوچندانی دارد. اما غیر از این دو، نکات دیگری هم هستند که برای خرید موکت خانگی به آنها توجه کرد. به خصوص آنها که خواهان خرید بهترین موکت برای زیر فرش هستند. 

مطمئنا اولین نکته برای اینکه از خریدتان راضی باشید این است که فرش ثابت بماند و روی موکت حرکت نکند. طوری که مدام نیاز به تنظیم و صاف کردن فرش نداشته باشید. پس اولین نکته مهم در خرید بهترین موکت برای زیر فرش محصولی است که امکان لغزندگی بر روی آن تقریبا صفر و سطح اصطحکاک بالایی داشته باشد. با توجه به این مساله، باید از موکت هایی با بافت لوپ یا گره ای استفاده کنیم و نه از موکت هایی که بافت کات دارند. چون در موکتهای کات، الیاف موکت مانند موهای کوچکی هستند که تنها یک طرف الیاف گره خورده و به سطح زیرین خود بافته شده و نوک دیگر الیاف در سطح روی موکت بازند. 

در این حالت، موکت هایی که الیاف بلند دارند، باعث حرکت فروش روی موکت می شوند. راه بهتر برای تشخیص اینکه موکتی برای زیر فرش خانه مناسب است یا نه آن است که دست خود را روی سطح موکت به حالت نوازش حرکت دهید. اگر الیاف به جهت دست شما حرکت کنند، موکت با الیاف بلند بافته شده و مناسب زیر فرش نیستند.

اما در موکت های بافته شده به صورت لوپ، دو طرف الیاف به سطح زیرین خود بافته می شوند. طوری که سطح قابل رویت موکت از الیاف های گره ای کوچک تشکیل شده و ارتفاع کمی دارد. همین امر سبب می شود که فرش بر روی محصول حرکت نکند. در این حالت هر چه گره ها ریزتر و مانند فرش تراکم بالاتری داشته باشند، امکان حرکت جسم بر روی موکت کمتر بوده و اصطحکاک ایجاد شده بیشتر می‌شود.

بهترین طرح های موکت برای زیر فرش

پیش از معرفی بهترین طرح های موکت برای زیر فرش بد نیست این نکته را هم یادآوری کنیم که طرح های لوپ ویژگی های مناسب دیگری هم دارند که آنها را به محصولات خوبی برای نصب در خانه تبدیل می‌کند. به عنوان مثال این طرح ها کمتر ساییده شده و می توانند وزن سنگین مبلمان خانه را با کمترین آسیبی تحمل کنند. همچنین اگر خانه ما در فصول سرما به سختی گرم می‌شود، موکت های لوپ به شکل ایده آلی می‌توانند به ما کمک کنند. چون این محصولات همچون عایق سرما عمل کرده و کف خانه‌مان را گرم نگاه می دارند.

حال می‌رسیم به معرفی بهترین موکت های لوپ که برای نصب در زیر فرش مناسبند. موکت طرح شبنم پالاز موکت یکی از بهترین موکتها برای زیر فرش است. این طرح علاوه بر داشتن گره های کوچک و تنوع رنگی، جزو محصولات پرفروش شرکت پالاز موکت هم به حساب می‌آید و از همه نظر خیال مصرف کننده را راحت می‌کند. همچنین اگر در خانه فرش های بسیار سبکی دارید که احتمال حرکت آن زیر پایتان زیاد است، موکت طرح پونه شرکت پالاز، انتخاب مناسب تری است. 

موکت طرح پامچال که در شرکت پالاز تولید شده نیز دارای هر دو بافت لوپ و کات است. بنابراین بافت لوپ آن برای زیر فرش قابل استفاده است. اما چون گره های آن نسبت به دو طرح پیشین درشت تر است، احتمال زیادی وجود دارد که فرش روی آن حرکت، و شما را ناراضی کند.

بهترین موکت پرز بلند را چه برندی تولید می‌کند؟

موکت های پرز بلند موکت هایی زیبا و نرم و لطیفی هستند برای همین جای تعجب ندارد که بسیاری از علاقمندان به موکت در جستجوی این مدل از موکت ها باشند. اما سوال اینجاست که بهترین موکت پرزبلند چه موکتی و از چه برندی است. در میان موکت های ایرانی و خارجی طرح های پرز بلند بسیاری وجود دارد. جستجویی در میان دو برند معروف پالاز و ظریف، گزینه های بسیار خوبی از موکت های پرز بلند را در برابر ما قرار می‌دهد. 

برای خرید یک موکت پرز بلند خارجی خوب و باکیفیت هم بهتر است به سراغ موکت های وارداتی شرکت رویا برویم. با این حال اگر کاربری هستید که مساله قیمت برایتان جزو آخرین اولویت هاست و حقیقتا به دنبال بهترین موکت پرز بلند موجود در بازار هستید، در میان محصولات شرکت سیزال به دنبال گمشده خود باشید.

بهترین موکت پرزبلند ایرانی را بشناسیم

در معرفی بهترین موکت پرزبلند ایرانی باید به طرح الماس پالاز موکت اشاره کنیم که بلندترین الیاف را دارد. بعد از آن موکت طرح یاس همین برند نیز پرز بلند بوده و الیاف نرم و زیبایی دارد. اما اگر طرفدار محصولات ظریف مصور هستید، موکت طرح هرمس را از میان گزینه های پرز بلند این کارخانه انتخاب کنید و مطمئن باشید که بهترین گزینه را خریده‌اید. 

در عین حال بد نیست بدانید که موکت رویال ظریف مصور و موکت طرح کات بی شرکت پالاز جزو پر فروشترین موکت های پرز بلند بازار موکت ایران هستند و با گذشت زمان و ورود رقبای خارجی و ایرانی دیگر، از محبوبیت آنها کاسته نشده است. به خصوص که هر دو هم قیمت های مناسبی دارند.

بهترین موکت پرز بلند خارجی کدام است؟

همانطور که گفتیم بهترین موکت پرز بلند خارجی که در ایران موجود است، محصول برند آلمانی سیزال است. غالب محصولات سیزال که برای مصارف فضای داخلی طراحی شده اند، پرز بلند بوده و کیفیت بالایی دارند. تفاوت این محصولات بیشتر در رنگ و جنس الیاف آنهاست و همگی کیفیت عالی دارند. اما موکت طرح کرومای این برند بلندترین پرزها را در میان موکت های پرز بلند سیزال دارد. 

پس از آن، باید به موکت طرح لامور و موکت طرح سکرت همین برند اشاره کنیم که در لیست موکت های پرز بلند مرغوب خارجی جای دارند. این محصولات جزو بهترین نمونه های پرز بلند و یا حتی بهترین موکت خارجی هستند و تنوع زیادی دارند اما در مقایسه با محصولات داخلی بسیار گران تر به حساب می آیند.

در عین حال نباید از موکت های وارداتی شرکت رویا که محصولات پرز بلند بسیار خوبی دارد، غافل شویم. یکی از بهترین محصولات پرز بلند این شرکت، موکت طرح امپریال است. این محصول طرحی مانند فرش دارد و با الیاف پلی استر بافته شده است. الیاف آن بسیار نرم و لطیف بوده و هم درجه و هم رتبه موکت های پرز بلند شرکت سیزال قرار می‌گیرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها