راهنمای خرید و قیمت کفپوش

کفپوش خارجی

خرید و قیمت کفپوش خارجی

از سالیان دور، صنعت کفپوش در کشورهای صنعتی شکل گرفته و مدارج ترقّی را پشت سر گذرانده و حال، این کشورها صادرکنندگان کفپوش و فناوری های مرتبط با این صنعت هستند. نتیجه فعّالیت ها در حوزه کفپوش خارجی، محصولاتی بوده است در تنوّع گسترده طرح و رنگ، با بهره گیری از جدیدترین فناوری های روز دنیا که حقّ انتخاب خریداران و مشتریان کفپوش را افزایش داده است. کشور ما ایران نیز سال ‌های سال است که کفپوش های متفاوت و متنوّعی را از کشورهای خارجی وارد کرده است. 

امّا در حال حاضر به دلیل سیاست گذاری های دولت، واردات کفپوش چه در حوزه موکت، چه در زمینه پارکت لمینت و چه در حوزه سایر کفپوش ها محدود شده است. با تمام این مشکلات، هنوز هم وارد کنندگان کفپوش می توانند محصولاتی را از کشورهای خارجی خریداری کنند. عمده کشورهای صادر کننده کفپوش به ایران تاکنون اغلب از کشورهایی چون چین، کره جنوبی، آلمان، تایوان، مجارستان، چک، هلند، ترکیه، بلژیک و فرانسه بوده اند. البتّه در صادرات کفپوش به ایران در مقاطع زمانی مختلف، کشورهای دیگری نیز بوده اند که محصولات شان در بازار کفپوش ایران رونق داشته و پر فروش بوده اند.

انواع کفپوش خارجی

انواع کفپوش های خارجی همانند همتایان ایرانی خود، به کفپوش خارجی رول ، کفپوش خارجی تایل ، کفپوش خارجی ورزشی ، کفپوش خارجی بیمارستانی و پارکت لمینیت خارجی تقسیم می شوند. این موارد، انواع کلّی کفپوش های خارجی موجود در فروشگاه های ایران هستند. امّا در ادامه این مقاله به صورت جزئی و تفصیلی به هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

قیمت کفپوش خارجی

انواع کفپوش خارجی موجود در فروشگاه از حدود 200 هزار تومان شروع شده و تا یک میلیون و 200 هزار تومان در مدل های کفپوش های بیمارستانی و کفپوش های کانداکتیو به فروش می رسند و تنوّع و رِنجِ قیمتی گسترده ای را شامل می شوند.

اگر بخواهیم به کفپوش خارجی نسل جدید اشاره کنیم که کشور ایران هنوز فناوری مورد نیاز برای تولید آن را در اختیار ندارد و مشابه آنها در ایران تولید نشده است، می توانیم کفپوش‌ های هموژن و کفپوش های تایل LVT را نام ببریم که این دو مدل از انواع کفپوش های خارجی نسل جدیدتر هستند. از کفپوش های هموژن موجود می توانیم به کفپوش های بیمارستانی از جمله کفپوش صفرای فوربو، کفپوش کانداکتیو فوربو، کفپوش بیمارستانی کمپارس، کفپوش اُپتیما، کفپوش پریمو پریمیوم و کفپوش Toro SC اشاره کنیم.

کفپوش خارجی
راهنمای قیمت و خرید کفپوش خارجی

خریداران و مشتریان عزیز برای کسب اطّلاعات دقیق و جزئی درباره کفپوش های هموژن، می توانند به مقاله‌ ای جدا تحت همین عنوان مراجعه کنند. از کفپوش های تایل LVT می توانیم به کفپوش آدو که ایران هنوز تکنولوژی تولید آن را در اختیار ندارد، اشاره کنیم. دیگر کفپوشی که در این دسته قرار می گیرد، کفپوش اِی آر اف است. ناگفته نماند که کفپوش اس پی سی نیز از مثل کفپوش اِی آر اف، از لحاظ ساختاری مشابه کفپوش های تایل LVT است.

کفپوش خارجی تایل

در زمینه واردات کفپوش خارجی تایل ، در گذشته شاهد تنوّع بسیار بالایی بوده ایم و محصولات مختلف در رنگ ها و طرح های بسیار متنوّعی وارد کشور می شدند. امّا هم اکنون، مثل سابق شاهد ورود آنها به بازار کفپوش کشور نیستیم.

کفپوش خارجی تایل
راهنمای قیمت و خرید کفپوش خارجی تایل

از جمله کفپوش تایل های معدودی که می‌توانیم به آنها اشاره کنیم، کفپوش بیمارستانی کمپارس و کفپوش فضاهای پرتردّد آدو هستند که در بخش‌های مختلف دیگر نیز می توان از آن بهره برد. از جمله کفپوش های خارجی تایل که به صورت محدود در بازار موجود هستند، می توانیم به برند معتبر برگوی سوئد اشاره کنیم که در بازار موجود است. امّا با این حال، در حال حاضر، واردات این محصولات نیز متوقّف شده است.

در رابطه با کفپوش خارجی رول باید اشاره کنیم که با تنوّع بیشتری در بازارهای داخلی روبرو هستیم. از جمله مدل های معروف کفپوش رول ، می توانیم به کفپوش رول مُدا اشاره کنیم که کاربری مسکونی دارد. این کفپوش، سال‌ های متمادی است که از گزینه های محبوب و مقبول در بازار کفپوش کشور محسوب می شود.

کفپوش خارجی رول
راهنمای قیمت و خرید کفپوش خارجی رول

از جمله کفپوش های خارجی رول می توانیم به کفپوش ‌های رول فانتزی اشاره کنیم که در این دسته قرار می گیرند. کفپوش رول اسمارت، کفپوش رول اکسکلوسیو، کفپوش پریمو پریمیوم، کفپوش Toro SC ، کفپوش اُپتیما، کفپوش مولتی اسپرت، کفپوش ورزشی استارت و کفپوش های فوربو از جمله کفپوش های رول وارداتی هستند که در بازار کشور موجودند.

در این حوزه برند برگو از کشور سوئد در گذشته وارد کشور می شد و از مقبولیت و محبوبیت فراوانی در زمینه کفپوش خارجی ورزشی برخوردار بود. علاوه بر این، برند تارکت نیز مدل کفپوش ominosport را تولید می کرد و در بازار کشور عرضه می نمود که این محصول نیز دیگر وارد ایران نمی شود. مدل دیگری که به بازار کشور وارد می شد، مدل پلی فلکس بود که آن نیز وارد نمی شود. امّا در حال حاضر، مدل های کفپوش ورزشی استارت و مولتی اسپرت از دوام، کیفیت و قابلیّت فوق ‌العاده‌ای برخوردار هستند و در بازار داخل کشور موجودند. 

این مدل ها از محصولات تولیدی برند معروف گربوی کشور مجارستان هستند و با توجّه به استانداردهای جهانی دریافت شده از سوی آنها، گزینه های بسیار مناسبی محسوب می شوند. امّا به هر حال باید بگوییم که هزینه خرید آنها قابل توجّه و بالا است. البتّه فروشگاه کفپوشان به شما عزیزان اعلام می کند که صرف این هزینه اولیه برای خرید و اجرای این مدل ها در دراز مدت به سود شما خواهد بود و برای تان مقرون به صرفه تمام می شود.

پارکت لمینت خارجی

مدّت‌ ها است که واردات پارکت لمینت خارجی به کشور ممنوع شده است و حتّی واردات موادّ اوّلیه آن از جمله اچ دی اف به داخل کشور ممنوع است. از اینرو، کارخانه های داخل کشور هستند که این پروسه را انجام می دهند. با این وجود، کمابیش پارکت لمینت هایی که از قبل وارد کشور شده اند، از جمله برندهای تارکت و نیز برند واریوی کشور ترکیه همچنان در بازار کشور یافت می شوند. 

البتّه که با توجّه به شرایط کنونی، قیمت آنها بالا تمام خواهد شد. در کنار این گزینه، کالاهای چینی نیز در بازار قابل خریداری هستند. با تمام این اوصاف، به هر روی، باید بگوییم که با توجّه به شرایط موجود، امکان ثبت و سفارش قانونی پارکت لمینت خارجی وجود ندارد.

خرید کفپوش خارجی

خریداران و مشتریان عزیز کفپوش می توانند به وب سایت فروشگاه کفپوشان و یا صفحه تخصّصی اینستاگرام فروشگاه مراجعه کنند و از چند و چون، تنوّع محصولات، طرح ها و قیمت های کفپوش های خارجی موجود در فروشگاه اطّلاعات لازم را کسب کنند. ناگفته نماند مشتریان عزیز می توانند با تماس تلفنی با کارشناسان و متخصّصان کفپوشان از نوع گارانتی محصولات نیز اطّلاعات لازم را به دست آورند.

سوالات متدوال

در حال حاضر به دلیل سیاست گذاری های دولت، واردات کفپوش چه در حوزه موکت، چه در زمینه پارکت لمینت و چه در حوزه سایر کفپوش ها محدود شده است. با تمام این مشکلات، هنوز هم وارد کنندگان کفپوش می توانند محصولاتی را از کشورهای خارجی خریداری کنند.

کفپوش خارجی رول، کفپوش خارجی تایل، کفپوش خارجی ورزشی، کفپوش خارجی بیمارستانی و پارکت لمینیت خارجی از جمله انواع کفپوش خارجی هستند.

از حدود 200 هزار تومان شروع شده و تا یک میلیون و 200 هزار تومان ادامه دارند.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها