کفپوشها

کفپوش هایی که بدون نیاز به چسب نصب می شوند

کفپوش هایی که بدون نیاز به چسب نصب می شوند

همان طور که می دانیم اکثر کفپوش ها برای نصب و حفظ چسبندگی و انسجام خود روی سطح کف مورد نظر ما باید با چسب به سطح آن چسبیده شوند.

امّا خبر خوب آن است که برخی کفپوش ها نیز وجود دارند که بدون نیاز به چسب می توان آنها را به کف زمین نصب کرد و اگر این کفپوش ها را با چسب به زمین نصب کنیم، کاربری فنّی خود را از دست می دهند.

در این مقاله می خواهیم کفپوش هایی که بدون نیاز به چسب نصب می شوند را به شما عزیزان معرّفی کنیم و موارد استفاده و ویژگی های آنها را برشماریم.

موارد استفاده کفپوش های بدون نیاز به چسب

کاربری کفپوش هایی که بدون نیاز به چسب نصب می شوند گسترده است و از این کفپوش ها می توانیم در فضاهای مسکونی، اداری، فضاهای باز، فضاهای ورزشی و پارک ها استفاده کنیم.

مهم ترین ویژگی این کفپوش ها این است که قابلیّت جابجایی و انتقال به فضای جدید را دارند و روی سطح زیرین خود تاثیر نمی گذارند. این کفپوش ها گزینه‌ای بسیار مناسب برای مستأجرین و کسانی است که مدام مجبور به جابجایی و نقل مکان هستند. در عین حال داخل فضای مورد نظرشان نیز در نظرشان مهم جلوه می کند و در عین حال می توانند از مزایای بیشمار این نوع کفپوش ها بهره مند شوند.

آیا موارد استثنایی نیز وجود دارند

جواب این سئوال مثبت است. گاهی اوقات ما از کفپوش هایی استفاده می کنیم که باید به سطح زمین بچسبند و از آ‌نها به صورت موقّت در مکان مورد نظر خود بهره می بریم. به عنوان مثال، در یک همایش از کفپوش رولی استفاده می کنیم.

پس از انجام مراسم آن را از روی زمین جمع کرده و در مکان دیگر از آن بهره می بریم. از سایر موارد می توانیم به موکت تایل اشاره کنیم که چنین کاربردی را نیز پوشش می دهند.

انواع کفپوش های که بدون نیاز به چسب نصب میشوند

به طور کلّی، انواع این کفپوش ها را می توانیم به کفپوش های فضاهای باز و فضاهای سرپوشیده تقسیم بندی کنیم. کفپوش های کلیکی یا پازلی که قابلیّت چیده شدن کنار هم را بدون نیاز به چسب دارند، عموما از کفپوش های ویژه فضاهای باز به حساب می آیند.

پارکت لمینت

پارکت لمینت از انواع کفپوش هایی است که بدون نیاز به چسب بر سطح مورد نظر اجرا و نصب می شود و با استفاده از کلیک های نر و مادگی خود روی زمین نصب می شود و زیر آن نیز لایه ای از فوم قرار می گیرد.

کفپوش هایی که بدون نیاز به چسب نصب می شوند

پارکت لمینیت به دلیل قیمت مناسب و تنوّع بالای طرح خود در بازارهای کفپوش جهان از پرطرفدارترین و محبوب ترین کفپوش ها به حساب می آید.

کفپوش گرانولی

کفپوش گرانولی از دسته کفپوش هایی است که قابلیّت نصب و اجرا در فضاهای باز و سرپوشیده را دارد که به عنوان مثال از آن می توان در پارک ها و سالن های بدنسازی استفاده کرد و مهم ترین ویژگی آن این است که به فرم کفپوش تایل، قدرت ضربه پذیری بالایی دارند و به صورت پازلی نیز وجود داشته و از 20 میلی متر تا 70 میلی متر تولید می شود.

کفپوش هایی که بدون نیاز به چسب نصب می شوند

یکی از انواع آن مدل های پایه دار هستند که طرفداران خاصّ خود را دارد. امّا کفپوش گرانولی دارای مدل هایی نیز هست که نیاز به چسباندن داشته باشند که از آن جمله می توانیم به کفپوش های رولی و درجا ریز اشاره کنیم.

کفپوش تاتامی

کفپوش تاتامی از جمله محصولاتی است که تنها در فضاهای داخلی نصب و اجرا می شود. در فضاهایی که ضربه پذیری مولّفه ای است تعیین کننده، بسیار محبوب و پرکاربرد می باشد. به عنوان مثال، در مهد کودک ها می توان از کفپوش تاتامی استفاده کرد. بعضی از ورزش ها مانند ورزش های رزمیِ تکواندو و جودو از کفپوش تاتامی با استانداردهای لازم به طور عمده بهره می برند و از جمله محصولات پازلی به حساب می آید. فروشگاه کفپوشان این محصول را به هیچ عنوان برای فضاهای باز به شما خریداران و مشتریان عزیز پیشنهاد نمی کند. این نکته را نیز نباید از نظر دور داشت که کفپوش تاتامی قابلیّت شستشوی مناسبی ندارد؛ امّا تنوّع رنگی این نوع کفپوش از ویژگی ‌های برجسته آن است.

فروش ویژه

کفپوش های ال وی تی

کفپوش های ال وی تی یا آدو همانند پارکت لمینیت، به زمین کلیک می شوند و ساختار آنها پودر سنگ و کامپوزیت است. نکته برجسته در رابطه با این نوع کفپوش آن است که قابلیّت جابجایی دارد. کاربر عزیز می تواند بدون آن که لایه زیرین کفپوش آسیب ببیند، آن را از این مکان به مکان دیگر جابجا کند.

فروش ویژه

کفپوش نودلی

کاربرد عمده کفپوش نودلی چه در فضای داخل استخرها و چه بیرون آنها است. برای استفاده در راه پلّه ها و پلّکان نیز طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است. این کفپوش به دلیل ساختار رشته‌ ای و لایه نمدی و بکینگی که دارد، بدون نیاز به چسب روی سطح زمین به راحتی قرار می گیرد و هم از سُر خوردن جلوگیری به عمل می آورد و هم گل و برف روی پا را جمع می کند.

فروش ویژه

کفپوش نیشا

کاربرد گسترده کفپوش نیشا در فضاهای باز است. در ویلاها، فضاهای بارانی و به طور کلّی، فضاهای مرطوب و نم دار، این کفپوش گزینه بسیار مناسبی است؛ چرا که انتقال رطوبت و نم در آن بسیار خوب است و ساختار آن باعث شده تا در سطوح مختلف، قابلیّت انعطاف بالایی را از خود نشان دهد. در همین حال، کفپوش نیشا در مقایسه با سایر رقبای خود مقرون به صرفه و مناسب است که این خود باعث شده تا مشتریان زیادی را به خود جلب کند. ناگفته نماند که کفپوش نیشا دارای تنوّع رنگی بالایی نیز هست.

فروش ویژه

کفپوش پارکتی فضای باز

کفپوش پارکتی فضای باز، بویژه در روف گاردن ها و تراس ها کاربرد بالایی دارد. ناگفته نماند که ترکیب این کفپوش با چمن مصنوعی ترکیبی است بسیار جذّاب. قابل توجّه است که چمن مصنوعی قابلیّت نصب و اجرا بدون استفاده از چسب را نیز دارا است و با استفاده از لایه اتّصال روی زمین اجرا می شود.

کفپوش تایل کورت

کفپوش تایل کورت یکی از محبوب ترین کفپوش های بدون نیاز به چسب است. کاربری آن عموما ورزشی است و در فضاهای باز پیاده می شود. مهم ترین ویژگی کفپوش تایل کورت در مقایسه با سایر کفپوش های فضای باز این است که در فضاهای ورزشی مختلف مثل زمین های فوتبال، تنیس، والیبال و اسکیت گزینه ای بسیار مناسب محسوب می شود.

کفپوش تنیس و اسکیت

کفپوش تنیس و اسکیت از جمله کفپوش های کلیک تایل به حساب می آید. عاج های سطح کفپوش تنیس و اسکیت، ویژگی فنّی خاصّی است که حتما باید در ورزش های تنیس و اسکیت لحاظ شود. البتّه کفپوش تنیس و اسکیت برای ورزشی چون والیبال نیز گزینه ای مناسب به حساب می آید.

کفپوش تایل صنعتی

عموما از کفپوش تایل صنعتی در کارواش ها و پارکینگ ها استفاده می شود. به طور کلّی، کفپوش تایل صنعتی گزینه‌ای ایده‌آل برای فضاهایی است که محموله های سنگین وزن در آنها جابجا می شوند. از اینرو، مشخّص است که در کارخانه ها و کارگاه ها می تواند نیازهای کاربر را به خوبی مرتفع سازد.

کفپوش کنار استخر

کفپوش کنار استخر با نام کفپوش تایل مشبّک نیز شناخته شده است. این کفپوش که به صورت کلیکی است، قابلیّت ضربه پذیری مناسبی دارد و از آنجایی که برای نصب و اجرای آن به چسب نیاز نداریم، برای فضاهایی چون کنار استخر گزینه ای ایده آل محسوب می شود. حتّی می‌توان از این کفپوش در حمّام و سرویس بهداشتی نیز استفاده کرد. امّا کفپوش کنار استخر برای فضاهای باز گزینه‌ ای مناسب به حساب نمی آید.

کفپوش تایل دایمند

کفپوش تایل دایمند نیز از جمله محصولات کلیک تایل است که بدون چسب در محلّ مورد نظر اجرا و نصب می شود و در میان کاربران ورزشی محبوب و پرطرفدار است و حتّی می توان در کاربری های اداری نیز از آن بهره برد.

کفپوش تایل پازلی 50 در 50

قطعات این کفپوش نیز به صورت پازلی کلیک می شوند و ضخامت آن چهار و نیم میلی متر است و از جمله محصولات پر طرفدار و پر کاربرد است.

کفپوش پازلی فروشگاهی

کفپوش پازلی فروشگاهی نیز از جمله محصولات کلیک تایل به حساب می آید و از جمله کفپوش های پرطرفدار و محبوب به حساب می آید و مشتریان عزیز می توانند با مراجعه به فروشگاه کفپوشان از انواع و قیمت آن اطّلاعات لازم را کسب کنند.

نویسنده: بهنام رشیدی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها